Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Više me zanima što je sa osobljem Rixosa, to je elitna DB. Ako se odšuljaju u noć, to bi bio znak.
samo su se iskrali iz hotela u jednom trenutku.slikao njihov odlazak reporter rojtersa.tripoli je dobrim delom pod kontrolom pobunjenika, ali neunistiva tv jamahiriya i dalje sljaka.ps. gadafi odnekud drzi treci govor za 8 sati. Edited by Bane5
Link to comment

Al Gadafi ima potrebu večeras da priča. Sve vreme poziva plemena da se bore, imame da povedu ljude i slično. Ne sme Tripoli da bude novi Bagdad, tako želi da motiviše svoje pristalice.Pored Alex meni se AJE dojmi večeras kao najbolji izvor, pored tvitova.

Link to comment
Al Gadafi ima potrebu večeras da priča. Sve vreme poziva plemena da se bore, imame da povedu ljude i slično. Ne sme Tripoli da bude novi Bagdad, tako želi da motiviše svoje pristalice.
Lupeta bez veze i šta god mu padne na pamet, po tonu se vidi da priča preko telefona na putu ka negde. Od pristalica ima još eventualno neku ekipu koja ga prati na aerodrom gde se - prema izvorima Al Jazeere - nalaze dva južnoafrička jeroplana.
Link to comment

Ma jok, rešeno je ovo. Jedino je čudno da je ostavio sinove na cedilu - pod uslovom da uopšte ima nekog keca u rukavu i da ga neće umlatiti kao kera u nekom selu u pustinji.

Link to comment

Alex je na pragu Zelenog trga i tamo nema borbi niti pucnjave osim slavljeničke. Gadafijevci drže uglavnom centar ali se sa njima uglavnom pregovara oko njihove predaje koliko sam razumeo...mislim da ovi žele da se predaju koliko-toliko organizovanoj vojsci a ne rulji jer se boje za ličnu bezbednost, mislim da je svima jasno da je sve gotovo

Link to comment

Breaking Al Arabiya: International Criminal Court statement: We have confirmation that Gaddafi has been captured :fantom: Eno ga Matthew Chance na CNN, hotel su snage bezbednosti napustile.Najstariji Mohamed se predao sa svojom majkom i oboje su dobro.Borbe u Tripoliju jenjavaju što bi trebalo da znači da je otpora sve manje.

Link to comment

ICC dobio nekakvu potvrdu da su čopili Saifa.edit: preduhitren fantom.gifRixos-journos21lede_cnn-blog480.jpg

Reporting live from the Rixos Hotel in Tripoli, Matthew Chance of CNN said a few minutes ago that while government minders have fled, at least one armed gunman wearing a green bandana remains in the hotel lobby, effectively trapping international journalists on an upper floor.
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
×
×
  • Create New...