Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Aj ako moze neko od vas upucenih da mi kaze koji je interes Al Dzazire? to jest prosto receno: za koga navijaju? :)gledam ih juce i danas i mislim da su 9 873 434 puta prekidali sagovornike da zajedno sa njima konstatuju da je ovo "leaderless movement"kad neko toliko smara oko necega, mora da ima neka caka :D

Link to comment
Aj ako moze neko od vas upucenih da mi kaze koji je interes Al Dzazire? to jest prosto receno: za koga navijaju? :)gledam ih juce i danas i mislim da su 9 873 434 puta prekidali sagovornike da zajedno sa njima konstatuju da je ovo "leaderless movement"kad neko toliko smara oko necega, mora da ima neka caka :D
Al Jazeera je mnogo pre ovoga optuzivana da radi u korist egipatske opozicije. Mrezu delimicno finansira Katar, koji je americki saveznik, pa tu ne treba traziti razloge. jednostavno su ljudi koji cine egipatski deo mreze vrlo protiv Mubaraka.
Link to comment
italijanski fiati, mahom 128, pun ih je Kairo. cesto su jako jako stari.pre jedno mesec dana vlada je donela odluku da se auta starija od 25 godina ne mogu registrovati, kako bi se smanjilo zagadjenje u Kairu, gradu u kome saobracajni policajci imaju najvisu stopu oboljenja pluca od svih svojih kolega na svetu.
gomila taksija po kairu su tristaci
Link to comment
gomila taksija po kairu su tristaci
e razumem se u kola ko Mara u krivi. da, tristaci, 50% taksija su tristaci. znam da je u pitanju neka licenca Fiata ali ne Zastavina, postoje male razlike.
Link to comment
Al Jazeera je mnogo pre ovoga optuzivana da radi u korist egipatske opozicije. Mrezu delimicno finansira Katar, koji je americki saveznik, pa tu ne treba traziti razloge. jednostavno su ljudi koji cine egipatski deo mreze vrlo protiv Mubaraka.
a ne treba zaboraviti ni 21vekovnu cinjenicu da su jucerasnji rejtinzi alj, a i klikaza na netu, verovatno razbili zvucne zidove svih zvona berzi koje rade, te tako verovatno red oglasivaca danas biva duzi nego za novi ipad. a mucena al-arabia verovatno pravi novi logo.sto ni na koji nacin ne umanjuje izvanrednost koju su pokazali u aktivnostima, jos od tunisa pa, nadajmo se, nadalje.
Link to comment
a ne treba zaboraviti ni 21vekovnu cinjenicu da su jucerasnji rejtinzi alj, a i klikaza na netu, verovatno razbili zvucne zidove svih zvona berzi koje rade, te tako verovatno red oglasivaca danas biva duzi nego za novi ipad. a mucena al-arabia verovatno pravi novi logo.
naravno, zato i kazem da razloge za ovo izvestavanje ne treba traziti u Kataru. ja od juce ne iskljucujem Al Jazeeru.
Link to comment
Mislio sam da je Egipat Zastavin najveći izvozni partner... Valjda su se tamo sklapale 128-ce, šta li...
nadjoh najzadNasr, (Arabic: النصر‎, long form: El Nasr Automotive Manufacturing Company) is Egypt's state owned automobile company, founded in 1960 in Helwan, Egypt. Since 1979 the company has produced licensed versions of the Fiat 1100R, Fiat 1300,Fiat 2300, Fiat 128, Fiat 125, Fiat 133, Fiat 126, mk2 Fiat 127, 1983-1992 FSO Polonez and in 1991 introduced a further range of Fiat designed cars licensed via the Turkish company Tofaş. In the early 2000s Nasr began producing the Florida range under license from Serbian manufacturer Zastava.
Link to comment
Mislio sam da je Egipat Zastavin najveći izvozni partner... Valjda su se tamo sklapale 128-ce, šta li...
Da, izvozile su 128ice, prvo cele, pa onda u delovima. A bogami valjale su se i Floride i tako to.edit: bivsi vasa brzi bio Edited by hazard
Link to comment

Peter Bouckaert, the emergencies director for Human Rights Watch:Live bullets seem to have been used by police yesterday evening when protesters went to attach police stations, but also by security services against people even in their homes. One man who told me that thugs (whom he referred to as "mukhabarat," the Egyptian security services) showed up at his apartment, accused him of throwing things on police from his windows, and shot him.Things are very tense in Alexandria. Large protests are ongoing. The police stations appear to have all been burned. Yesterday, demonstrators tried to burn down the building of intelligence services, but seem not to have succeeded. The army is not intervening -- so far.

Link to comment
×
×
  • Create New...