Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Kao sto sam i ocekivao, TNC iz Bengazija je ocenio inicijativu AU dobrodoslom, ali zakasnelom nakon onoga sto Gadafijeve snage rade civilima. Uslov za celishodno resenje, po njima, mora da ukljuci odlazak Gadafija i njegovih sinova.

Link to comment
Riječ je o skrinšotu CBS newsreporta od jučer. To je najobičniji CBSov plaćenik. Žao mi je što sam ti sjebo pwnovanje... sad.gif
Najbolje da sam stvarno mislio da je to pilot spreman za let... Nego, rekoh, pošto svi vide te plaćenike gde god se okrenu, da identifikujem i ja makar jednog.
Link to comment
Najbolje da sam stvarno mislio da je to pilot spreman za let... Nego, rekoh, pošto svi vide te plaćenike gde god se okrenu, da identifikujem i ja makar jednog.
Znam, skužio sam da paradiraš parodiraš. :DIma i nekih slika Gaddafijeve vojske koju je jučer NATO spržio. Ružno izgleda. Neću okačit osim ako se inzistira na topiku - da se ne sakrivaju nedjela.@banea i Đejkob ih nije udostojio osobnom posjetom. Vrlo nepristojno.
Link to comment

Zuma je znao da je ovo suvise malo za TNC pa je sebi postedeo vreme i salve uvreda kojima su ih castili lokalni stanovnici koji su od ranog jutra protestvovali ispred hotela gde su odseli.Mojih 2 centa - ulazimo u potencijalno najkrvaviji deo konflikta. Politicko resenje sad mora da ponudi neko "ozbiljniji" ili da se AU nakaci uz nekog jaceg. Turska? Mora da dobije siru podrsku da bi im uspelo. Sa druge strane, ovo bi moglo da ode i u pravcu zesceg naoruzavanja revo ekipe i jos jaceg angazovanja Nato-a.Gadafi je, bar u lokalnom i prijateljskom okruzenju dobio neku vrstu opravdanja za svoje poteze. Bez obzira sto on sam nikad ne bi postovao primirje i dogovor, sada ce izaci u javnost i reci "ja sam pristao na dogovor, oni nisu".

Link to comment
Ima i nekih slika Gaddafijeve vojske koju je jučer NATO spržio. Ružno izgleda. Neću okačit osim ako se inzistira na topiku - da se ne sakrivaju nedjela.
Ostaviš link, pa bumo kliknuli.
Link to comment

Iz galerije slika Telegrapha iz Misrate - deo glavne Tripoli ulice u Misrati:4h2kxk.jpgDanas se u Dohi sastala Kontakt grupa za Libiju.Odlucili da nastave i pojacaju pritisak na Gadafijev rezim da se povinuje Rezoluciji 1973 u potpunosti.Pominje se i finansijska pomoc revolucionarima i snabdevanje oruzijem.

Link to comment
×
×
  • Create New...