Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

The radio also aired an appeal for anyone who could drive a T-55 tank to report for duty.
Interesantno je da su posle gubljenja celokupne opreme (sem ličnog naoružanja) ekspedicionih snaga nakon Denkerka 1940 i kasnijeg plana o uspostavljanju vojske od 55 divizija Britanci imali isti problem. Ispostavilo se da su vozači traktora kategorija stanovništva koju je bilo najlakše obučiti za vozače tenkova. Dok nisu imali dovoljno tenkova, taktičke varijante su uvežbavali sa kamionima. btw. dok sam bio na odsluženju vojnog roka, jednom sam imao priliku da u auto parku vidim kako uparkiravaju m84 i t-55 jedan pored drugog. Ovaj prvi je nešto bolji od onoga što ima Gadafi. Ja ne bih smeo da sednem u t-55 i da očekujem da ću dobro da prođem prilikom susreta sa t-72. T-55 je sarkofag. Druga stvar koja me buni je način na koji se izvodi blokada Misurate. Za grad te veličine je potrebno nekoliko desetina hiljada tona namirnica mesečno. Gadafi je odlučio da koristi mornaricu koja je u raspadu (http://www.battleships-cruisers.co.uk/libyan_navy.htm) umesto manje uočljive varijante mobilnih protivbrodskih raketa (nije to neka svemirska tehnologija, hezbolah je protivbrodskom raketom potopio jedan egipatski trgovački brod pre par godina) a znamo da imaju bar matore p-15 termite. Sa druge strane, nije mi jasno zašto se pomoć gradu ne šalje brodovima od par stotina do par hiljada tona koji brže mogu da se istovare i zbrišu(nemam neko poverenje u brzinu rada lučkih radnika u Misurati). Znam da je svo ovo naučna fantastika (osmatranje i zatim lansiranje rakete na 20km od broda koji ne može da se brani a kada je suviše kasno i da je obore i helikopteri i avioni koji taj brod eventualno čuvaju) jer je izgleda i kod Gadafijevih i kod pobunjenika više pravilo nego izuzetak da ostave tehniku i zbrišu kad god po njima malo pripucaju.
Link to comment

sad su i jedni i drugi madmaxovci jer su se i gadafijevi vise fokusirali na manje mobilnije ekipe na toyotama i nissanima u strahu od istrebljenja sa neba.

Link to comment
The Guardian has been told that General Khouildi Hamidi, Muammar Gaddafi's intelligence coordinator, is defecting from the Gaddafi regime. We're trying to confirm this.
Link to comment

Pa ovaj Musa Kusa je totalni idiot. Pobeže u Englesku, a ovi mu već spremili svilen gajtan za Lokerbi :

Musa Kusa will not be offered any immunity from international or British justice, foreign secretary William Hague has said.
Link to comment
možda i imaju
To sam i pomislio. To je da Obama može da kaže da nije poslao vojsku već civile(ali stručno obučene).
sad su i jedni i drugi madmaxovci jer su se i gadafijevi vise fokusirali na manje mobilnije ekipe na toyotama i nissanima u strahu od istrebljenja sa neba.
Sad i oni kao na svadbu.. Sad NATO diže ruke - nema tenkova..A, Musa Kusa - predsednički kandidat! Čovek od poverenjaCIA: ovo je jedan od zaista retkih trenutaka u istoriji te organizacije da se pominje u pozitivnom kontekstu. Edited by angern
Link to comment
Pa ovaj Musa Kusa je totalni idiot. Pobeže u Englesku, a ovi mu već spremili svilen gajtan za Lokerbi :
Al će zato da mu spasu porodicu a verujem da ima toliko toga da im kaže...
Link to comment
Sad i oni kao na svadbu
ali su lukaviji i organizovaniji.zasede u pustinji, pokretljivost, raketni bacaci na manjim vozilima koji ispale svoje i zbrisu da ih ne otkrije nato.
Link to comment

Sinoc je bio sirjski ambasador kod Dzeremi Paksmana. Prilicno inteligentan. Recimo, kaze, ljudi imaju "legitimate demands" ali bili je i ubacenih elemenata u Dari. Pomenuo je boj od 25 ubijenih demonstranata i 4 policajca. Kaze, neki od demonstranata su ubijeni kada su pucali na policiju.Takodje, fino je spustio Paksmana na pocetku kada je ovaj rekao da je u studiju ambasador sirijskog rezima Asada, na sta je ovaj odgovorio "pocastvovan sam sto me je Asad imenovao za ambasadora, ali ja ovde predstavljam Siriju, najlepsu zemlju bliskog istoka".Na kraju, nakon tirade po Izraelu, i bezuspesnog pokusaja Paksmana da ambasadora napravi budalom, ambasador rece da u svim izvestajima ima istine pa i onih zapadnih medija ali da izvestaji isticu i naglasavaju odredjene cinjenice na ustrb drugih.edit: ispravljeno, sirijski umesto libijski ambasador

Edited by Budja
Link to comment

revo/reb ekipa je prvo cula sta su rekli hague i ostali koji su primili kusu.btw. kusa je par dana bio "na liniji" sa 'kontaktima' u engleskoj (par dana je bio u tunisu) i sigurno je znao sta ga ceka. sve je to jedna velika rezija, verujem da su se oni vec uveliko nagodili.

Link to comment
Teško je opisati sve levele kretenizma rebelz™kog TNC iliti privremene vlade.Prvo kažu svima koji bi htjeli dezertirat od Gaddafija da zbrišu sad i bit će im oprošteno! Ne da mi se guglat, ali znam da je pala takva svečana izjava.Onda Moussa Koussa govno pokusa i ode u Đi Bi.Rebelzi™ onda pomalo zaborave što su to obećali prije par dana.
a pa rebelz ekipa sama sebi podelila funkcije i činove (otud i ovaj anarhizam) , samo im fale novi pretendenti.
Link to comment
×
×
  • Create New...