Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

12:04amGaddafi calls on Africans, Arabs, Latin Americans and Asians to stand by Libyans, Reuters reports.
ništa ljudi, nije nas zvao <_< , odo ja da spavam.
Link to comment
Ja moram da napomenem da sam rekao danas ili juče - Gadafi pada za 2 nedelje. Ako uđu Egipćani pada za nedelju dana. Mogu da se kladim u to.
:isuse:
Link to comment

preporuka. tekst je poduzi, ali vredi.How it Started in Yemen: From Tahrir to TaghyirOn February 11 after the Friday noon prayers Yemeni students and activists organized a demonstration in the capital city of Sanaa in solidarity with Egyptian demonstrators frustrated with Mubarak’s refusal to resign. At about 1 PM they met in front of the small roundabout by the new campus of Sanaa University and marched through town chanting slogans and carrying pictures of Gamal Abdel Nasser the Egyptian hero of Arab nationalism. Less than 200 people took part and only two were women.

Link to comment

Sad bih citirao negde sebe iz one noći kada je Gadafi jr prvi put imao obraćanje kada sam rekao da mi deluje da će ovo da se pretvori u dugi građanski rat a bio sam uveravan da Gadafija nema ko da brani i da je njegov odlazak gotova stvar. Na žalost bio sam u pravu. Što je još gore pobunjenici nisu imali snage da sami ovo izguraju i njihova revolucija je "uprljana". To će imati posledice u budućnosti.

Link to comment
Ako sam dobro skapirao ovog admirala, ispalili su 110 Tomahawka na 20 ciljeva. To bi značilo da ne štede broj raketa po komadu cilja, što bi dalje značilo da je operacija bogom dana za otpis starijih blokova Tomahawka (ovaj reče da koriste kombinovane blokove).
Tuga. Tako nešto sam i očekivao. NFZ zasipanjem raketama. Sledeći su pretpostavljam A10 sa osiromašenim uranijumom.Samo se nadam da broj civilnih žrtava usled "pomoći" ne nadmaši broj dosadašnjih žrtava.
Link to comment
Konačno. Dobro je da nisu sačekali da ovima ostane samo Tobruk.
srpski rečeno fala qrcu.Već sutra-prekosutra će biti neke stvari jasnije. Da li se gadafiju raspada sistem, masovnim prelazom na stranu revolucionara ili se pretvara u duži sukob. Ako krene bežanija lojalnih jedinica, a moguće je, onda je jasno da nema kud nego da beži ili se bori do kraja, kako je obećao. Ako sačuva kontrolu nad jedinicama, biće gadno.
Link to comment
Fox News livestream iz Tripolija:http://interactive.foxnews.com/livestream/live.html
cenim da ce snimci koje uhvati ova kamera biti korisceni u brojnim dokumentarcima.
Link to comment

koliko vidim, znacajan procenat arapskih komentatora u principu podrzava vojnu intervenciju. valjda papci tripuju da bi ulazak Gadafijevih trupa u Bengazi i Tobruk doveo do krvoprolica i desetina hiljada izbeglica. umesto da principijelno odbiju svako mesanje imperijalistickih sila zeljnih libijske nafte. budale.Sultan Al QassemiI'm glad that Gaddafi threatened to target the interests of the coalition countries, this increases the likelihood of his removal. #Libya 36 minutes ago via web

Edited by Gandalf
Link to comment
CBS reporting US forces have launched 150 Tomahawk Missiles at air defense sites around Tripoli. Codename: Operation Odyssey Dawn.
Operation Odyssey Dawn. Maštovito.Mada, bolje je verovatno i to nego da su Francuzi smišljali ime. Moglo je biti i operation Creme De Menthe, budimo zahvalni.
Link to comment
Pa otkud to da su se baš najviše pobunili u Kirenaiki i uzeli za sjedište Bengazi, najveći grad u regiji Kirenaika, a da je Gadafi inače iz regije Tripolitanija. Možda sad i ne igra ulogu, ali će igrati na kraju igranke, kad neko bude morao da sastavi ponovo tu inače vještački stvorenu državu.
Gadafija je na istoku oduvek imao manje pristalica i to je svima bilo jasno i tamo je zapocelo, ali se jako brzo prosirilo na zapad Libije.Pa otkud to da se u Tripolitaniji pobune skoro svi gradovi? Otkud to da Zawiya ostane pust grad nakon 14 dana neverovatnog otpora Gadafijevim snagama? Otkud to da treci po velicini grad u Libiji - Misrata, vec tri nedelje odbija napade? Kako to da se pobunilo sediste (koje se nalazi u Tripolitaniji) najveceg plemena u Libiji iako su sede glave smirivale mladje da se ne uzimaju oruzja? Kako to da Gadafi nema izlaz na neke od granicnih prelaza na zapadu? Kako to da ne sme ni da pridje Nalutu bez vece sile koju sad ne moze da skupi? Kako to da u samom Tripoliju ne moze da organizuje normalan zivot jer strahuje da demonstracije mogu da izbiju ocas posla (u Tripoliju je po nezvanicnim bolnickim izvorima bilo vise destina mrtvih u nekoliko dana demonstracija)? Kako to da se ljudi u Bengaziju najpre kunu u jedinstvenu Libiju i pevaju o tome? Kako to da na demonstracijama u Tripoliju ljudi skandiraju Bengaziju i kunu se u njegove zrtve?etc. etc.
Link to comment
koliko vidim, znacajan procenat arapskih komentatora u principu podrzava vojnu intervenciju. valjda papci tripuju da bi ulazak Gadafijevih trupa u Bengazi i Tobruk doveo do krvoprolica i desetina hiljada izbeglica.
A do čega će ovo sada dovesti? Nacionalnog čašćenja čokoladom?
Link to comment
×
×
  • Create New...