Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Car je Musa. Treba ga spasiti i zaposliti negde na Balkanu.:)
Delovao je ozbiljnije od komicnog Alija.No, kada se ovakve stvari pricaju jasno je koliko je sati.
Link to comment
takođe drže i glavnu bolnicu sa osobljem uzetim za taoce (po izjavama svedoka).
Ti zaista verujes apsolutno svemu sto procitas. Nije im losa ta fora sa "izjavama svedoka", da su doktori bili primorani da satima operisu Gadafijeve vojnike, sto valjda znaci da nisu bili primorani - ne bi ih ni operisali. Demokratski, nema sta. Ja ne mogu da verujem da vi te tzv. pobunjenike stvarno vidite kao nekakve borce za slobodu i demoktratiju.
Link to comment

Dok nije arapsko proleće prešlo u rat, jedan od argumenata da je autohton pokret bila je činjenica da se niti maše američkim zastavama, a ni da se pale.Evo jednog tipa koji je iznimkaBengazi

Link to comment
Ti zaista verujes apsolutno svemu sto procitas. Nije im losa ta fora sa "izjavama svedoka", da su doktori bili primorani da satima operisu Gadafijeve vojnike, sto valjda znaci da nisu bili primorani - ne bi ih ni operisali. Demokratski, nema sta. Ja ne mogu da verujem da vi te tzv. pobunjenike stvarno vidite kao nekakve borce za slobodu i demoktratiju.
Gledao sam youtube video. Nije problem operisati nego je problem kad na krov bolnice postaviš snajperiste pa su doktori faktički taoci.Uzgred, Alex Crawford je ponovo u Zawiji... Edited by Tutankamon
Link to comment
Ja ne mogu da verujem da vi te tzv. pobunjenike stvarno vidite kao nekakve borce za slobodu i demoktratiju.
Ja licno, vidim ih kao borce protiv diktature i represije. Tesko da oni imaju ikakvog iskustva pa i svesti o demokratiji kakvu je poznaje (bar nacelno) razvijeni nearapski svet. Sve ostalo ne zavisi ni od njih samih. Sada je u igri toliko raznih interesa (internih i spoljnih) da ce se Libija godinama suocavati sa stvarima koje ce na ivicu dovoditi i pitanje samog opstanka ove drzave kao takve. Edited by Bane5
Link to comment

Nije dopušteno ni iskosa pogledat na tiranina koji prkosi mondijalistima. Protiv 1 Ahmeda Karzaia, lutke™, svašta je superReuteruša kaže da je pao Garyan i rafinerija u Zawiyi.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Garijan je pao još pre neki dan ali su tek sad poslali čoveka na lice mesta, mada moguće da su borbe trajale danima u okolini. Luke Harding iz Guardiana je na licu mesta u rafineriji i definitivno je zauzeta još juče...evo i linakUpravo gledam Gadafijeve video uradke na youtube-tu i smejem se. Prvo ide slika iz Zlintana od pre par dana sa slavlja nakon objavljivanja vesti kako su "oslobodili" Misratu, pa onda gledam neki snimak iz navodno mesta koje je tričavih 100 kilometara od Misrate kad ono ispade da je to mesto bliže Sirtu nego Misrati (koje su ovi navodno oslobodili a čak ga predstavljaju kao deo Misrate), da bi na kraju prikazali i rafineriju u Bregi da dokažu kako je još uvek drže ali nigde civilnih naselja...tužno je da neko može na ovo uopšte da nasedne, premda ne znam šta i kako javljaju turski medijihttp://www.youtube.com/watch?v=lZtGRV7FJfg&feature=player_detailpagehttp://www.youtube.com/watch?v=2Do-KJX2Lg4&feature=player_detailpage

Edited by Tutankamon
Link to comment
Ja licno, vidim ih kao borce protiv diktature i represije.
A ja ih vidim kao obicne oportuniste. Secam se Bane da si ti pisao na pocetku sukoba da Gadafi u Libiji ima mozda 20% podrske, a u Sirtu mozda preko 50. Mislim da je i tebi sada jasno da je taj procenat znantno veci - jednostavno je nemoguce odrzati se toliko dugo na vlasti u ovako dugom ratu bez podrske naroda. Tripoli, Sirt, Sebha, Bani Valid, Zliten, pa zatim gradovi na jugu i jugozapadu - koji nisu veliki, ali obuhvataju ogromnu teritoriju - rekao bih da su svima njima Gadafi ima ogromnu podrsku.
Link to comment
A ja ih vidim kao obicne oportuniste.
Zbog čega misliš da je tvoje mišljenje uopšte relevantno...i da, sledeći put ih nazovi avanturistima, trablemakerima, imaš čitav asortiman pljuvačine po njima...bio mir dok se nisu pojavili oni a vidi sad, šta im je to trebalo i sličnu demagogiju...svi znamo šta ti je na srcu pa barem budi ljubazan i kaži otvoreno a ne da se kriješ (ti i tebi slični) iza maske navodne zabrinutosti, potrebe za objektivnošću i da se čuje druga strana...uoastalom, ako ste toliko širokih shvatanja ja mogu ovde da vam postujem gomilu bljuvotima "druge strane" koje je pun youtube (čak i više nego rebela) pa vi sami ocenite (samo od tebe i tvojih onda očekujem jedne prigodne slavljeničke demonstracije ulicama Beograda u čast Gadafijeve pobede)
Link to comment

Nije mi namera da ovo preraste u prepucavanje sa tobom. Ja pre svega podrzavam istinu. Ti se ponasas kao da si licno u redovima "rebelsa", kako ih zoves. I da, jesam zabrinut i veoma mi je zao zbog svega sto se desava u Libiji.

Link to comment
Nije mi namera da ovo preraste u prepucavanje sa tobom. Ja pre svega podrzavam istinu. Ti se ponasas kao da si licno u redovima "rebelsa", kako ih zoves. I da, jesam zabrinut i veoma mi je zao zbog svega sto se desava u Libiji.
How yes nou
Link to comment
Pre Bukureštanski model sa istim ishodom
Teško je proceniti, jer nisam siguran u stepen Gadafijevog ludila. On još uvek ima prostor da izađe iz tripolija, a kako su pregovori već vođeni mislim da će on izaći i otići ili negde dalje u Afriku, a možda čak i ostati u Libiji. Opet da se vratim, vrlo je teško predvideti njegovor ponašanje. Pobednika sukoba je jedino moguće. Sama budućnost zemlje, mislim da je teško dati ocenu.
Link to comment
×
×
  • Create New...