Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Međutim, postavlja se zanimljivo pitanje, da, recimo da akcija staje kada se spreči pad Bengazija i solidno onesposobljavanje Gadafijeve vojne mašinerije. OK. Dalje opcije:1. Nekakakv status kvo koji nekako i ova vojna sila mora da održava - nimalo poželjno ni za Libiju ni za njih2. Kontranapad pobunjenika na Tripoli gde će masa fanatičnih lojalista čak i bez tenkova braniti grad do smrti i priličan pokolj - nimalo poželjno3. Kontranapad pobunjenika na Tripoli gde će lojalisti dvaput da se zamisle i masovno da dezertiraju nakon prvih okršaja - poželjno, ali vrlo malo verovatnoU sve tri opcije ostaje država podeljena delom po plemenskoj osnovi, delom po privrženosti ko je bio za koga. Nimalo povoljan scenario za bolju budućnost.
... kako god, stradace neki civili. Recimo da od danas krece kakva-takva kontrola stete uz otrovni konglomerat poliiticko/ekonomslih ostvarivanja interesa, kratkorocnih i dugorocnih.
Link to comment
Ima i onih koji od pocetka intervencije tavore nad pitanjem ko je vece govno, Gadafi ili Sarkozi?
Što bi Sarkozi bio govno? Šta je on učinio u Libiji da zasluži takav epitet? Drznuo se zlikovac da bombarduje čoveko-slobodoljubnog Gadafija? Jel' zato? Ili je pobio neke civile, masakrirao političke protivnike, krao pare? Edited by Utvara
Link to comment
Pukovnikova masina za laz, trovanje, huskanje, poziv na linc i ubijanje a.k.a Libian state TV:
Nemoj da se ljutiš ali ja u priči oko Libije vidim još podosta TV stanica koje se savršeno uklapaju u navadeni opis.
Link to comment
Lazanski ima direktne informacije da je na zgradi suda u centru Bengazija istaknuta režimska zastava Libije.
Lazanjski ima halucinacije. Suviše naglo je napustio dragog vođu.
Ima i onih koji od pocetka intervencije tavore nad pitanjem ko je vece govno, Gadafi ili Sarkozi?
Nije lako pitanje kao što izgleda. Edited by angern
Link to comment
namenjeno onima koji pokazuju zdrav skepticizam i sumnju u zadnje/prednje namere u Libiji, dejstvo mracnih sila i petrodolara... ali isti skepticizam nekako manjka u Bahreinu, pa da upozorim da su i tamo mracne sile u akciji.(nemam sta da zamerim onim koji su protiv intervencije u Libiji, obzirom da ni sam nisam uveren da ce intervencija resiti problem. mada je ocito da u ovom slucaju navijam za mracne & imperijalisticke sile)
takvi ce uzvratiti postom tipa despoti u bahreinu uz podrsku despota u s. arabiji ubijaju svoj narod, hajde da istovarimo tone bombi na njih.
Link to comment
Što bi Sarkozi bio govno? Šta je on učinio u Libiji da zasluži takav epitet? Drznuo se zlikovac da bombarduje čoveko-slobodoljubnog Gadafija? Jel' zato? Ili je pobio neke civile, masakrirao političke protivnike, krao pare?
...ono jeste, trebalo bi prvo da sačekamo da nekog ubije....elem, a koliko je ubio civila? i koje je političke protivnike masakrirao? /naravno odnosi se na Gadafija/
Operation Odyssey Dawn.
ama ko im smišlja ovakva imena? Edited by steins
Link to comment
Ili je pobio neke civile, masakrirao političke protivnike, krao pare?
Da li je pobio neke civile - jos ne znamo, ocekujemo info. Drugo i trece - nije jos, ali posmatrajuci iracki scenario, ocekuje se.
Link to comment
Što bi Sarkozi bio govno? Šta je on učinio u Libiji da zasluži takav epitet? Drznuo se zlikovac da bombarduje čoveko-slobodoljubnog Gadafija? Jel' zato? Ili je pobio neke civile, masakrirao političke protivnike, krao pare?
Ko je pomenuo bilo sta pozitivno o Gadafiju? Nema potrebe da se to podmece. Sarkozi je govno zato sto je nanjusio pare i izigrava demokratu koristeci oruzije. Vec vidjeno sto puta, moze da stane u red sa Blerom i slicnim mu. Slicno kao i Bler onomad, izigrava evropsko podbadalo koje sluzi da ubedi Amerikance da je napad resenje.
Link to comment
Nemoj da se ljutiš ali ja u priči oko Libije vidim još podosta TV stanica koje se savršeno uklapaju u navadeni opis.
kad budem citirao druge, imenovacu ih onako kako zasluzuju. ok? ovde sam direktno imenovao ove.stanica koja je pre 10-ak dana prikazivala vesanje nekog nesretnika - "ubacenog neprijatelja" gde neki idioti igraju oko njegovog tela koje visi i vuku ga za noge sa ociglednom porukom "ovako ce zavrsiti svi koji nisu uz muamera". to jednostavno nije televizija vec sve ono sto sam napisao. Edited by Bane5
Link to comment
kad budem citirao druge, imenovacu ih onako kako zasluzuju. ok? ovde sam direktno imenovao ove.stanica koja je pre 10-ak dana prikazivala vesanje nekog nesretnika - "ubacenog neprijatelja" gde neki idioti igraju oko njegovog tela koje visi i vuku ga za noge sa ociglednom porukom "ovako ce zavrsiti svi koji nisu uz muamera". to jednostavno nije televizija vec sve ono sto sam napisao.
Na BBCu, 3 minute nakon što Alan Little izvještava iz totalno mirnog grada da se zasad ništa ne događa, anchoru javljaju da Libijska Državna izvještafa da ambulantna kola u Tripliju jure spasiti ubijene civile [, žrtve križara]
Link to comment
Ko je pomenuo bilo sta pozitivno o Gadafiju? Nema potrebe da se to podmece. Sarkozi je govno zato sto je nanjusio pare i izigrava demokratu koristeci oruzije. Vec vidjeno sto puta, moze da stane u red sa Blerom i slicnim mu. Slicno kao i Bler onomad, izigrava evropsko podbadalo koje sluzi da ubedi Amerikance da je napad resenje.
Izigrava on i 10 članica UN Security Council, kao i Kina i Rusija. Svi oni su namirisali pare, samo je Sarkozi govno jer troši svoje pare, avione i ljude. To make money, you must spend money.Amerikance ne mora niko da ubeđuje da je napad rešenje, to oni odavno znaju i na tome im se bazira kompletna politika. Za njih je svaki napad rešenje, uvek i svuda, Semper Fi. Jednostavno, mr. Cameron i Sarkozi su lepo ljudi sazvali savet bezbednosti i svima jebali kevu. Napismeno imaju carte blanche da oteraju Gadafija as they see fit. Sarko&Cameron>Bush&Blair.
Link to comment
takvi ce uzvratiti postom tipa despoti u bahreinu uz podrsku despota u s. arabiji ubijaju svoj narod, hajde da istovarimo tone bombi na njih.
mozda, mozda ne. kako bilo, skepticizam valja i u Bahreinu, u Jemenu, Siriji. ili cemo skepticizam u Libiji, i zgrazavanje nad neproverenim snimcima drzavne brutalnosti u Bahreinu? meni onaj snimak deluje kao da je mogao biti sniman u predgradju Teherana.
Link to comment
×
×
  • Create New...