Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Kod Gadafija postaje popularnije biti pešadinac..Što se tiče napada na Sirt, Ajdabiya je veći grad od Sirta pa je oslobođen.

Edited by angern
Link to comment
Dobih ovo na mail od dobrog poznanika. Kako da mu odgovorim, a da mu se ne najebem mile majke za ovo propagandističko govno? Svaki savet dobrodošao...
Ja uradih nešto slično ali me ljudi sistematski ubeđuju da je sve pobrojano istina. Ima li neko upućeniji, da uradi check te liste?
Link to comment

Cak i da je ponesto istina, ne znaci da nije propaganda.Na stranu sto se jedan deo naseg sveta i dalje lozi na "besplatne stvari koje ti daje drzava". :isuse:

Edited by Indy
Link to comment
Uvek objektivna Gadafijeva televizijap85vl.jpg
Dobri učenici bastiljice..Zar nemaju tamo satelitske antene - svi, zahvaljujući neviđeno visokom standardu? Da provere ovo..
Link to comment
Ja uradih nešto slično ali me ljudi sistematski ubeđuju da je sve pobrojano istina. Ima li neko upućeniji, da uradi check™ te liste?
Višestruko odlikovan u ratu u kojemu se borio kao dobrovoljac iako nije bio državljanin svoje sadašnje zemlje, dobio i čin kaplara.Pre njegovog dolaska na vlast inflacija se u njegovoj zemlji merila milionima a hleb plaćao milijardama, zemlja bila na ivici građanskog rata i u rasulu.Podigao zemlju finansijski na noge, izgradio prve autoputeve, razvio vojno-industrijski kompleks.Uveo red.Uhvatio teroriste koji su mu zapalili parlament.Otkrio zaveru u svojim redovima.Hiljade sumnjivih poslao na prevaspitavanje u radno-edukacione logore (pod firmom "rad oslobađa")Poništio odredbe nepovoljnog mira (čitaj: kapitulacije) i prestao da plaća ratne reparacije.Povratio svojoj zemlji oduzete teritorije.Na referendumu povratio i pripojio svoju rodnu zemlju matici kako je i obećao (znači drži reč)Sklopio odbrambeni savez sa jakim komšijom sa istoka.Vegetarijanac koji je voleo pse (znači po prirodi humanista).Voleo je Vagnera i u mladosti se bavio slikarstvom (dušmani mu nisu dali i da isto studira, otkrio zaveru, umetnička duša, fantast, zanesenjak).Imao teško detinjstvo, autoritativnog oca.Nije imao sreće u ljubavi...
Slično bi se nešto i za ovoga moglo reći :unsure::unsure: Edited by Tutankamon
Link to comment
Ja uradih nešto slično ali me ljudi sistematski ubeđuju da je sve pobrojano istina. Ima li neko upućeniji, da uradi check™ te liste?
Po onom što su mi je kuma pričala, a provela je tamo 2 godine i kum koji je bio samo dva meseca, turistički da obiđe ženu, tačke 5, 10 i 14 su blizu istine... 9 je teško sranje, mislim da mi je kum rekao da je hleb oko 10 dinara, naših, tako da bi 40 bilo 400 dinara, a to je 5-6 dolara...O školovanju i zdravstvu ne znam, ali su mi pričali, da tamo retko ko od domaćih hoće da radi nešto teže od vožnje kola, bez obzira na fakultet koji imaju... Oni koji hoće da rade u struci su imali ogromne plate... Inače, svaka strana firma je imala obavezu da je neki procenat zaposlenih domaći, i ti su uglavnom otaljavali neke sporedne poslove, konobarisali, bili vozači, posluga... Pričali mi anegdotu da su došla dva svršena studenta, građevinca, u građevinsku firmu, da traže posao... Direktor, Grk, ih lepo primio i pitao šta bi da rade, niskogradnja, visokogradnja... A oni, u galas "To be a driver"... :)Ovo o 25% visokoobrazovanih je verovatno teški BS, a i tačke 1 i 17, kao i 4 i 12 su u koliziji, kao tačke memoranduma2™...Edit: U principu su mi pričali da su Libijci jako lenj narod, ne vole da rade, samo bi da voze kola i opčinjeni su automobilima... A vozi se katastrofalno...I još, kuma je svih 2 godine, ako bi krenula van "kampa" imala pratioca, člana lokalne DB, da pazi da ne zaluta™ negde... Kaže da joj je to najteže padalo... Edited by radisa
Link to comment
What is a Rentier State?
The theory of the “rentier state” says that countries that receive substantial amounts of oil revenues from the outside world on a regular basis tend to become autonomous from their societies, unaccountable to their citizens, and autocratic....How does this happen, according to the rentier state theory? The short answer, according to Yates (1), is that a rentier state and rentier economy lead to a rentier mentality, which dooms a country’s economy and long-term prospects....Beblawi delineates four characteristics of a rentier economy. First, rent situations must predominate in that there really is no such thing as a pure rentier economy. Second the rent must come from outside the country. Third, in a rentier state only the few are engaged in the generation of rent, while the majority is involved in its distribution and consumption. Translated, this means that government leaders make the deals and take in the revenue and then allocate to the public, which is not involved in creation of the wealth. Fourth, the government must be the principal recipient of the external rent in the economy....The government becomes an allocation state, which is very different from a production state. A production state relies on taxation of the domestic economy for its income; taxpayers stay involved with government decisions because they are supporting them with onerous taxes. An allocation state, by contrast, does not depend on domestic sources of revenue but rather IS the primary source of revenue itself in the domestic economy. The primary goal of the allocation state’s economy is spending.
Edited by Gandalf
Link to comment
Dobih ovo na mail od dobrog poznanika. Kako da mu odgovorim, a da mu se ne najebem mile majke za ovo propagandističko govno? Svaki savet dobrodošao...
Pitaj ga da li je prosao osnovnu vojnu obuku i koliko mu je potrebno za one way let za Tripoli. :)
Link to comment
What is a Rentier State?The theory of the “rentier state” says that countries that receive substantial amounts of oil revenues from the outside world on a regular basis tend to become autonomous from their societies, unaccountable to their citizens, and autocratic. The theory is used to help explain why Iran, the Gulf States, many African states ( Nigeria, Gabon) and other countries (e.g., Netherlands) with abundant resource wealth perform less well than their resource-poor counterparts. How does this happen, according to the rentier state theory? The short answer, according to Yates (1), is that a rentier state and rentier economy lead to a rentier mentality, which dooms a country’s economy and long-term prospects.
A rentier economy is an economy in which “rent plays a major role, and in which that rent is external to the economy.”
Pa da, zvuči skroz tačno. Prosto, kaplje novac od nečega što je bogom dano.Paradoksalno, vladari koji se rukovode rentier economy priznaju da para i pristojnog života dostojnog čoveka ne može da bude dovoljno za sve ako nema nafte, a istovremeno im je politika izrazito obojena socijalističkom retorikom i socijalističkim redistributivnim merama. Edited by pacey defender
Link to comment
Slično bi se nešto i za ovoga moglo reći :unsure::unsure:
Uz dužno poštovanje, ja sam tražio da mi neko potvrdi ili opovrgne nabrojane beneficije u Libiji a ne da poredi Gadafija sa Hitlerom.
Link to comment
Uz dužno poštovanje, ja sam tražio da mi neko potvrdi ili opovrgne nabrojane beneficije u Libiji a ne da poredi Gadafija sa Hitlerom.
Znam nekoliko ljudi (medicinara i vojnih lica) koji su ziveli i radili u Libiji neko vreme, mogu samo da kazem da su im iskustva potpuni uzas. Jos jednom, meni je muka kad vidim koliko jedan deo naseg naroda zeli hleba bez motike.
Link to comment
×
×
  • Create New...