Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Znači ode pukovnik. Šta god da bude posle, trebaće im puno sreće, znanja i pameti. Pare imaju, samo pameti treba...
Pa ne mislis valjda de ce Libijskom narodu (ne mislim na novu marionetsku vladu) pare ostati? Ako je Gadafi lapao devedeset posto, oslobodioci&njihovi pomagachi iz Vrancuske i USA ce to dici na 99%.Odnosno, zivi bili pa videli. Edited by CowBoy
Link to comment

Ma kakvi, ovo nije gotovo ni izbliza. Mislim, bilo bi - da je ispred Tripolija 3. pješadijska divizija. Ono što ovi dani dobro pokazuju je koliko čvrsto Gaddafi drži heartland bez klasične vojne nadmoći. Labavo, brate

Pa ne mislis valjda de ce Libijskom narodu (ne mislim na novu marionetsku vladu) pare ostati? Ako je Gadafi lapao devedeset posto, oslobodioci&njihovi pomagachi iz Vrancuske i USA ce to dici na 99%.Odnosno, zivi bili pa videli.
Kaj misliš, jel mogu biti gori od DOSmanlija? Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Kaj misliš, jel mogu biti gori od DOSmanlija?
Odakle DOS u prici? Ne govorim o politici vec resursima (nafti).No, rekoh vec, zivi bili pa videli.edit: i da se razumemo, i za predstojecu otimacinu je Gadafi kriv. On, njegova diktatura, njegova pohlepa, manija velicine. Libijcima ce svakako biti konformnije bez njega, ali ne verujem puno u neki procvat pustinjske demokratije. Edited by CowBoy
Link to comment
edit: i da se razumemo, i za predstojecu otimacinu je Gadafi kriv. On, njegova diktatura, njegova pohlepa, manija velicine. Libijcima ce svakako biti konformnije bez njega, ali ne verujem puno u neki procvat pustinjske demokratije.
gadafijeva porodica jeste bila ta koja je uzimala mnogo, ali ni to mozda ne bi bilo dovoljno za veliko ogorcenje da novac koji je isao kroz sistem ka narodu u velikoj meri nije jela korupcija.libija je pred ovaj sukoba bila jedna od najkorumpiranijih zemalja, daleko vise od onih koje su delimicno ili potpuno prosle kroz tranformaciju zvanu 'arapsko prolece'.
Link to comment
In this photo taken on a government-organized tour a young gazelle stands in front of a bomb damaged residence in Tripoli, Libya, Friday, Aug. 19, 2011. Several explosions shook the capital early Friday as NATO jets were heard circling overhead.
610x.jpg
Link to comment
Izgleda da sam požurio. Gadafi je i dalje baja u Tripoliju. Izgleda da će borbe biti višednevne.
:lol: ti bas verujes zapadnim medijima :lol: pa oni u kontinuitetu plasiraju (gotovo od pocetka sukoba) "vest" da je Gadafi pobegao ovde/onde/na mars.
Link to comment
:lol: ti bas verujes zapadnim medijima :lol: pa oni u kontinuitetu plasiraju (gotovo od pocetka sukoba) "vest" da je Gadafi pobegao ovde/onde/na mars.
Reuters i Al Jazeera su vrh novinarstva u ovom trenutku (i sky news). Ko gleda i prati zna o čemu pričam. Tužno je videti koliko je RT dno.
Link to comment

^^^Odličan video. Hvala Allahu, Lider je nadomak pobjede, samo što to od NATO agresorske AL Đazirske konspiracije ne vidimo. Jel Ađdabija već pala oslobođena, a banditski štakori bježaju ne samo na sve strane nego i u zrak i u more?

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
^^^Odličan video. Hvala Allahu, Lider je nadomak pobjede, samo što to od NATO agresorske AL Đazirske konspiracije ne vidimo. Jel Ađdabija već pala oslobođena, a banditski štakori bježaju ne samo na sve strane nego i u zrak i u more?
Zaboravio sa da napomeneš kako su pucnjava i eksplozije koje se čuju napolju u stvari slavlje i vatromet, pa to joj je bila glavna teza... :lol:
Link to comment
Reuters i Al Jazeera su vrh novinarstva u ovom trenutku (i sky news). Ko gleda i prati zna o čemu pričam. Tužno je videti koliko je RT dno.
Slicna medijska podela je bila i 1999-te, u srpskom slucaju. RTS je cesto prenosio delove ruskih vesti. Kako god, zao mi je civila tamo, na njima ce sve da se slomi.btw, jako cudan osecaj gledati zivog Gadafija koji ce za nekoliko dana po svemu sudeci biti uslikan u nekoj rusevini kao lesh.
Link to comment
Slicna medijska podela je bila i 1999-te, u srpskom slucaju. RTS je cesto prenosio delove ruskih vesti.
Ja tad te medije nisam ni pratio (sumnjam i da je Džazira postojala). Elem, jedno je poslati svojeg dopisnika na lice mesta da objektivno izveštava o svemu onome što vidi a drugo otići u Rixos hotel i odatle prenositi ono što Musa Ibrahim trtlja i to još preneti kao svoj stav. Elem, ko je gledao Musu Ibrahima danas zna da je kraj blizu (kukao je da će ako ulete u Tripoli rebeli da se svete, priznao je sve one rebelske pobede koje je kolko do juče negirao itd. nije pominjao slavlje i vatromet kao ona "nezavisna novinarka"...)
Link to comment
Ja tad te medije nisam ni pratio (sumnjam i da je Džazira postojala). Elem, jedno je poslati svojeg dopisnika na lice mesta da objektivno izveštava o svemu onome što vidi a drugo otići u Rixos hotel i odatle prenositi ono što Musa Ibrahim trtlja i to još preneti kao svoj stav. Elem, ko je gledao Musu Ibrahima danas zna da je kraj blizu (kukao je da će ako ulete u Tripoli rebeli da se svete, priznao je sve one rebelske pobede koje je kolko do juče negirao itd. nije pominjao slavlje i vatromet kao ona "nezavisna novinarka"...)
Dakle, ipak nije kao komicni Ali.Inace, ne bih ja slavio dopisnike tih medija - nisu poslali dopisnike u Somaliju ili na talibansku stranu u Avganistanu, na primer, vec na stranu vojske koja je pod zastitom NATO-a. Rizici su bitno drugaciji.
Link to comment
btw, jako cudan osecaj gledati zivog Gadafija koji ce za nekoliko dana po svemu sudeci biti uslikan u nekoj rusevini kao lesh.
mene i dalje nije ubedio da nece da zbrise. nije ostalo jos mnogo vremena da me razuveri.
Link to comment
×
×
  • Create New...