Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ko da ih napadne. Pa oni su zauzeli i Garijan i vojnu bazu pored što je po meni mnogo veća pobeda nego uletanje u Zaviju, a sinoć i Tidži na planinama (jedno od poslednjih uporišta tamo). Da ne govorimo koliko su novih pristalica dobili u poslednjih par dana u novoosvojenim područjima. Garijan i Zavija su apsolutno ključni za bitku u Libiji, Gadafi nema nove izvore ljudstva, vojska mu je odsečena na nekoliko mesta i sasvim je nebitno da li Zaviju drže celu ili samo zapadni i južni deo kad su im presekli put ka granici i navodno drže i Surman i Sabratu...
Ma, ovo je reseno. Kao sto kazu pobunjenici, verovatno do 1. septembra.Samo sto od pocetnog legitimitea pobunjenika nista nije ostalo s obzirom da je Gadafija srusila "NATO pesadija" a nije se urusio sam od sebe pod pritiskom narodnog nezadovoljstva. U tom smislu, demokratija u Egiptu ce biti mnogo zdravija i autohtonija od predstojece u Libiji.
Link to comment
Samo sto od pocetnog legitimitea pobunjenika nista nije ostalo s obzirom da je Gadafija srusila "NATO pesadija" a nije se urusio sam od sebe pod pritiskom narodnog nezadovoljstva. U tom smislu, demokratija u Egiptu ce biti mnogo zdravija i autohtonija od predstojece u Libiji.
Zato i napisah par odgovora gore da iako se jos sve nije zavrsilo i trajace jos neko vreme, ali sa sasvim izvesnim ishodom, vec sad isplivavaju kljucna pitanja za buducnost Libije koja zbog rata nisu dosla do punog izrazaja. Edited by Bane5
Link to comment

Nadam se da lazu jer ako nije tako onda su poslednje akcije pobunjenika verovatno iznudjene: sve ili nista. A, to ne bi valjalo, posto turski mediji javljaju da tiraninove trupe napreduju u Zaviji.

Link to comment
Nadam se da lazu jer ako nije tako onda su poslednje akcije pobunjenika verovatno iznudjene: sve ili nista. A, to ne bi valjalo, posto turski mediji javljaju da tiraninove trupe napreduju u Zaviji.
Pobunjenici broje poslednje dane veruj mi, opako ih je navukao, sad sledi opšta pukovnikova ofanziva uz veliku podršku naroda, samo gledaj...
Link to comment
To i Zavija pala?! Bravo, jos samo malo...
Ajd ovako, razložno, mapa je skoro pa akuratna i pokazuje 48 mesta koja drže rebeli, gde je čovek nacrtao Az Zaviju kao rebelsku iako se u stvari oni tamo još bore (daleko je po meni bitnije da je nacrtao Sabratu, Tidži i Badr kao rebelske jer su oni skoro pali). Elem, u Zaviji je problem što su se gadafijevci povukli u centar u visoke zgrade odakle tuku snajperima i jako ih je teško isterati, takođe drže i glavnu bolnicu sa osobljem uzetim za taoce (po izjavama svedoka). Ako pogledaš mapu videćeš da se mnogo veći deo Zavije nalazi na jugu i zapadu iste (deo koji drže rebeli) nego na istoru i severe tako da rebeli efektivno kontrolišu veći deo grada što im daje za pravo da kažu kako je kontrolišu dok i druga strana može da tvrdi slično jer još uvek kontroliše najstroži centar. Pravo da ti kažem meni je svejedno. Svima koji žele da budu upoznati sa situacijom jasno je da se tamo još bore. Ja nisam postavljao ovu mapu zbog Zavije nego da bi ljudi imali uvida u trenutnu situaciju na terenu za koju je jako teško doći do validnih i preciznih podataka. Ti ako imaš bolje podatke pruži ih...
Link to comment
Saobraćaj na obalnom putu od Tripolija ka Tunisu u prekidu zbog radova. Biće otvoren čim se asfalt osuši, portparol vlade u Tripoliju Musa Ibrahim.
:Hail:Wo ist der Angriff Steiners?
Link to comment
×
×
  • Create New...