Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Na stranu sarkazam iz posta, da li ti stvarno misliš da u Bahreinu nema iranskih agenata? U državi koja je glavni štab američke Pete flote i koja bi bila glavna američka baza u slučaju bilo kog napada na Iran.
naravno da ima. Iranci bi bili blesavi ako ne bi imali agente u Bahreinu (i Iraku, Afganu, Siriji, Pakistanu...).ali to ne menja na stvari - siiti u Bahreinu su na ulicama jer zele veca prava, i bolju vlast. ne postoje nikakve indicije da je uloga Irana u protestima ista veca od simbolicne.
Link to comment
French media says Benghazi rebels admit they shot down their own plane today. :lol:
Nije smešno, piloti nisu preživeli.Odmah se setim naših pripadnika PVO koji su oborili jednu 29-ku i dokrajčili još jednu tokom rata.
Link to comment
a cijenim da i ti ne znaš koliki je broj civilnih žrtava Gadafijevog režima, i koji su to politički protivnici masakrirani?
niti jedan. sve je to propagandna mucka, i proteste su Gadafijevi ljudi smirivali lepim recima i ubedjivanjem.
Link to comment
Odmah se setim naših pripadnika PVO koji su oborili jednu 29-ku i dokrajčili još jednu tokom rata.
ja sam se sjetio onog koji je oboren nad Valjevom, svojim rodnim krajem, a ljudi su dolje klicali, pljeskali i veselili se jer su mislili da je NATO fašist
Link to comment
ja sam se sjetio onog koji je oboren nad Valjevom, svojim rodnim krajem, a ljudi su dolje klicali, pljeskali i veselili se jer su mislili da je NATO fašist
Pukovnik Pavlović, komandant "Vitezova". Oborili ga avioni NATO, srpska PVO dodatno pogodila avion dok je padao. Studio B je emitovao snimak "obaranja NATO aviona", tokom dana su ga povukli i niko ga više nije video. Setio sam se toga kada sam jutros gledao kako čitav Bengazi proslavlja pad njihovog aviona jer su mislili da je Gadafijev.
Link to comment
Jak ti "uzorak" (sic) "Francuza" (sic). Od francuskih politickih partija, protiv intervencije su samo fasisti & komunjare.
Cenis da obicni Francuzi podrzavaju ovo Sarkozijevo izbijanje u prvi plan jos jedne vojne intervencije? Ko normalan bi hteo da njegov predsednik bude PR jednog prljavog rata? Pogledaj komentare na Lemonde-u, videces da je vecina komentara protiv. To sto su partije za, odlicno, establisment je jaci nego ikad.
Link to comment

Britanska konferencija za novinare:

Moramo da sprečimo da Bengazi postane novo Sarajevo
:isuse:110 Tomahawka x 500 kg = 55 tona PBXN eksploziva. Žasu.
Link to comment

onaj idiot Nasrala pominje "... okupacija... kolonizacija...". Oni su sad na vlasti u Libanu, zar nije Liban pokrenuo u Savetu Bezbednosti inicijativu za NFZ?

Link to comment
onaj idiot Nasrala pominje "... okupacija... kolonizacija...". Oni su sad na vlasti u Libanu, zar nije Liban pokrenuo u Savetu Bezbednosti inicijativu za NFZ?
sere. on ce prvi slaviti ako Gadafi padne.
Link to comment
10:46pmAFP reports that Libyan state television reports that a French aircraft has been shot down over Libya. There is no independent confirmation of this claim yet.
Link to comment

Molio bih cenjene forumaše da se u narednim danima uzdržavaju od prenošenja vesti o oborenim avionima, koje će stizati sa libijske državne televizije. Srbija je 1999-te na sličan način osakatila kapacitete NATO do te mere, da Gadafi praktično više nema šta da obara. Unapred hvala.

Link to comment

Na BBCu su (jer znaju poso) primjetili istu frazu kod svih američkih megafona danas, od Pariza do Brazilije : ''we contribute our unique assets/capabilities'', subliminalna poruka je da Amerika samo drugima pruža svoje good offices jer bi oni htjeli nešto napraviti, a ne mogu bez glavnog baje.Andrew u svojem novopronađenom pacifizmu reda filipike protiv novog rata, ali ipak se je pomirio sa jednom svojom staaarijom tradicijom, mada je Obama precjednik (za koga je navijao), ovo je

By changing the narrative, by not letting the Arab world find its own equilibrium, the administration may have unwittingly done damage to the revolutionary momentum.How many time can one insist: this is not about us. But Clinton, reared in the 1990s, cannot resist interjecting the US where it does not belong. And Obama's alleged remark - "days, not weeks" - is a hostage to fortune. Let me just say I will hold the president to his word. After a week, if the US has not withdrawn its forces from the Mediterranean, we should ask Obama: why not?The cynical part of me wonders if

Clinton's war

is also a means of distracting the American public as the administration continues to back regimes in the region that are brutally repressing their populations - in Yemen and Bahrain - because in those other cases, the administration prefers to advance its war against al Qaeda and its isolation of Iran, rather than promote democracy.I know they're in a tough spot. But it is because I support the Obama administration's profound shift in US foreign policy that I worry so much about this massive, misguided, and increasingly chaotic step backward.

Mucica.

Link to comment
×
×
  • Create New...