Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

meni to vise lici na tek jos jedan deo nasledja brata lidera, obzirom da je dovodjenje crnaca trebalo da istog predstavi kao "kralja Afrike".
severnoafricki arapi gledaju, generalno, na crnce kao na nizu rasu. retko gde ce ih pustiti u diskoteku, npr, jedino ako su turisti iz evrope/ amerike. a i tu se desavaju incidenti. ne bih da generalizujem, ali imaju prema njima slican odnos ko belci pre jedno 60ak godina. takodje smatram da o tome ne vredi raspravljati, nije bas vreme. ono, mozemo pitati rebelse i sta misle o gay braku, samo pitanje je gde to vodi.
Link to comment

Opozicionari su izgleda zauzeli i Bregu i krenuli dalje, stižu izveštaji da je kolona koja se povlačila iz Ras Lanufa (kojemu se primiču) ka Sirtu večeras bombardovana.

Link to comment
laugh.gifČiji je taj?
Lando Calrissian. Malo je ostario i obuđavio.Ovdje nešto objašnjava leševima, da ne kažu neutralni™ da ih skrivam.800xrl.jpgInače, Iman El-Obeidi ima dosta nezgodno prezime za netaknuta proći legalni i legitimni čekpoint u ovom trenutku u vremenu. Mogla je promijenit prezime u Kassa ili Ibrahim, a nije. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

VIDEO: Reporter spašavao glavu pod Gadafijevim raketamaTripoli, 26.03.2011., 12:37 | S.D.M.Ovih dana zaista nije lako biti novinar. A da je posao ratnog izvjestitelja daleko najopasniji uvjerio se novinar NBC-a Richard Engel kojem je malo nedostajalo da mu put u Libiju bude i posljednji. Usred intervjua koji je radio s pobunjenicima Gadafijeve snage započele su granatiranje. Pogledajte video. link

Link to comment
Bane, to su dosta lose opcije.Ja bih tu dodala i Tursku. Jesam dosadna sa tim, ali od pocetka sam ubedjena da su kljucevi politickog resenja u rukama Erdogana. Sada nezvanico saznajemo da je Turska imala neki tromesecni plan mirne tranzicije. Na zalost, imacemo mozda i 3 meseca bombardovanja (prema najavama NATO) i daljeg rata. Ne smem ni da pomislim kakva je humanitarna situacija. Ipak, uvek su moguci nagli obrti, nadajmo se obrtu ka boljim opcijama..Rodjo, gde si nasao tog drugara?
Luka, nije mi jasno zasto nekim nezvanicnim izvorima vise verujes nego drugima. Kao sto napisah na drugom topicu gde si postavila link, to mi izgleda kao obican saperovski trik za smirivanje dela sopstvene i/ili arapske javnosti da bi se pokazalo kako je Turska ipak neki faktor a ne sledbenik.
Link to comment
Bane, to su dosta lose opcije.Ja bih tu dodala i Tursku. Jesam dosadna sa tim, ali od pocetka sam ubedjena da su kljucevi politickog resenja u rukama Erdogana. Sada nezvanico saznajemo da je Turska imala neki tromesecni plan mirne tranzicije. Na zalost, imacemo mozda i 3 meseca bombardovanja (prema najavama NATO) i daljeg rata. Ne smem ni da pomislim kakva je humanitarna situacija. Ipak, uvek su moguci nagli obrti, nadajmo se obrtu ka boljim opcijama..Rodjo, gde si nasao tog drugara?
Zato jer su to loše opcije, realna je treća: Posle par meseci bombardovanja, i kad još uvek budu pata karte, neminovno je radi spasavanja svega da se u Libiji uspostavi Coalition Provisional Authority. Dvadesetak godina kasnije počeće povlačenje koalicionih vojnika iz Libije, koje će (povlačenje) trajati još 5-6.
Link to comment
severnoafricki arapi gledaju, generalno, na crnce kao na nizu rasu. retko gde ce ih pustiti u diskoteku, npr, jedino ako su turisti iz evrope/ amerike. a i tu se desavaju incidenti. ne bih da generalizujem, ali imaju prema njima slican odnos ko belci pre jedno 60ak godina.
samo postojanje rasizma ja nisam ni dovodio u pitanje. kao sto napisah, isti ima i poduzu istoriju.kako bilo, da li je trenutna hajka na crnce u Libiji uzrokovana rasizmom, ili je pre u pitanju histerija po kojoj su svi crnci sumnjivi kao moguci "placenici"? to su dve razlicite stvari.
Link to comment

Libyan state TV je imala podugacak prilog o Eman El Obeidi za koju su na kraju zakljucili da je izdala svoju drzavu na koju padaju bombe.

Opozicionari su izgleda zauzeli i Bregu i krenuli dalje
Nemoguce. Lazanski taman sinoc objasnio kako se sledeca velika bitka ocekuje bas za Bregu.Uzgred, Lazanski je opet u Tripoliju i impresioniran je opustenoscu vojnika i policajaca - kao da rata ni nema.edit: Luka, ovo je resenje koje bi bilo moguce van onih tezih varijanti, ali je problem sto je to resenje sve vreme na stolu, a nikako de se desi. Dakle:
Italian Foreign Minister Franco Frattini, in an interview with the local La Repubblica daily on Sunday, set out the broad outlines of a diplomatic plan to resolve the crisis in Libya that would involve exile for Gaddafi
Edited by Bane5
Link to comment

Novinar u kosulji i sa naocarima koji je brani je Charles Clover iz Financial Timesa. Njega su juce proterali. Navodno, ovo je bio povod, a hteli su i ranije da ga izbace jer je "lose pisao" o dogadjajima u Libiji.

Link to comment

Prošli su Bregu (novinar Al Jazeere je upravo prihajao tamo), zauzeli i Al Aguilu (il tako nešto) i primiču se Ras Lanufu. Videćemo, glavna bitka će se biti na prilazima (50 do 100 km) od Sirta jer se tu nalazi teren pogodan za zasedu (mada verujem da je to nemoguće zbog savezničke superiornosti u vazduhu). U Sirtu su navodno danima bila previranja, radio Bengazi poziva građane Sirta da se pridruže revolucionarima. Bilo je i izveštaja kako je 20-ak zarobljenih revolucionara oslobođeno od strane građana Sirta i kako su se domogli svojih i priključili borbi (nepotvrđeno). Gadafijevci za sada ne pružaju otpor (neki bitniji) više je to rasulo i bežanija ali ni potera nije bog-zna-kako organizovana. Cenim da čim ovi stanu i zauzmu gard doći će do zastoja jer FLA nema snage za neki bitniji napad...

Link to comment
×
×
  • Create New...