Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

postaje potpuno dosadno taj yo-yo Dži Vs. anti-Dži... čak se i front formirao.s druge strane, pređen 1 majlstoun™ u Siriji u vidu zaoštravanja - juče u Damasku iz zasede ubijena 2 policajca. osveta nakon toga=15 ubijenih civila. = kupite kokice približava se petak- Damask, Alepo... plejs tu bi.

Link to comment

G pisao Obami. Zavrsetak pisma je prajsles:Although he listed a litany of complaints, Gadhafi said he bears no ill will toward Obama."We have been hurt more morally (than) physically because of what had happened against us in both deeds and words by you," he wrote. "Despite all this you will always remain our son whatever happened. We still pray that you continue to be president of the U.S.A. We Endeavour and hope that you will gain victory in the new election campaigne."

Link to comment
Upravo pogledah snimak kako gadafijevci seku glavu jednom freedomfighteru, pa ono je strašno...
Ja sad naidjoh na jedan snimak ali je okacen u nekoj fb grupi podrske gadafiju uz tvrdnju da su to freedomfighteri. Ne bi me cudilo da je isti fajl u pitanju.Ne znam, ostavio bih link ovde ali mislim ipak da ne bi trebalo. Btw nisam mogao do kraja da odgledam. Edited by McCabe
Link to comment

Tužno je što je dotle došlo da i glave seču jedni drugima...izgleda da su večeras revsi ipak zauzeli Bregu a da su Englezi krenuli da malo revnosnije rokaju po gadafijevim trupama

(stvarno ne verujem da su isti snimci jer sam gotovo pa siguran da su u prvom u glavnoj ulozi gadafijevci, em sam ga pogledao na sajtu opozicije, em ima dosta govora na arapskom, em nigde nema onih zastava monarhije itd. mada sve je moguće pa i da su taj isti snimak poturili negde kao tuđi zločin)

Link to comment

@Tutankamon, nista od 'oslobadjanja' Brege za sada, tamo se borbe jos vode i niko ne zna gde je tacno linija fronta, a pre ce biti da je revo ekipa najblize samo prilazu Brege. Danas je ekipa Jazeere izbegla smrt kada je jedna raketa unistila njihovo vozilo, a svedoci kazu da je jedna eksplodirala blizu mesta gde se u tom trenutku nalazio i sam Younis koji je obilazio front. Gadafi je resio da Bregu brani po svaku cenu, njegove snage su uvezabnije i vestije, a prosto je fascinatno kako uspevaju da dovuku toliko raketa do Brege kad ih ispaljuju na stotinine i stotine...Odgovor US Secretary of State na G-jevo pisanije sinu Obami:

“With respect to the letter you referred to, I think that Mr.Gaddafi knows what he must do. There needs to be a cease-fire, his forces need to withdraw from the cities that they have forcibly taken, there needs to be a decision made about his departure from power and his departure from Libya”
Edited by Bane5
Link to comment

Svinjoglavova televizija nalazi odlične snimke.Ovo malo kao pokazuje kako NATO iznevjerava.. U pozadini se čuje plač uplašenog djeteta... :(Je li vrijedno toga, Junise??Ah, prevarilo RTS, to je ono skladište municije kraj Benghazija koje je puklo još davno.. :D

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Roger,prevarilo i tebe, to su ipak dva razlicita snimka (ali su slicni)Ovaj koji prenosi RTS sam vec vidjao pod nazivom "Raketiranje Brege od strane Gadafijevih snaga". U pitanju jeste Brega, a sam snimak je star bar 4-5 dana. Meni se cini da se jasno cuje zvuk aviona na snimku i da se moze provaliti da je eksplozija prouzrokovala unistavanje skladista municije.

Edited by Bane5
Link to comment

Tanker spasio Gadafija od nestašice gorivaTanker-spasio-Gadafija-od-nestasice-goriva_article_full.jpgBrod, u vlasništvu libijske naftne kompanije, iskrcao je teret u luci Zavija, 50 kilometara zapadno od Tripolija. Dužnosnici ne navode odakle je brod stigao.Iako je Libija izvoznik nafte, međunarodne sankcije i ustanak protiv libijskog vođe Moamera Gadafija ometaju redovitu opskrbu i dovode do nestašice goriva na benzinskim crpkama.Zasad je nejasno kako je brod prošao kroz kordon ratnih brodova NATO-a koji patroliraju libijskom obalom.linkDobio i naftu. Ima čovek saveznike.Gadafijevo pismo Obami:"Our dear son, Excellency, Baraka Hussein Abu oumama..."

Edited by angern
Link to comment
Rebels in eastern Libya say their forces have been mistakenly hit by a Nato air strike and 13 rebel fighters are said to have been killed.
:isuse:
Link to comment
×
×
  • Create New...