Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Zabole me sta nekakav Bane ima da kaze ministar "odbrane" USA:"On the cluster munitions, we don't have any verification of anyone using them"Dakle, STFU
Ne govori Bane, govore ljudi, slike i video snimci sa terena.Verujem da tvoja slepa vera u izjave americkih zvanicnika znaci da delis njihovo misljenje i opravdavas izjave u svakom pogledu kad je sukob u Libiji u pitanju.Samo napred. Edited by Bane5
Link to comment
Ne govori Bane, govore ljudi, slike i video snimci sa terena.Nadam se da slepa vera u izjave americkih zvanicnika delis u svakom pogledu kad je sukob u Libiji u pitanju.Samo napred.
Gde se ti gasis, leba ti? Jel si ti to u stabu sa Gaddafijem ili u redovima pobunjenika?Jbt kad okacim misljenje nekog relevantnog faktora onda je to samo "opinjun"; kad okacim izjavu jebenog ministra jebene odbrane jebene USA, onda je to "slepa vera u zvanicnike"?!Terajte se bre u pm. Edited by Indy
Link to comment
Jbt kad okacim misljenje nekog relevantnog faktora onda je to samo "opinjun"; kad okacim izjavu jebenog ministra jebene odbrane jebene USA, onda je to "slepa vera u zvanicnike"?!Terajte se bre u pm.
To kad teras nekog u pm je mozda tvoj nacin da komuniciras, ali ne i moj.Nabijas pod nos u dva posta izjavu coveka koji nigde ne potvrdjuje ali i ne porice da kasetnih bombi ima na terenu.Ja prenesem izjave, slike (mogu i video fajlove) pa ispadnem neko koga "ne mozes da ugasis" i jos napisem da je to stanje "verovatno" jer ja nisam tamo, ne tvrdim.Kad uporedim ta dva stava, onda mi ti izgledas kao neko ko slepo veruje samo zato sto to odgovara tvom stavu.Ja cu prvi da demantujem pojavu kasetne municije u Misrati ako se ispostavi da je sve snimljeno u Deliblatskoj pescari ili da su pobunjenici sami ispalili nekoliko raketa sa kastnim punjenjem na Misratu. Do sada takvih cinjenica nema, a ovih drugih ima sve vise. Edited by Bane5
Link to comment

Stvarno kasetna.800xq.jpg Na 1.15 se vide pobijeni Gadafijevi vojnici. Scena gotovo identicna scenama iz Racka.

Mislim ljudi rat je. Sve strane prave sranja i nema svetaca.

Edited by nautilus
Link to comment
Scena gotovo identicna scenama iz Racka
Ovakvih snimaka je na desetine od pocetka sukoba. Oko nekih se vodi medijski rat ko je koga i kako pobio.Ima snimaka sa obe strane, ali zvanicno sa Gadafijeve strane nema poginulih vojnika vec samo ginu civili od strane Nato pakta i brojka je vec nekoliko stotina (ako izuzmemo 100-150 ubijenih u Bengaziju na pocetku protesta koliko su procenili sam Gadafi i njegov sin). Sa strane ovih u Bengaziju cifra poginulih je vec 10000. Gde je istina, niko ne zna i mozda se nikad nece saznati.
Link to comment

Stavio sam ovaj snimak zato sto mi lici na posljedice streljanja. Nema sanse da desetak vojnika boravi na tako malom prostoru za vreme bitke. Naravno, moguce je da su pobijeni na razlicitim mjestima i u dovuceni zbog propagandnih snimaka, da bi se pokazalo da i lojalisti gunu, ali je to onda nesrecno i glupo uradjeno jer previse lici na streljanje.

Edited by nautilus
Link to comment

nautilus, iz svega sto sam video, cuo i procitao imam vrlo jaku indiciju da se ovde vodi rat bez mnogo zarobljavanja. ovde su ocegildno isli da ih sve pobiju pa sve i da je neko mozda hteo da se preda.

Link to comment
nautilus, iz svega sto sam video, cuo i procitao imam vrlo jaku indiciju da se ovde vodi rat bez mnogo zarobljavanja. ovde su ocegildno isli da ih sve pobiju pa sve i da je neko mozda hteo da se preda.
Kasno je za predajuhttp://www.youtube.com/watch?v=-qQhrUdA6gg&feature=player_embedded#at=18Rebel-fighters-drive-past-007.jpgRebel fighters drive past a captured government tank in Misrata. Photograph: Yannis Behrakis/Reuters Edited by angern
Link to comment

U Misurati su rebeli u ofanzivi, već 10-ak dana su gadafijevci izolovani u većim zgradama u centru koje su redom popadale u poslednjih par dana (jutros je palo i najvažnije uporište stara bolnica) tako da je to najverovatniji razlog za toliko bombardovanje, pokušavali su da ovima pruže podršku da se izvuku. captured_reuters.JPGNa planinama gadafijevci su osvojili Yafran, vode se borbe oko Naluta i Zintana a anti-gadafijevci drže (povratili su ga nakon što su ga jednom već držali) bitni prelaz ka Tunisu. Na istoku su gadafijevci na 20 km od Aj Dabije...

Link to comment
×
×
  • Create New...