Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Opet pojasnjenje snimka, u pitanju je jugoistocno predgradje Misrate pod imenom Al-Karzaz. Ovde je bila fabrika obuce, a u ovo ratno vreme zaglavila da u jednom trenutku bude privremeno komandno mesto Gadafijevog bataljona (brojnost brigade) koji je formacijski "pripadao" Misrati.Na slici se vidi posledica bombardovanja aviona Nato. Zgradu su dokusurili revolucionari iz Misrate.Tenkovi su pravi, maskirani za skirivanje ispod drveca i sl. Na ovom snimku nema maketa (pozdrav Lazanskom). Unisten je najveci deo voznog parka koji je tu bio stacioniran.

Link to comment

Hvala Bane na pojašnjenjima (ja veliku većinu ovoga nisam znao)...tvitovali su juče iz Misrate kako su uništili 30-ak tenkova, pa čisto da pokažem kako nije propaganda (premda ih je NATO počistio)...

Link to comment
Inace Misrata je bila velika vojna i avio baza. Tamo su isli nasi kada su prodavali avione.
Aerodrom je u jugozapadnom delu grada. Na pocetku sukoba je bio popriste borbi jer je tu zapravo bio vojni kompleks gde je sediste lokalne vojne jedinice (one koju sam gore pominjao). Pobunjenici tada nisu imali dovoljno snage da osvoje ceo kompleks, a Gadafijeve snage nisu mnogo koristile aerodrom. Danas je aerodrom pust i na nicijoj zemlji, niti pobunjenici imaju interes i potrebu da ga zauzimaju niti je to potreba i interes Gadafijevih snaga.
tvitovali su juče iz Misrate kako su uništili 30-ak tenkova, pa čisto da pokažem kako nije propaganda (premda ih je NATO počistio)
Uz to nije bas da tamo ima 30 tenkova vec sve ukupno 30-ak vozila raznih vrsta i namena. Tvitovane proverene informacije su nepouzdane, a kamoli neproverene. Jako je tesko saznati tacnu i pravovremenu vest iz Libije.
Link to comment
Kao, ukinulo izvanredno stanje u Siriji.:blink:
Syria's official Sana news agency said the government had also approved abolition of the state security court, which handled trials of political prisoners, and had passed a law allowing peaceful protests.The emergency law requires Assad's signature to take effect, but that is expected to be a formality. "I think this will be done in the coming few days." said Razan Zeitouneh, a lawyer in Damascus.
Ništa sad ne spominju one kompenzacijske antiterorističke™ zakone.
Link to comment

Prve novinarske zrtve u Libiji :(

Award-winning war photographer Tim Hetherington and Getty photographer Chris Hondros were killed in Misrata, Libya, today in a mortar attack, colleagues told ABC News. Hetherington, one of the best known photojournalists, produced powerful pieces for ABC News’ “Nightline” from the Korengal Valley, Afghanistan, and for the documentary “Restrepo,” which won an award at the Sundance film festival last year. Three other journalists were wounded in the same attack, including Andre Leon and Michael Brown. The identity of the fifth reporter has not yet been confirmed. ”Tim was one of the bravest photographers and filmmakers I have ever met,” said ABC News’ James Goldston, who worked closely with Hetherington as executive producer of “Nightline.”
Link to comment

Morali su da idu na najopasnije mesto:tim-hetherington-440.jpgSebastian Junger (left) and Tim HetheringtonNevezano za ovo dobra je bila fora NATO-u da dan nakon što se pobunjenički lider usudio da uputi kritiku NATO-u, ovaj odluči da poubija i bombarduje pobunjenike čisto da im da lekciju iz pristojnosti.

Mr. Hetherington’s last message on Twitter, posted Tuesday, read: "In besieged Libyan city of Misurata. indiscriminate shelling by Qaddafi forces. No sign of NATO."
Edited by angern
Link to comment

Decak u Misrati drzi punjenje kasetne bombe koje je nasao na ulici:IMG_2233b.jpgLibijska novinska agencija Dzana javlja o sve vecem broju zrtava civila usled bombardovanja Nato pakta.Iako im nije verovati mnogo, ovde su dobrim delom u pravu. Nato je prosirio broj ciljeva, civili su sada jos blize udarima i stvarno ne vidim nacin da se civilne zrtve izbegnu, naprotiv i nazalost, ocekujem, njihov porast.

Link to comment

Navodno su juče u planinama bile do sada najveće borbe, breaking news je da rebeli ponovo kontrolišu jedan važan prelaz ka Tunisu i da se 13 gadafijevih vojnika predalo Tunižanima...Ovi su iz Bengazija oprezni u predviđanjima i izgleda da očekuju da će ga gadafijevci povratiti. Inače su planine bile povezane sa Tunisom danima i odatle im je stizala pomoć, gadafijevci su to navodno juče-prekjuče presekli (posle žestokih borbi) ali je sad situacija fluidna...Na Jazeeri prikazuju snimak obezglavljivanja jednog čoveka a koji sam ja odgledao pre nedelju dana, tada misleći da je u pitanju rebel (tako rekoše na sajtu sa kojega sam pogledao) ali ipak je u pitanju gadafijevac plaćenik iz Afrike uhvaćen u Bengaziju... :( :( :(

Edited by Tutankamon
Link to comment
Navodno su juče u planinama bile do sada najveće borbe, breaking news je da rebeli ponovo kontrolišu jedan važan prelaz ka Tunisu i da se 13 gadafijevih vojnika predalo Tunižanima...Ovi su iz Bengazija oprezni u predviđanjima i izgleda da očekuju da će ga gadafijevci povratiti. Inače su planine bile povezane sa Tunisom danima i odatle im je stizala pomoć, gadafijevci su to navodno juče-prekjuče presekli (posle žestokih borbi) ali je sad situacija fluidna...Na Jazeeri prikazuju snimak obezglavljivanja jednog čoveka a koji sam ja odgledao pre nedelju dana, tada misleći da je u pitanju rebel (tako rekoše na sajtu sa kojega sam pogledao) ali ipak je u pitanju gadafijevac plaćenik iz Afrike uhvaćen u Bengaziju... :( :( :(
Diverzant?
Link to comment
Diverzant?
Plaćenik, uhvaćen na početku rata, navodno se sve to desilo trećeg dana ustanka u Bengaziju i to ispred suda... Edited by Tutankamon
Link to comment
×
×
  • Create New...