Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

mene i dalje nije ubedio da nece da zbrise. nije ostalo jos mnogo vremena da me razuveri.
Kao zakleti neprijatelj dugorocnog napretka Libije, uradice ono sto je najgore za nju: poginuce od Neprijateljske Ruke. Ako bude pobegao iz Libije, to ce biti otreznjujuce za onaj deo naroda koji ga jos uvek vidi kao vodu (ili potencijalnog mucenika, videcemo).
Link to comment
Kao zakleti neprijatelj dugorocnog napretka Libije, uradice ono sto je najgore za nju: poginuce od Neprijateljske Ruke. Ako bude pobegao iz Libije, to ce biti otreznjujuce za onaj deo naroda koji ga jos uvek vidi kao vodu (ili potencijalnog mucenika, videcemo).
Hi, hi...a takvih je čitav promil (mislim na porodicu)...
Link to comment
:lol: ti bas verujes zapadnim medijima :lol: pa oni u kontinuitetu plasiraju (gotovo od pocetka sukoba) "vest" da je Gadafi pobegao ovde/onde/na mars.
Ne, uopšte se ne vode borbe za Tripoli. Samo sam poranio da će danas da bude posao završen. Ništa više. A ti nastavi sa RT da stvaraš iluzije
Link to comment
Kao zakleti neprijatelj dugorocnog napretka Libije, uradice ono sto je najgore za nju: poginuce od Neprijateljske Ruke.
Za Gadafija se kaze da je vrlo nadmen i drzak kad je siguran ali da je velika kukavica kad je nesiguran ili u opasnosti. Spreman sam da verujem da je trenutno ili van Tripolija negde juznije u nekom pustinjskom mestu i da ima sigurnu 'izlaznu vizu'.Neka me razuveri bez obzira na one koji ga i dalje vole.
Link to comment
Ne, uopšte se ne vode borbe za Tripoli. Samo sam poranio da će danas da bude posao završen. Ništa više. A ti nastavi sa RT da stvaraš iluzije
:isuse: ... govorim o visemesecnom plasiranju lazi zapadnih medija (ni manje ni vise) koji iz dana u dan obavestavaju svet da je Gadafi utekao, samo se lokacije menjaju.
Hi, hi...a takvih je čitav promil (mislim na porodicu)...
yeah, kao sto je u Srbiji 2000-te postojao samo promil pristalica SM. I sad ih je (u Srbiji) promil. Valjda.
Link to comment
:isuse: ... govorim o visemesecnom plasiranju lazi zapadnih medija (ni manje ni vise) koji iz dana u dan obavestavaju svet da je Gadafi utekao, samo se lokacije menjaju.
Objavljeno 5-6 puta u totalno nebitnim medijima ali dobar šlagvort za sveopštu pljuvačinu u odbrani lika i dela...I da, Sloba je ovde, kakav je da je imao podršku, imao izbore i slično...Gadafi bi teško ikada pobedio na istim Edited by Tutankamon
Link to comment
Za Gadafija se kaze da je vrlo nadmen i drzak kad je siguran ali da je velika kukavica kad je nesiguran ili u opasnosti. Spreman sam da verujem da je trenutno ili van Tripolija negde juznije u nekom pustinjskom mestu i da ima sigurnu 'izlaznu vizu'.
Nisam baš siguran u ovo jer smatram da se među razlozima vojnog angažovanja evropskog krila NATO protiv njega, nalazi i želja Britanaca da mu doakaju za Lokerbi; pogotovo nakon opštenarodnog veselja koje je upriličio prilikom povratka bombaša iz škotskog zatvora. Ne vidim gde bi mogao da ode, a da ovi ne zatraže izručenje. Pri tome sam bliži pretpostavci da mnogo više od izručenja žele da ga vide obešenog o neku banderu - od strane, je li, naroda; ali uz ključnu pomoć sa njihove strane. To im dođe bolje i čistije nego da šalju Team Six. Edited by beowl
Link to comment
Objavljeno 5-6 puta u totalno nebitnim medijima ali dobar šlagvort za sveopštu pljuvačinu u odbrani lika i dela...I da, Sloba je ovde, kakav je da je imao podršku, imao izbore i slično...Gadafi bi teško ikada pobedio na istim
Kako u nebitnim, ja cuo vise puta gde B92 prenosi tu informaciju, zapadne agencije su bile izvor. Svako malo cuje se da Gadafi nije u Libiji. Pa neka je vest preneo i radio Svilajnac, odnekud je dosla direktiva. Inace, Gadafi nije neki lik kojem je moguce odbraniti delo niti mi je to bio cilj. Jebote, ovde bas moras da navijas za gud gajz inace si Gadafijev snajperista.Kazem, videcemo u narednim mesecima kako ce stvar u (porusenoj) Libiji da se odvija. Edited by CowBoy
Link to comment
Kako u nebitnim, ja cuo vise puta gde B92 prenosi tu informaciju, zapadne agencije su bile izvor. Svako malo cuje se da Gadafi nije u Libiji. Pa neka je vest preneo i radio Svilajnac, odnekud je dosla direktiva™. Inace, Gadafi nije neki lik kojem je moguce odbraniti delo™ niti mi je to bio cilj. Jebote, ovde bas moras da navijas za gud gajz inace si Gadafijev snajperista.Kazem, videcemo u narednim mesecima kako ce stvar u (porusenoj) Libiji da se odvija.
Jao direktiva, dobar si...rekli Rotšildi i malteški vitezovi da to mora da se prenese na vestima b92 i tako i bi...Izvini, ja sam dobar matematičar, ako ti kažeš da se sada pod Gadafijem krade 95% a da će se posle njega krasti 99% onda mi se nekako čini da ga braniš, glupo ali to ipak činiš a ti sad tvrdi šta hoćeš
Link to comment
Nisam baš siguran u ovo jer smatram da se među razlozima vojnog angažovanja evropskog krila NATO protiv njega, nalazi i želja Britanaca da mu doakaju za Lokerbi; pogotovo nakon opštenarodnog veselja koje je upriličio prilikom povratka bombaša iz škotskog zatvora. Ne vidim gde bi mogao da ode, a da ovi ne zatraže izručenje. Pri tome sam bliži pretpostavci da mnogo više od izručenja žele da ga vide obešenog o neku banderu - od strane, je li, naroda™; ali uz ključnu pomoć sa njihove strane. To im dođe bolje i čistije nego da šalju Team Six.
Ne samo sto je upriliceno skoro pa slavlje nakon povratka Abdelbaseta al-Megrahija, vec su ga nedavno za vreme nekoliko mitinga (sve pre mesec dana) javno izveli na binu i prikazali kao heroja. ps. Ja sam vise ocenio licnu karakteristiku Gadafija na osnovu svedocenja ljudi koji su mu bili bliski.
Link to comment
Pri tome sam bliži pretpostavci da mnogo više od izručenja žele da ga vide obešenog o neku banderu - od strane, je li, naroda™; ali uz ključnu pomoć sa njihove strane. To im dođe bolje i čistije nego da šalju Team Six.
E to je cost benefit ove akcije za sve humanitarne naknadne uključioce. Prilika se pružila da ga se riješe a da bude indirektno - odlučili su je iskoristiti. Ko zna kad bi došla druga.
Link to comment

Sirija je show. neverovatno kako se regionalni igraci brzo pregrupisu, saradjuju, i ulaze u sukobe zbog Sirije.

Iran has reduced or possibly halted its funding of Hamas after the Islamist movement, which rules the Gaza Strip, failed to show public support for Syrian President Bashar Assad, diplomats said on Sunday. Hamas has denied that it is in financial crisis but says it faces liquidity problems stemming from inconsistent revenues from tax collection in the Gaza Strip and foreign aid....Hamas is also widely believed to receive money from the Muslim Brotherhood, Egypt's most popular and organized Islamist political force. Diplomats said those payments also may have been reduced because the Brotherhood has diverted funds to support the so-called Arab Spring revolts.
http://www.haaretz.com/news/middle-east/iran-cuts-hamas-funding-for-failing-to-show-support-for-assad-1.379845 Edited by Gandalf
Link to comment
E to je cost benefit ove akcije za sve humanitarne naknadne uključioce. Prilika se pružila da ga se riješe a da bude indirektno - odlučili su je iskoristiti. Ko zna kad bi došla druga.
U redu, ali to je ono što Srbi zovu klanjem vola za kilo mesa. Iskompromitovali su čitavo arapsko proleće, ubili verovatno više civila nego što je stradalo u svim napadima koje je sponzorisala njegova tajna služba, porušili zemlju uzduž i popreko, i prilično bahato potrošili značajna sredstva ubrana od svojih poreskih obveznika u veoma teškim i kriznim vremenima. Ako je i zbog digniteta, malkice je preterano. Osim ako troškove ne naplate u sirovoj valuti. Onda definitivno imaju odličnu kombinaciju i boli ih uvo.
Link to comment
Jao direktiva, dobar si...rekli Rotšildi i malteški vitezovi da to mora da se prenese na vestima b92 i tako i bi...
Nisam nigde rekao da B92 mora da prenese, no da su oni koji su vest izmislili imali direktivu ilije pobegao pedeset puta pa se pedeset puta vracao, sve su to pouzdani obavestajni podaci. Nista manipulacija, nista fingiranje, cista informacija. S tim sto su zaboravili da obaveste svet o njegovim povratcima (jel, da bi ponovo otisao, mora prvo da se vrati) :isuse:
Izvini, ja sam dobar matematičar, ako ti kažeš da se sada pod Gadafijem krade 95% a da će se posle njega krasti 99% onda mi se nekako čini da ga braniš, glupo ali to ipak činiš a ti sad tvrdi šta hoćeš
Branim lopova koji lapa 90% necijih para tako sto kazem da ce da ga zamene lopovi koji ce da lapaju skoro sve? Dobra ti matematika.Eno napisah da je i za to kriv Gadafi. Jak sam mu ja advokat. Nego, navikao forumash da radi sa dve kante boje (crno i belo), nijanse i medjutonovi su strogo zabranjeni. Edited by CowBoy
Link to comment
U redu, ali to je ono što Srbi zovu klanjem vola za kilo mesa. Iskompromitovali su čitavo arapsko proleće, ubili verovatno više civila nego što je stradalo u svim napadima koje je sponzorisala njegova tajna služba, porušili zemlju uzduž i popreko, i prilično bahato potrošili značajna sredstva ubrana od svojih poreskih obveznika u veoma teškim i kriznim vremenima. Ako je i zbog digniteta, malkice je preterano. Osim ako troškove ne naplate u sirovoj valuti. Onda definitivno imaju odličnu kombinaciju i boli ih uvo.
Teško je izračunati tebi i meni što se nekome čini isplativo - uostalom znaš Gaddafijevu povijest sa Francuzima ponajprije, operacije Mante itd. Čovjek je lud & megaloman i tako je odgajao i djecu, došo je na rub posjedovanja Bombe - 1 regionalna nepredvidivost koja sjedi na brdu novca. Ovo sa arapskim proljećem ne kužim, kakva kompromitacija? Gaddafi ga je prvi iskompromitirao budući da je prvi koji je započeo klasični rat protiv svog stanovništva, mali Bashir ga samo imitira, kao i (manje uspješno) stari Saleh. Kako je, pray, ono moglo biti neiskompromitirano bazenima krvi čim se prevalilo na režime u kojima je vojska plemenski-rodovsko-etnički u šaci tiranina?Neću oko budućnosti biti idealist - naravno da pomagači od Nove Libije očekuju da bude maksimalno slična staroj finoj Senussi monarhiji. Ili bar Tunisu. To su užasno obijesne želje.Našim malim kristalnim kuglama pridružuje se i ona Guardianovog dopisnika:
Having been at the front line it's clear to me, I think, the regime in Tripoli – it's a matter of days, or even hours, before it collapses. The rebels are advancing, they're more or less at the gates of Tripoli... My sense is that Tripoli will fall in the next day or two, possibly as early as tomorrow.
Još jedna odlična mrva sa bloga. Klasique.
"He's for us now," said rebel fighter Norwan Elgadidi, who returned to fight for his native Misrata from his home in Canada, as a brown-shirted man stood waving from his doorway. "But when Gaddafi was here you bet he was for him."
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
×
×
  • Create New...