Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

ovi kad su zarobljeni, ubaceni su u dzip pratnju konvoja koji je prevozio gradove tamo gde treba.tako da, jes, potrosnja se ne smanjuje.nego, da zabelezimo ovo za buducnost, ako krene fb revolucija u maroku.

US Secretary of State Hillary Clinton on Wednesday reiterated US support for a Moroccan plan for autonomy in the disputed Western Sahara. Standing with visiting Moroccan Foreign Minister Taeib Fassi Fihri, Clinton said the US administrations of president Bill Clinton, president George W. Bush, and now President Barack Obama have steadfastly supported the plan. "We have stated our belief that Morocco's autonomy plan is serious, realistic and credible, a potential approach to satisfy the aspirations of the people in the Western Sahara to run their own affairs in peace and dignity," Clinton told reporters. The Polisario Front group demands a self-determination referendum in Western Sahara, a phosphate-rich territory that was annexed by Morocco after Spain withdrew in 1975. Morocco has only offered greater autonomy. The two sides have held a series of talks in the United States in recent months but the UN special envoy to the Western Sahara, Christopher Ross, says neither side has indicated any willingness to change its position. The Polisario and Morocco blame each other for the deadlock. A sixth round of talks on the future of the Western Sahara under the aegis of the United Nations broke up March 9 in Malta without signs of progress.
Link to comment

Ček malo lubo, ovo je o Western Sahari (POLISARIO, ograda, fosfati). Osim toga što su ju anketirali, kakve veze to ima sa užim Marokom?

Link to comment
jos uvek se ne zna sta ce biti sa aldzazirinom cetvorkom, koja je u pritvoru u tripoliju.
neki zvanicnik libijske vlade danas je najavio da ce oni uskoro biti oslobodjeni.sve je to doduse unofficial.
Link to comment

sta znas, ionako su fosfati buduca nafta. nego ja volim da pratim hildog kako evoluira u procenama, pa da se ne izgubi.@baneza ovu trojicu su pregovori trajali skoro cetiri dana i bili uslovljeni gomilom polurazumnih i nerazumnih zahteva da bi na kraju uspele neke, navodno, privatne biznis veze. za nyt novinare nije bilo spasa dok turska nije preuzela stvar u svoje ruke. za aldzaziru, bojim se da nema ko da zasuce rukave.

Edited by luba
Link to comment
sta znas, ionako su fosfati buduca nafta. nego ja volim da pratim hildog kako evoluira u procenama, pa da se ne izgubi.
vidi vidiš, moguće. Ako POLISARIO sad krene frižko provjerenim & potvrđenim metodama, misliš da ona više neće biti za teritorijalni integritet? biggrin.gif
Link to comment

Ja da dodam da mi se cini da, osim Misrate, prisustvujemo momentum efektu, onome o cemu je Sipiegel a i NYT pricao.Americki zvanicnicni govore o potencijalnih 100,000 zrtava (zasto 100,000, moze i milion, ionako su potencijalne) a nikada vise svedocanstava Pere, Zike i Mike koje mozda jesu tacne a mozda i nisu a manjka pouzdanih informacija. Mislim, ako porodica pobegne iz Adzdabije u Bengazi ulsed sukoba sigurno nece da pricaju ja spasavam samo svoju porodicu od rata, vec ce malo da se nafiluje da bombarduje Gadafi. Normalno je to.Pri tome, jasno da je postoji interes da se prica zaostrava, no kao i obicno pravo naduvavanje krece ex post, kako bi doneta odluka opravdala.U takvoj buci tesko je donositi sudove. Roger kritikuje "opinion" na drugom topiku, no o cemu nam je ostalo da raspravljamo: o propagandi jedne ili druge, ili svih zainteresovanih strana.

Link to comment
Americki zvanicnicni govore o potencijalnih 100,000 zrtava (zasto 100,000, moze i milion, ionako su potencijalne) a nikada vise svedocanstava Pere, Zike i Mike koje mozda jesu tacne a mozda i nisu a manjka pouzdanih informacija.
ispravno, okrugli brojevi deluju lepse. 40 ili 50K je nekako bljak.a Asad je odlucio da izvede Gadafi manevar. nista "reforme", odmah AQ, Nescafe i bojeva municija. (napokon jedna revolucija da se covek moze lagano opustiti, i razglabati o ucescu CIA, Mosada, NWO...) Edited by Gandalf
Link to comment
Roger kritikuje "opinion" na drugom topiku...
Ne razumem zasto to radi, jer nije svejedno ciji je opinion. Moj opinion o bilo cemu je nebitan, ali ako se navede tekst nekog ko predaje medjunarodnu politiku na Harvardu, pa valjda to nije "samo" opinion. Opinioni takvih pojedinaca imaju tendenciju da zavrse u tome sto Roger voli, u policies. A zao mi je sto ga banovalo, no eto, to je 1 diktatura.
Link to comment
Ne razumem zasto to radi, jer nije svejedno ciji je opinion. Moj opinion o bilo cemu je nebitan, ali ako se navede tekst nekog ko predaje medjunarodnu politiku na Harvardu, pa valjda to nije "samo" opinion. Opinioni takvih pojedinaca imaju tendenciju da zavrse u tome sto Roger voli, u policies.
Od opiniona 1 profesora do ušiju državnog sekretara je 1 dug put. Rodžer te je samo pitao da li si se zapitao da li citirani profesor ima neku prečicu do inner circla u DC-ju kome se donose odluke vezane za spoljnu politiku (čitaj: do Klintonovih), i tvoju šutnju je shvatio kao odrečan odgovor.
A zao mi je sto ga banovalo, no eto, to je 1 diktatura.
Ah čuj, satnik je morao biti ubiven. Bila je to lepa & sinhronizovana akcija: levo krilo ga podjebava, on im odgovori pa mod se sve to obriše i svima dodeli upozorenje. Onda ga desno krilo podjebava, on im odgovori pa se sve to obriše i svima dodeli upozorenje. Onda centar ponovi stilsku vežbu, Rođa identično reaguje, mod briše. I na kraju Rođa ima 3 upozorenja, a hor međunarodnih pravnika svako po jedno. I eto našem Rođi banovine. Ako me sećanje ne vara, i ti si na osnovu sličnog tretmana toplog zeke svojevremeno bio banovat i to baš na ovom forumu. Ipak, Rođi 1 ristepak što je ostao ladan kao špricer. Neko drugi bi na njegovom mestu porušio mostove paketom C4-a, spržio zemlju iz bacača plamena a onda bacio i 1 daisy cutter iz aviona, za svaki slučaj.
Link to comment
Ah čuj, satnik je morao biti ubiven. Bila je to lepa & sinhronizovana akcija:
Opaki ovi forumaši kada se zavere i krenu da sinhronizovano dejstvuju protiv nejači. Da nas CIA odeljenje za covert ops vidi, odmah bi nam listom ponudilo posao. Zreli smo da nudimo usluge diskreditacije opozicije režimima širom sveta, odnosno rušenja režima opozicijama širom sveta. Tako perfidna ekipa se retko gde skuplja.
Link to comment
Rodžer te je samo pitao da li si se zapitao da li citirani profesor ima neku prečicu do inner circla u DC-ju kome se donose odluke vezane za spoljnu politiku...
I dalje ne vidim kako je to relevantno... mislim, na forumu iznosimo nase "opinione" koji su kud i kamo dalje od inner circleta u DC-u od nekih od mojih linkova. (Doduse, ne znam za Rodjera). Osim ako ne nagovorimo Hilariju da dodje ovde da licno pise, sta nam drugo preostaje. Neko vece su na Ozi TV-u pricali likovi koji de facto odlucuju o stvarima koje se ticu pokreta vojske i tome sl, pa nisu nista znacajno pametnije (ni informativnije) rekli od (kvalitetnijih) stvari koje se ovde mogu procitati.EDIT. Inace uopste ne mislim da je Rodjer trebalo da bude banovan, ali ko mene sta pita. Edited by Indy
Link to comment
Ah čuj, satnik je morao biti ubiven. Bila je to lepa & sinhronizovana akcija: levo krilo ga podjebava, on im odgovori pa mod se sve to obriše i svima dodeli upozorenje. Onda ga desno krilo podjebava, on im odgovori pa se sve to obriše i svima dodeli upozorenje. Onda centar ponovi stilsku vežbu, Rođa identično reaguje, mod briše. I na kraju Rođa ima 3 upozorenja, a hor međunarodnih pravnika svako po jedno. I eto našem Rođi banovine. Ako me sećanje ne vara, i ti si na osnovu sličnog tretmana toplog zeke svojevremeno bio banovat i to baš na ovom forumu. Ipak, Rođi 1 ristepak što je ostao ladan kao špricer. Neko drugi bi na njegovom mestu porušio mostove paketom C4-a, spržio zemlju iz bacača plamena a onda bacio i 1 daisy cutter iz aviona, za svaki slučaj.
Jašta, teorija zavere je uvek sigurica.
Link to comment
Opaki ovi forumaši kada se zavere i krenu da sinhronizovano dejstvuju protiv nejači. Da nas CIA odeljenje za covert ops vidi, odmah bi nam listom ponudilo posao.
Aj ti se pokrij ušima i ćuti. Do pre neki dan - dok nisi apropo zemljotresa u Japanu otprilike "eh što neće da drmne jedan San Andreas special u Kaliforniji pa da vidim kako CNN kukumavče..." - si mi delovao kao 1 relativno normalan lik. No mas.
Link to comment
Jašta, teorija zavere je uvek sigurica.
A i ti si mi bio simpatičniji dok si se podsećao da trebaš obnoviti zalihe rakije. Možda je berba bila loša?
Link to comment
×
×
  • Create New...