Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

ma da, sestomesecna vazdusna kampanja ne kosta nista isuse.gif
Pa ti izracunaj, onako, grubo. Na naplacivanje tih pusaka&topova&granata se stvar i svodi.
a sve to uz neopisivo banalan rezon da u tom regionu ne postoji nijedan drugi geopoliticki interes osim nafte. Kauboje, da si uopste citao sta sam napisao o ovoj temi, video bi sta mislim o ideji da se ovaj rat vodi zbog Vrline i Pobede Zla Nad Dobrim.
Ni ja ne tvrdim da je nafta jedini razlog. Ali da je primarni, to je svakom vulgarnom konspirologu jasno.
Link to comment

Oh, pardon, nisam video da nije ostalo na a?.Evo, nek' me jb konj, ali poslednji put s tobom: I na ovoj temi (posebno na ovoj temi), pojačan pristalicama "intervencije", braniš neodbranjivo uobičajenim šablonom. Podmetanje, učitavanje, glumljenje ludila i uvek zgodno prozivanje neistomišljenika teoretičarima zavere. Šta god da osoba s druge strane kaže, naći ćeš pun džak esnafskih trikova i naravno, isus smajli da od sagovornika napraviš budalu. Ili bar tako ti misliš.Lep pozdrav i tebi.

Link to comment

Da citiram 'vidovitog' Lazanskog koji je jos polovinom marta napisao "Ovaj rat se polako blizi kraju".Samim tim, hiljadu pitanja od kojih bar 10 esencijalnih za buducnost Libije isplivava polako na povrsinu.

Link to comment
Pretpostavljam da su im ove mape verodostojne kao kada su u martu objavili da su osvojili Sirt. Ili ono pre mesec dana kada "osvojise" Bregu.
Pa sad, Brega je bar 3 puta menjala 'stranu'. Po svim informacijama ova mapa je tacna.
Link to comment

Jeste menjala stranu 4 puta, ali ovi sta god da napadnu posle 2 sata objave da su to osvojili, a kasnije se ispostavi da nisu ni usli u to mesto (slucaj Brege iz jula), da su dosli samo do predgradja (Zliten) ili kao prekjuce Zaviju a zapravo kontrolisu samo zapadni i juzni deo grada. Malo je reci da im se ne moze verovati.

Link to comment

Indikativno je da su pobunjenici skakutali od naselja do naselja, pažljivo izbegavajući otvoren teren kad god je to bilo moguće i pored vazdušne zaštite. Ono što odavde ne možemo da vidimo je koliko ko ima ljudstva na pojedinim tačkama, čak ni približno. Gadafi se rastegao koliko je mogao u onom napadu na Bengazi, od tada je u defanzivi. Ne bi valjalo da su pobunjenici samo jurnuli napred da što pre stignu do Zavije, ne vodeći računa o bokovima , sada kada su sišli sa planina.

Link to comment
Indikativno je da su pobunjenici skakutali od naselja do naselja, pažljivo izbegavajući otvoren teren kad god je to bilo moguće i pored vazdušne zaštite. Ono što odavde ne možemo da vidimo je koliko ko ima ljudstva na pojedinim tačkama, čak ni približno. Gadafi se rastegao koliko je mogao u onom napadu na Bengazi, od tada je u defanzivi. Ne bi valjalo da su pobunjenici samo jurnuli napred da što pre stignu do Zavije, ne vodeći računa o bokovima , sada kada su sišli sa planina.
Ko da ih napadne. Pa oni su zauzeli i Garijan i vojnu bazu pored što je po meni mnogo veća pobeda nego uletanje u Zaviju, a sinoć i Tidži na planinama (jedno od poslednjih uporišta tamo). Da ne govorimo koliko su novih pristalica dobili u poslednjih par dana u novoosvojenim područjima. Garijan i Zavija su apsolutno ključni za bitku u Libiji, Gadafi nema nove izvore ljudstva, vojska mu je odsečena na nekoliko mesta i sasvim je nebitno da li Zaviju drže celu ili samo zapadni i južni deo kad su im presekli put ka granici i navodno drže i Surman i Sabratu...
Link to comment
×
×
  • Create New...