Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Koje državno ustrojstvo - nesmenjivi Savet revolucionarne komande?
Pa i to je nekakvo državno ustrojstvo, šta god mi mislili o njemu (primeti da nisam napisao "ustavni sistem" ili "institucionalni poredak"). Državno ustrojstvo može biti i istočnjačka despotija i feudalna monarhija i narodna republika i parlamentarna demokratija, pa samim tim i džamahirija.
Link to comment
ajde odluči se. <_<
Što se imam ja odlučiti? Ti pa izgleda kroz tebe i Ayatollah ste se bez dokaza odlučili da je to naoružani pobunjenik, osim ako mu, osobno, oprosnicu dadne Saif al Islam.
Link to comment
Što se imam ja odlučiti? Ti pa izgleda kroz tebe i Ayatollah ste se bez dokaza odlučili da je to naoružani pobunjenik, osim ako mu, osobno, oprosnicu dadne Saif al Islam.
O čemu vas dvojica uopšte pričate, a uz to i mene pominjete ?
Link to comment

bio miting podrske libiji/gadafiju u beogradu - prikazala ga i drzavna tv libije, ona fb grupa prebacila trijest soma, ima i neki blog (ne racunam sve one standardne lokacije gde je sad ovo tema no1) ali najludje je sto ima i neki internet radio koji ima neki vanredni program koji se zove libija info i bavi se intervencijom u bratskoj libiji. amaterizam, nemustost, ali za brata muamera svaka zrtva je mala.

Link to comment

OMG, OMG, Robine, crni Robine..

In what a government news outlet called "a rare faceoff," Russian President Dmitri Medvedev defended the international military action in Libya on Monday, not long after his political mentor, Prime Minister Vladimir Putin, told reporters that the United Nations resolution authorizing airstrikes, "reminds me of a medieval call for a crusade." After Mr. Putin's remarks, in which he also said the U.N. resolution was "defective," were broadcast on Russian state television, Mr. Medvedev explained that his government had not used its veto in the Security Council, "for one reason: I do not consider this resolution to be wrong." He added: "Moreover, I believe that this resolution generally reflects our understanding of what is going on in Libya," RIA Novosti reported. Interfax, Russia's official news agency, reported that Mr. Medvedev appeared to take issue with Mr. Putin's comparison of the international action in Libya to the crusades, telling reporters: "The use of expressions like 'crusades' and so on, which may actually lead to a clash of civilizations is unacceptable, is unacceptable. Otherwise, the end might be far worse than what is happening now." According to Interfax, Mr. Medvedev also said that Russia would be willing to help mediate an end to the conflict in Libya, but suggested that this would not necessarily mean talking to Col. Muammar el-Qaddafi. "Qaddafi has said he holds no official posts. Judging from his actions, he is not is not the one to shake hands with," Mr. Medvedev told the news agency.
Link to comment
Bilo je i slika poginulih Han Soloa, ali za razliku od one prve, nisam postovao, jer su Han Soloi ipak postali vojska, amaterska ali vojska. Ma, standardi su bitni, Larsone, beowle, boyz. Keep up the good work.
Kako ne razumiješ iz svih retardiranih uanlajnera i svisuistizama™ na topicima? :mad: Pa isto je kad poremećeni diktator puca u civile i kad vojska tog poremećenog diktatora, naoružana do zuba, bude bombardovana prije nego što izvrši novi pokolj civila.
Ovo vrlo brzo počinje da biva za bacanje pegle. Da, i meni je vrlo neprijatno kad vidim oduševljeno kačenje slika kako bilo koji projektil eksplodira na bilo kom vozilu, bilo to oklopno Gadafijevo u kome eksplozija ekspresno napravi roštilj od onih unutra ili bio to pick-up truck pobunjenika. Hoće li sad neko možda da mi podmeće "Ahahaha, tebi je žao Gadafijevih koljača, priznajpriznajpriznaj jel tako"? Da, reći tako nešto je apsolutno stavljanje znaka jednakosti između između bojovnika/plaćenika poremećenog diktatora i pobunjenika. Ako neko slučajno kaže da je stavljanje pečurkastih oblaka ili eksplozija od kojih lete otkinute ruke i noge baš i nije do jaja, sasvim je očigledno da se radi o nekome ko se aktivirao sa ovom empatijom baš od početka bombardovanja dok ga je pre boleo kurac za pobunjenike. Pre koji dan sam pitao da li je zaista prihvatljivo da je jedno od razrešenja sukoba onesposobljavanje Gadafijeve vojske, i nafatiranje pobunjeničke do zuba da bi mogli da umarširaju u Tripoli, i šta ako Tripoli tada bude pun ljudi koji su ogorčeni bombardovanjem uzeli oružje u ruke? Da li je po volji scenario da ih pobunjenici satru ko zečeve? Kada bih i ja usvojio ovu praksu da spočitavam ljudima u usta sarkastične duhovitosti, možda bih tako nešto i rekao. Pitam se samo, ako dođe do krvavog raspleta u Tripoliju, hoćemo li i onda gledati sa oduševljenjem slike kako se rasturaju lojalisti u gradu? Jer možda, samo možda nije reč o zlim krvolocima koji su svesna inkarnacija zla, već je sasvim moguće reč o priglupim neobrazovanim ljudima koji vrlo očigledno ne umeju da razmišljaju za sebe već im je pukovnik idol, a u svom ispranom mozgu su potpuno sigurni da rade pravednu stvar. Ne, pre nego što mi neko prilepi kakvu podlost, ne čini ih to jednakim sa onim koji su čitav sukob izazvali pucajući po protestantima, samo se pitam hoćemo li i onda postavljati slike dok se takvi raznose u paramparčad? Ili ćemo i onda lepiti etikete ljudima koji kažu "ej, malo je gadno stavljati s oduševljenjem slike eksplozija"?
Link to comment
ja bih se nadovezao na marvina, libijska vojska nije profi, ljude regrutuju...
I to, ali i to na stranu - rat je, ima užasnih prizora, niko ne govori "nemojte kačiti slike". Pa jbg, neki od prvih slika okačenih ovde su bile slike raskomadanih protestanata kroz koje su prosejali 25mm mitraljezi. Biće i sada slika i eksplozija, i dima, i raketa kako onako baš lepo i jezgrovito razaraju šta god da razaraju.Samo, je li baš potrebno to kačiti uz neku egzaltiranost i oduševljenje? "Aaaahahaha buši hahahaha buši hahahaha"?I ono važnije, ako se neko usudi da kaže da mu to baš i nije pravo, stavlja li on jednakost između Gadafijevih lojalista i pobunjenika? Je li zaista potrebno prozivati "Aha, sad ti je žao, a dok su pobunjenici ginuli, onda ništa, a? Pustio bi ti Gadafija da ih sve pokolje"Pobogu.
Link to comment
Izvinjavam se Rogeru.
Ne možeš se tako lako izvuć, komentiraj! Citati su sa rian.ru, i interfaxa, I mean, wtf? Batman & Robin gone Jekyll and Hyde? Došlo im da se igraju kohabitacije? Medvedev si želi uništiti reputaciju u narodu i tako šire otvoriti put Emineniciji da bez problema ponovno zasjedne?
Link to comment
×
×
  • Create New...