Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Decak u Misrati drzi punjenje kasetne bombe koje je nasao na ulici:
Daj bre Bane, pa iz aviona se vidi da je u pitanju fotomontaža. Klinac koji navodno drži deo kasetne bombe je nalepljen na pozadinsku sliku (uporedi kolorit klinca i pozadine), a izgleda mi i da on drži neki drugi objekat u ruci, a da mu je samo namontirano zrno kasetne bombe.
Link to comment

ok ako ti mislis da nije.mozda je montaza.na kraju mozda nije ni bilo kastenih bombi.ni misrata nije grad gde se ratuje.ne znam, javice lazanski.

Edited by Bane5
Link to comment
ok ako ti mislis da nije.mozda je montaza.na kraju mozda nije ni bilo kastenih bombi.ni misrata nije grad gde se ratuje.ne znam, javice lazanski.
Nije ti rekao da se tamo ne koriste kasetne bombenije ti rekao da se u Misrati ne ratujerekao ti je da se iz aviona vidi da je to montažaNišta gore od fanatika...
Link to comment

Nije montaža. Taj fotograf je tamo, a slika je snimljena Ajfonom i programom koji daje ovaj 'stari foto' efekat (Hipstamatic, piše u EXIFu. Gospodo.).Ništa gore od vidovitih pametnjakovića..

Link to comment

Ponavljam, nije reč o tome da li je montaža ili nije, reagovao sam na to da kada je Ayatollah doveo u pitanje verodostojnost fotke odma mu je nakačeno i ono što nije ni pomisli a kamoli napisao.

Link to comment

Nisam to hteo da vam kažem (trebalo je da ostane za kraj kao iznenađenje) ali sve ove video zapise sa jutjuba što sam postavljao smo snimili ja, Bane i Roger na skrivenoj lokaciji u Deliblatskoj peščari, na jednom snimku se čak i čuje moj glas kako viče "seci" a i vidi se pas koji je neplanirano ušao u kadar, Bane se maskirao par puta a Roger čak i poginuo na jednom snimku...

Link to comment

To su ozbiljne novine (agencije) i to su ozbiljni novinari...koja je verovatnoća da je u pitanju tako očita fotomontaža a da niko nije provalio...!?

Link to comment

Nisam mislio da je ono nuzno fotomontaza (mada to nikad lakse nije bilo izvesti), ali me odbrana iste fotografije ostavlja manje nego ushicenim. S druge strane imamo Hillary koja protestvuje protiv Gaddafijevog nedopustivog koriscenja oruzja (koje i njena armija koristi kad god joj odgovara), a onda imamo i Gatesa koji kaze da su podaci o koriscenju kasetnih bombi neprovereni (osim na ovom forumu, na kom se ne mogu dovesti u sumnju).

Link to comment
Ništa gore od fanatika...
Nista gore od advokata po svaku cenu.Objasnjeno je gore da je slika iz ozbiljnih i relevantnih izvora.Ako je montaza ide na ruku njihove zelje za tim a ne na konto fanaticnosti da to opravdam. Biriga me uostalom ako te to toliko pogodilo.
a onda imamo i Gatesa koji kaze da su podaci o koriscenju kasetnih bombi neprovereni (osim na ovom forumu, na kom se ne mogu dovesti u sumnju).
Pa sad, rekao bih svasta, ali nije relevantno za samo pitanje kasetne municije. Da je neko ovde pazljivo pratio topik video bi u kom trenutku se na ovom topiku pominje kasetna municija. Ne u trenutku kada o tome govore i kukaju pobunjenici i sl. vec kada se pojavljuju ljudi relevantni da potvrde taj podatak. Pojavu kasetne municije sa sve slikama i video zapisima njihovih ostataka su potvrdili i ljudi HRW-a na terenu i ekipa NYT-a koju je u tom trenutku predvodio vojni analiticar tog lista (novinar i bivsi marinac) i oni su se bavili iskljucivo faktima (kalibar, izgled, proizvodjac, serija) i sve su zabelezili. Oni se cak nisu upustali da procenjuju ni broj ispaljenih kasetnih granata/raketa niti da pokusaju da tvrde da li je vise ili manje civila ubijen zbog njihove upotrebe. Edited by Bane5
Link to comment
Pa sad, rekao bih svasta...
Zabole me sta nekakav Bane ima da kaze ministar "odbrane" USA:"On the cluster munitions, we don't have any verification of anyone using them"Dakle, STFU
Link to comment
×
×
  • Create New...