Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Sad se dobro drži. Istupio si iz religije "Slobodoborci = istina by default" što praktično znači da si Gadafijeva foka.
In war, truth is the first casualty
Link to comment
Ništa mene ne boli. Štaviše, znam da pripadnici nebeskog naroda rade kao plaćenici na svim stranama sveta, od Iraka do Bolivije. Samo me malo zrači to što good guys u ovom sukobu dva meseca ne prestaju da metanišu o pilotima, pešadincima i malte ne čitavoj Srbiji koja se za pare bori na strani mrskog diktatora. Gde su, ono beše u Misrati opkolili gomilu srpskih plaćenika pa su pregovarali o predaji a ovi tražili bezbedno izvlačenje kao uslov da polože oružje? Jbt svakog dana izmisle neku srpsku ulogu u svemu ovome. Kapiram ja da neko mora da im bude kriv za to što Gadafi još uvek sedi u Tripoliju i nema nameru da padne, ali da im Srbija bude dežurna pljuvačka meta zbog toga što se ovde sakupilo 50k zaludnih patriota da podrškom na FB leče humanitarne traume koje im je ostavio NATO, to stvarno nema nikakvog smisla. Neka leče svoje oslobodilaćke frustracije na nekom drugom, ne mora Srbija baš za svaku nemoralnost na ovom svetu da bude odgovorna.Mučenoj disidentkinji svaka čast, ali muke kroz koje je prošla ne menjaju činjenicu da je ono što je rekla za večernji list obična hrpa nabacanih parola i paušalnih optužbi koje ništa konkretno ne pokazuju. Paljevina, jednom rečju.
ali zasto bi te to zracilo? ili, zasto te nije zracilo kada je jedan poznati vodja zandarmerije vodio deo raspustenih jsoovaca u irak kao placenike stanovite americke zastitne firme? sta imas zajednicko i blisko sa neizivljenim muzjacinama koji zaradjuju novac boreci se na necijoj strani za pare? zemlju rodjenja? pa sta? niko jos nikad nije optuzio drzavu srbiju da salje vojsku tamo, te sa legalisticke strane nema frke, nije odgovorna.ako te zraci zbog patriotizma, to je onda jednako nepotkovano i iracionalno kao tvoja tvrdnja da opozicionarka nabacuje parole i pausalno optuzuje.to jest, mogla bi ona tebi da trazi dokaz da medju 50 hiljada zaludnih patriota nema nekog ko je mogao da ode da se bori na strani gadafijeve vojske, iz bilo kog razloga.zasto bi me pogadjalo sto su neki, za mene moronski majmuni, otisli da se bore za gadafija i zasto bih zbog toga sto neko tvrdi da jesu (sa ili bez dokaza u ovom trenutku) automatski nipodastavala i potirala motive tog i ostalih koji se bore za ono u sta veruju ili misle da ce im biti bolje u drugacijem sistemu?niti ce srbija imati oreol svetice u sledecih ihahaj godina, niti ce vecno biti bad guy, to nam bar istorija pokazuje. ali ovog puta se, bogu i alahu hvala, ne radi o srbiji, nego o nekim tamo sto se loze na barut, krv i lazanskog. zato bi trebalo da te boli uvo za to, jer da je u pitanju srbija kao takva, veruj mi, iako nemam mogucnost da ti validno dokazem ovu tezu, vrlo bismo dobro osetili stapic po dlanu da se je u pitanju organizovana podrska.
Link to comment
zato bi trebalo da te boli uvo za to
A zašto tebe boli uvo što mi ovde na ovom forumu mlatimo praznu slamu i navijamo za obesnu dečurliju koja hoće da smeni surovog diktatora. Šta, ne smemo ni to? Vređa te? Imaš neki problem? New York Times ima jako dobar izveštaj o današnjoj bitci za Aj Dabiju, govori se i kako su rebeli streljali nekog tipa za koga su posumnjali da je špijun Edited by Tutankamon
Link to comment

Tutankamone, najiskrenije, bojim se da nisi shvatio poentu poslednjih lubinih postova. Ili ja nisam uočio neki layer u tvoja poslednja dva posta.

Link to comment
zasto bi me pogadjalo sto su neki, za mene moronski majmuni, otisli da se bore za gadafija i zasto bih zbog toga sto neko tvrdi da jesu (sa ili bez dokaza u ovom trenutku) automatski nipodastavala i potirala motive tog i ostalih koji se bore za ono u sta veruju ili misle da ce im biti bolje u drugacijem sistemu?
Najkraće moguće: ja nemam apsolutno nikakav problem sa nečijom verom i borbom za bolji sistem i bolje sutra. Ali imam problem sa organizovanim propagandnim delovanjem koje je Nautilus lepo opisao. Ako se sinovi Bengazija bore za bolje sutra, onda neka sakupe cojones i neka priznaju i sebi i drugima da se za to bolje sutra bore protiv svojih komšija i sugrađana koji hoće neko drugo sutra, a ne protiv zlih balkanskih i ukrajinskih plaćenika koje pokušavaju da predstave kao jedino što stoji između libijskog naroda i slobode. Ta priča pije vodu koliko i ona Gadafijeva priča o narkomanima, psima i Al-kaidi.Da svedem i ja priču na lični nivo kada je već krenuo happy hour - ako od nekog nisam očekivao da potpuno slepo i nekritički usvaja sve što stigne sa jedne strane u građanskom ratu, onda si to ti.
Link to comment
Prica o istocnoevropskim placenicima je jedna velika laz. Gadafi bi morao da ima odlicne kontakte kako bi u kratkom periodu od mjesec dana skupio dovoljno placenika da bi oni mogli bitnije uticati na tok rata. Druga stvar je pitanje rute kojom bi ti placenici dosli do Libije. Nije tako lako prebaciti nekoliko hiljada ljudi a da se to ne primjeti.
upravo. priča o plaćenicima je glupa. Meni je nejasno kako je moguće da napabirči toliko plaćenika u tako kratkom vremenu? I kako sve da ih ugura u državu? I kako da ih plati? /neko reče ovde da se plaća i do 2k dolara dnevno/a ako ne može da ih plati odakle onda vojska da drži pozicije i na istoku i na zapadu i da kontroliše sam Tripoli /preko milujun stanovnika/?
Link to comment

Juce sam nasao podatak/procenu koji kaze da je Libiji trenutno broj placenika izmedju 5 i 10 hiljada.99% njih je iz Malija, Cada, Nigera, nesto manje iz Alzira, Sudana i sl.Manji deo njih su profesionalni vojnici (npr. pripadnici Revolucionarne garde iz Cada), a ostatak su siromasni i indoktrinirani nesretnici koji veruju da je Gadafi bog i da je mnogo ucinio za njih i da se na ovaj nacin moze zaraditi nesto novca. Zanimljivo je da ima dosta Tuarega (pripadnici nomadskog subsaharskog plemena). Bio je pre 20-ak dana dobar tekst o tome u NYT-u iz Malija. Kacio sam link.

Link to comment
Pravda za plaćenike :Hail: :Hail: :Hail:
Комплет америчка војска су плаћеници, па шта.Неки плаћеници су гастарбајтери, а неки раде за домаћу фирму која им организује посао на страним радилиштима - и онда се тамо сретну једни и други на истом послу. Не видим зашто би једни били бољи од других.
Link to comment
Agentura Đezi ima nove snimke.
Sve bolje od boljeg. Ovi izgledaju kao najgori bašibozuk sakupljen sa koca i konopca. Možda ih namerno šalju takve kako NATO ne bi mogao da pravi razliku između njih i pobunjenika, a možda Gadafi više i nema organizovanu vojsku nego samo ovakve likove kojima su na raspolaganje stavljeni tenkovi i raketna artiljerija. Bilo kako bilo, ovo je sada pravi građanski rat u kojem bivaju pošteđeni samo oni koji se bore na jednoj od strana dok oni koji se zateknu između dve vatre beru kožu na šiljak.
Link to comment

To su slike iz sredine marta kad NATO još nije dejstvovao...inače su rebeli navodno zarobili još 50-ak gadafijevaca u Aj Dabiji ali žestoke se borbe ponovo vode...

Link to comment
Najkraće moguće: ja nemam apsolutno nikakav problem sa nečijom verom i borbom za bolji sistem i bolje sutra. Ali imam problem sa organizovanim propagandnim delovanjem koje je Nautilus lepo opisao. Ako se sinovi Bengazija bore za bolje sutra, onda neka sakupe cojones i neka priznaju i sebi i drugima da se za to bolje sutra bore protiv svojih komšija i sugrađana koji hoće neko drugo sutra, a ne protiv zlih balkanskih i ukrajinskih plaćenika koje pokušavaju da predstave kao jedino što stoji između libijskog naroda i slobode. Ta priča pije vodu koliko i ona Gadafijeva priča o narkomanima, psima i Al-kaidi.Da svedem i ja priču na lični nivo kada je već krenuo happy hour - ako od nekog nisam očekivao da potpuno slepo i nekritički usvaja sve što stigne sa jedne strane u građanskom ratu, onda si to ti.
polako. volela bih da mi navedes gde sam to slepo i nekriticki usvojila ono sto stize sa jedne strane? time sto sam se zapitala cemu briga zbog navoda da ima srpskih placenika medju gadafijevom vojskom? dalje, zasnivanje zakljucaka o ciljevima i misijama sinova iz bengazija na osnovu ove i bilo koje druge price o placenicima je povrsno, a jos povrsnije je procenjivati neciji stav u odnosu na sukob po reakcijama na to pitanje.meni i dalje nije jasno zasto bi trebalo da se uzbudjujemo oko toga i da, zbog toga sto neko od pobunjenika, jednom u dve nedelje, pomene srpske/balkanske placenike, zakljucujemo da su pobunjenici strani placenici bez muda da otkriju svoje ciljeve, vec slepo slede paterne propagande kojima su ih naucile zapadnjacke gazde kojima ce ponovo robovati ukoliko gadafi nestane sa vlasti.jos manje mi je jasno etiketiranje na pro i anti, tj samo crno i samo belo.ali to je valjda mod diskusije na politici, pa ko me jebe sto ga ne kapiram.
Link to comment

Ben Wedeman javlja za CNN kako su rebeli upravo u potpunosti povratili Aj Dabiju, RTS javlja slavodobitno kako su gadafijevci oborili ona dva rebelska helikoptera od juče, Gadafi se juče ukazao u školi u predgrađu Tripolija valjda (u subotu :huh:) a reporter Jazeere arabic javlja o stotinama poginulih gadafijevaca i desetinama uništenih vozila na zapadnom ulazu u Aj Dabiju (rezultat dejstva avijacije)...

Link to comment
Ben Wedeman javlja za CNN kako su rebeli upravo u potpunosti povratili Aj Dabiju, RTS javlja slavodobitno kako su gadafijevci oborili ona dva rebelska helikoptera od juče, Gadafi se juče ukazao u školi u predgrađu Tripolija valjda (u subotu :huh:) a reporter Jazeere arabic javlja o stotinama poginulih gadafijevaca i desetinama uništenih vozila na zapadnom ulazu u Aj Dabiju (rezultat dejstva avijacije)...
Bas stotinama?To mi deluje mnogo.
Link to comment
×
×
  • Create New...