Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ne shvataj sve bukvalno, ja samo pišem šta drugi izveštavaju a sad dal je istina ili ne ostavljam vama...

4:14pm NATO airstrikes outside Ajdabiya destroyed 25 tanks earlier today, the alliance reports.A Reuters correspondent also said he had seen at least 15 charred bodies lying next to bombed armoured vehicles in the aftermath of the strikes.
Guardian pak piše sasvim drugu priču, rebelska odbrana popustila, gadafijevci ih opet izmanevrisali, NATO ništa nije pogodio, Bengazi ugrožen Edited by Tutankamon
Link to comment

Associated Press piše treću.... fog of war!

Libyan rebels say strikes help them hold town By SEBASTIAN ABBOT and HADEEL AL-SHALCHI Associated Press AJDABIYA, Libya (AP) -- Libyan rebels said NATO airstrikes on Sunday helped them drive Moammar Gadhafi's forces out of a hard-fought eastern city that is the gateway to the opposition's stronghold. Four airstrikes largely stopped what had been heavy shelling of Ajdabiya by government forces, rebel battlefield commander and spokesman Col. Hamid Hassy said. NATO's leader of the operation said airstrikes Sunday destroyed 11 tanks near Ajdabiya and another 14 near Misrata, the only city rebels still hold in the western half of Libya. Hassy said Gadhafi's forces fled the western gate of Ajdabiya and by mid-afternoon had been pushed back about 40 miles (60 kilometers) west of the city. Sporadic shelling, however, could still be heard in the area of western Ajdabiya.
Link to comment
polako. volela bih da mi navedes gde sam to slepo i nekriticki usvojila ono sto stize sa jedne strane? time sto sam se zapitala cemu briga zbog navoda da ima srpskih placenika medju gadafijevom vojskom?
Pogledaj bold dole. Nastupila si prilično svađalački (zašto btw?) i krenula da učitavaš čitav niz ciničnih kvalifikacija o zapadnjačkim gazdama, gadafoljupcima, patriotama, nebeskom narodu... To je upravo ono crno-belo etiketiranje za koje kažeš da ti smeta. Pa smeta i meni kada me neko nazove patriotskim zanesenjakom i ljubiteljem legendi o nebeskom narodu, samo zbog toga što sam rekao da mi je više pun kufer disidenata i komandanata koji samo još što ne kažu da bi Gadafi već odavno pao i mnogi životi bili sačuvani da nije tamo nekih plaćenika. Ne padam na te romansirane analize i to je to - što ne znači automatski da mislim da će narod Libije biti prodan u roblje ako Gadafi padne, kao što mi učitavaš u pomenutom boldu.
meni i dalje nije jasno zasto bi trebalo da se uzbudjujemo oko toga i da, zbog toga sto neko od pobunjenika, jednom u dve nedelje, pomene srpske/balkanske placenike, zakljucujemo da su pobunjenici strani placenici bez muda da otkriju svoje ciljeve, vec slepo slede paterne propagande kojima su ih naucile zapadnjacke gazde kojima ce ponovo robovati ukoliko gadafi nestane sa vlasti.
dalje, zasnivanje zakljucaka o ciljevima i misijama sinova iz bengazija na osnovu ove i bilo koje druge price o placenicima je povrsno, a jos povrsnije je procenjivati neciji stav u odnosu na sukob po reakcijama na to pitanje.
Ispravi me ako grešim, ali ja bih rekao da si ti moj stav procenila upravo po tim reakcijama i ni po čemu drugom.
Link to comment
Guardian pak piše sasvim drugu priču
Guardian je kasnio sa vestima najverovatnije, mada niti u jednom trenutku Gadafijeva ekipa nije krenula ka Bengaziju. Nalet panike ne prati samo volontere na forntu, shatro borce, stanovnistvo i sl. vec i pojedine novinare.
Ne shvataj sve bukvalno, ja samo pišem šta drugi izveštavaju a sad dal je istina ili ne ostavljam vama...
Reporter Al Jazeera Arabic kanala je Ali Hashem, vec je nakupio dosta staza sa kriznih dogadjaja, a ovde je verovatno najupuceniji jer je bukvalno uvek na liniji fronta ako je to moguce. Njegovi izvestaji su tacni kad je kljucno pitanje stanja na liniji sukoba u pitanju, ali tesko da moze da pogodi broj mrtvih ili ranjenih. Ako bi racunali preksinocni napad aviona na kolonu Gadafijevih snaga juzno od Adzdabije i jucerasnje i danasnje borbe cifra je bliza brojci od vise desetina. Tu posebno treba dodati i broj uhapsenih. btw. Nakon jucerasnjeg pomalo sumnjivog ukazivanja narodu u jednoj skoli, Pukovnik se danas ukazao svom dobrom prijatelju Jacobu Zumi predsedniku Juzne Afrike. Razgovarali su o mirovnoj inicijativi koju je pokrenula grupa africkih drzava. Sutra bi ova ekipa trebala stici i u Bengazi, ali to je vec svakako gubljenje vremena.
Link to comment
btw. Nakon jucerasnjeg pomalo sumnjivog ukazivanja narodu u jednoj skoli, Pukovnik se danas ukazao svom dobrom prijatelju Jacobu Zumi predsedniku Juzne Afrike. Razgovarali su o mirovnoj inicijativi koju je pokrenula grupa africkih drzava. Sutra bi ova ekipa trebala stici i u Bengazi, ali to je vec svakako gubljenje vremena.
Bane a što misliš da je afrička inicijativa gubljenje vremena?
Link to comment

steins,gubljenje je vremena jer je slab pokusaj - inicijativa pokrenuta od strane grupe zemalja koje su relativno bliske gadafiju, nemaju nikakvu siru svetsku podrsku za ovaj pokusaj i imaju nesto dodatnih licnih ciljeva i interesa.prelazna vlada iz bengazija se, to sam vec vise puta pomenuo, nece pitati nista kad bude relevantna politicka inicijativa na stolu, ova to nije i sutra ce ih u bengaziju primiti, razgovarati ali nikakvih sansi za neku siru mirovnu akciju na ovim principima nema.

Link to comment

steins,mene bi jako zanimalo da sam mogao da cujem da li je gadafi oprostio sto je juzna afrika glasala za rezoluciju 1973 i sta je po tom pitanju gadafi imao reci zumi :)africka unija je prilicno diskreditovana delom i uticajem samog gadafija u njoj. ona nema snage da zaustavi ovaj sukob, ali ako nista drugo, moze da pokusava, da skrene paznju na politicki teren i na kraju da bar izbori da se izvuku preostali strani radnici iz libije od kojih su neki bukvalno izlozeni stradanju poput 6000 egipcana koji se nalaze u blizini dokova luke u misrati.

Edited by Bane5
Link to comment

Ovaj na donjoj slici se baš i ne doima kao Berber ili bilo kakav Arapin. Dapače, po outfitu bi se dalo pretpostaviti da je u pitanju, je li, plaćenik.

Link to comment
Ovaj na donjoj slici se baš i ne doima kao Berber ili bilo kakav Arapin. Dapače, po outfitu bi se dalo pretpostaviti da je u pitanju, je li, plaćenik.
Novinar?NATO liasion?
Link to comment
Ovaj na donjoj slici se baš i ne doima kao Berber ili bilo kakav Arapin. Dapače, po outfitu bi se dalo pretpostaviti da je u pitanju, je li, plaćenik.
Riječ je o skrinšotu CBS newsreporta od jučer. To je najobičniji CBSov plaćenik. Žao mi je što sam ti sjebo pwnovanje... sad.gif
Link to comment
×
×
  • Create New...