Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

:isuse:Nego, izraelsko a naše (dobro, ustvari, vaše).Abu Srke:
Ko sve piše na tom sajtu. :isuse:Ili si konzervativni islamista ili zapadnjak. Hajdemo onda jako i do kraja, i da nazovemo stvari pravim imenima: ili si konzervativni islamista ili si jevrej.Ne znam kako takvi binarni mozgovi objašnjavaju povremene abominacije u likovima poput Sadama.
Link to comment

Bogte, ježim se samo od zvuka ovih mlaznjaka na maloj visini. Masa na trgu svako preletanje najpre isprati bučnim urlikom a onda iz sve snage krenu da skandiraju protiv onog skota.Ovi ljudi su već dovoljno besni a ovo će samo još više da ih zainati.

Link to comment
Bogte, ježim se samo od zvuka ovih mlaznjaka na maloj visini. Masa na trgu svako preletanje najpre isprati bučnim urlikom a onda iz sve snage krenu da skandiraju protiv onog skota.Ovi ljudi su već dovoljno besni a ovo će samo još više da ih zainati.
ne znam da li sam skoro video nesto ovako jezivo.
Link to comment
Ne znam da li gledate Al Jazeeru ali ovo je jezivo. Oko trga dovlace jos vojske, mlaznjaci nadlecu svakih 30 sekundi, helikopteri bez prestanka lete nad masom.Nemam dobar predosecaj.evo ga opet, to je sesti put
kakvo glupo pitanje voditelja osobi koja se nalazi na trgu i uključila se u program: "koliko vas to brine?" (što borbeni avioni proleću iznad glave). ne, egzaltirana je žena, nikad ništa lepše u životu nije doživela. isuse.gif
Link to comment

Neki imbecil je istripovao da će ovo da rastera masu sa trga ali desiće se upravo suprotno. Ovo je između ostalog igra nerava i deluje strašnije nego što zaista jeste. Avioni sigurno neće otvarati vatru ali kreira se bespotrebna tenzija.Hilari pre par minuta: "Ne želimo promenu režima ako neće ići u pravcu demokratije". I naravno neće prekidati pomoć koju šalju Egiptu.(Pomoć = najmodernije oružje i oprema za režim dok narod gladuje.)

Link to comment
I ja mislim da je u pitanju zastrašivanje. Jednostavno ne mogu da poverujem da bi mogli da pucaju ili dejstvuju po ljudima okupljenim na trgu.
Pilot koji pristane na ovako nesto ne bi imao problem ni da puca u masu.
Link to comment
Pilot koji pristane na ovako nesto ne bi imao problem ni da puca u masu.
Verovatno si u pravu, ali ne verujem da će dobiti takvo naređenje. Sa druge strane, možda su njegovi roditelji, brat ili sestra dole.
Link to comment

Kerry je danas izjavio kako je "suvise rano" da se americka vojna pomoc Egiptu obustavi, pa pretpostavljam da ako ovi avioni pocnu da mitraljiraju, onda mozda vise nece biti "suvise rano" (vec samo "rano", sta ja znam...)

Link to comment

Mislim da ni jedan pilot na svetu ne bi bio voljan da rizikuje vojni sud zbog nekakve pokazne vezbe. Sa druge strane, neki bi, sasvim sam siguran, rizikovali vojni sud zbog naredjenja da pucaju na masu.Ova Hilarina prica i izjava mirise na nesto dobro.

Edited by dux
Link to comment

Vaso, preteruješ. Ovo su stvari koje se često dešavaju i nikada ne rezultiraju pucanjem u masu. Pa i naše 29-ke su u proleće 1992. nisko nadletale Sarajevo u pokušaju da demonstriraju silu i olakšaju položaj blokiranih jedinica JNA u gradu. Veruj mi, nije tako strašno kao što izgleda. Jedina realna opasnost je da zbog nastale tenzije sada dođe do sukoba dole na trgu.Da sam zloban, kao što nisam, konstatovao bih da je ovakva vrsta misije jedina iz koje avioni egipatskog RV mogu da se vrate bez da budu glatko oboreni.

Link to comment
Vaso, preteruješ. Ovo su stvari koje se često dešavaju i nikada ne rezultiraju pucanjem u masu. Pa i naše 29-ke su u proleće 1992. nisko nadletale Sarajevo u pokušaju da demonstriraju silu i olakšaju položaj blokiranih jedinica JNA u gradu. Veruj mi, nije tako strašno kao što izgleda. Jedina realna opasnost je da zbog nastale tenzije sada dođe do sukoba dole na trgu.Da sam zloban, kao što nisam, konstatovao bih da je ovakva vrsta misije jedina iz koje avioni egipatskog RV mogu da se vrate bez da budu glatko oboreni.
Nadam se da si u pravu.
Link to comment
Hilari pre par minuta: "Ne želimo promenu režima ako neće ići u pravcu demokratije". I naravno neće prekidati pomoć™ koju šalju Egiptu.(Pomoć™ = najmodernije oružje i oprema za režim dok narod gladuje.)
Nemoj biti nepoštenho pa izostaviti ostatak - ''free & fair elections'', (implicirajući sasvim otvoreno da ih nikad nije bilo) i ''at this time'' za pomoć, te ''orderly transition''. S obzirom koliko joj Izrael ima prstiju u kosi, puno je i to.
Clinton says doesn't want to see "some takeover that would lead not to democracy" in Egypt: Fox interview
Fair enough 4 me. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
×
×
  • Create New...