Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Ono oko čega se slažem sa tobom je da je diplomatiji ostavljen minimum prostora, ako joj je uopšte nešto ostavljeno. Svi su iz momenta proglasili Gadafija političkim mrtvacem i sada će morati da mu bombarduju zemlju jer je on odlučio da se - kada je već mrtav - bori do smrti.
A s obzirom da je i poprilično poremećen i ne preza ni od čega, a to je i najavio, ovih dana nebi baš bilo pametno leteti iz/prema Parizu, Londonu, Njujorku... Ovaj će ludak srušiti par civilnih aviona ne trepnuvši, i šta će onda biti?Edit:Da neko pogrešno ne protumači, naravno da to ne podržavam, samo se toga bojim... I još nešto, o tome smo davno pričali na nekoj od tema vezanih za Kosovo/Bombardovanje... Žaro, teritorijalni integritet niš' ne važi kad maltretiraš svoje stanovništvo... Tada je poželjno da neko interveniše i pomogne tom stanovništvu... U opštem slučaju, naravno... Edited by radisa
Link to comment
medjutim, takodje smatram i da je u ovom trenutku neophodna.
Bila je neophodna pre dve nedelje, kada je Kamis divljao po zaviji. Zapravo, bila je neophodna još pre mesec dana, kada su stotine ljudi ubijene na protestima. A pre svega toga je bila potrebna opsežna diplomatska kontakt-politika do koje nikada nije došlo. Ovo sada možda jeste neophodno ali je i dalje rezultat trgovinskog sporazuma kojim su druga dva Gadafija dobila odrešene ruke da bez milosti poubijaju sve što im iole zapreti. Opet kažem, ja nisam političar pa nisam u obavezi da takve užase nazivam "optimumom u datim okolnostima", "realpolitikom" ili kako već oni pravdaju svoje bezbrojne brljotine i svinjarije. Ja sam anonimni forumaš i imam pravo da principijelno pljunem na njih i sva njihova humanitarna angažovanja (neka ih nabiju sebi u bulju onu licemernu, ako ima mesta od silne nafte koja je već tamo), uz istovremenu želju da ovaj bolesnik u Libiji što pre padne i tako sačuva živote mnogih ljudi koji će uzalud izginuti zbog njega i njegovog ludila. Već je dovoljno štete napravio za prethodnih 40 godina.
Link to comment

Ja vjerujem da hoce. Argument je u tome sto je ovo gradjanski rat i sto mostovi, putevi i elektrane pripadaju Gadafiju isto onoliko koliko i pobunjenicima. Vracanje Libije u kameno doba unistava i jedne i druge. Plus, mislim da vreme sada radi protiv Gadafija. Ako ne zauzme Bengazi u narednih nekoliko dana stvari ce se i te kako okrenuti protiv njega.

Link to comment
A s obzirom da je i poprilično poremećen i ne preza ni od čega, a to je i najavio, ovih dana nebi baš bilo pametno leteti iz/prema Parizu, Londonu, Njujorku... Ovaj će ludak srušiti par civilnih aviona ne trepnuvši, i šta će onda biti?
Ne verujem u to. Niti ima čime da ih dohvati, niti ima ko da mu to realizuje. Možda mu se posreći da skine par Tornada ili Rafala, to je to.
Link to comment
Bila je neophodna pre dve nedelje, kada je Kamis divljao po zaviji. Zapravo, bila je neophodna još pre mesec dana, kada su stotine ljudi ubijene na protestima. A pre svega toga je bila potrebna opsežna diplomatska kontakt-politika do koje nikada nije došlo. Ovo sada možda jeste neophodno ali je i dalje rezultat trgovinskog sporazuma kojim su druga dva Gadafija dobila odrešene ruke da bez milosti poubijaju sve što im iole zapreti. Opet kažem, ja nisam političar pa nisam u obavezi da takve užase nazivam "optimumom u datim okolnostima", "realpolitikom" ili kako već oni pravdaju svoje bezbrojne brljotine i svinjarije. Ja sam anonimni forumaš i imam pravo da principijelno pljunem na njih i sva njihova humanitarna angažovanja (neka ih nabiju sebi u bulju onu licemernu, ako ima mesta od silne nafte koja je već tamo), uz istovremenu želju da ovaj bolesnik u Libiji što pre padne i tako sačuva živote mnogih ljudi koji će uzalud izginuti zbog njega i njegovog ludila. Već je dovoljno štete napravio za prethodnih 40 godina.
imam apsolutno iste emocije. samo pokusavam da razmisljam kao politicar kako bih dosao do pune slike.
Link to comment

drzavna tv libije prikazuje decu i zene kako klicu gadafiju ispred kompleksa bab azazija. to je niz rezidencija i podzemnih bunkera gde obitava beloved muamma.govno bio, govno ostao.

Link to comment
imam apsolutno iste emocije. samo pokusavam da razmisljam kao politicar kako bih dosao do pune slike.
+1političari, stratezi, planeri i think-tankeri trebaju taj build-up, postupnost, akcije i njihove reakcije, promišljanja, sve se to svede, ako rat već nije u toku, na tjedne i mjesece predigre. I prije Prvog Svjeckog morao je biti odigran cijeli 'Kriza u Julu' igrokaz.
Link to comment
Ne verujem u to. Niti ima čime da ih dohvati, niti ima ko da mu to realizuje. Možda mu se posreći da skine par Tornada ili Rafala, to je to.
Nadam se da si u pravu...Samo mi se čini da se Gadafijevo, kako ludilo, tako i mogućnosti, od početka sukoba podcenjuju... Aj' što se to radi ovde na forumu, to se izgleda radi i u Londonu, Parizu i Vašingtonu... Od takvog ludaka me ništa ne bi iznenadilo...Pazi, svako normalan bi se pokupio posle prvog sranja, izboksovao neki imunitet uzeo lovu i otšao da uživa u starosti... Oni malo luđi, bi probali da se opiru, pa opet uradili isto... A ovaj ludak tera do kraja... A ludake nikako ne treba da podcenjivati...
Link to comment
Pazi, svako normalan bi se pokupio posle prvog sranja, izboksovao neki imunitet uzeo lovu i otšao da uživa u starosti... Oni malo luđi, bi probali da se opiru, pa opet uradili isto... A ovaj ludak tera do kraja... A ludake nikako ne treba da podcenjivati...
Naravno. Ja takođe ne sumnjam u njegovo ludilo ali sumnjam u ono što mu je na raspolaganju za demonstraciju tog ludila. On ima nešto malo S-200 koji se uglavnom ne održava (na nekim mestima su lansirne rampe do pola zatrpane nanosima peska) a posade su slabo obučene. Nema on čime da dohvati civilne avione niti bilo šta drugo. Ono što će svakako uraditi, to je masovno pucanje po svemu što se kreće na zemlji, od Bengazija pa do Sirta (na kraju možda i Tripolija). Ali pošto će tu poginuti hiljade Libijaca a ne zapadnih Evropljana, onda nije frka i može da se bombarduje a pokolj civila na zemlji će super izgledati u jutarnjim i večernjim vestima.
Link to comment

Miki Stojčić, snimatelj RAI koji se trenutno nalazi u Bengaziju, upravo je imao dramatično uključenje u vesti RTS. Otprilike ovako:- puno ljudi beži prema Tobruku, autoputem kroz pustinju. Autoput pored mora je neprohodan jer je mnogo vozila ostalo na njemu bez goriva- ulice su uglavnom prazne, podižu se barikade i uspostavljaju kontrolni punktovi- glavni trg je pun naoružanih ljudi, ustanici sklanjaju žene i decu iz grada i spremaju se za borbu- takođe postoje grupe pro-Gadafi raspoloženih stanovnika koji imaju neko lično naoružanje, tako da će se i oni verovatno uključiti u sukob- Gadafijeve jedinice su navodno poručile ustanicima da će im se krvavo osvetiti čim prva avio bomba padne na njihOvo je u kratkim crtama ono što je rekao. Nije delovao retardirano poput drugih srpskih novinara, a u krajnjoj liniji nalazi se na licu mesta. Novo uključenje u vestima u 18.

Link to comment

to je to, takvu sam sliku o bengaziju i ja stekao.jos da dodam kao podatak/ilustraciju da im ni ovi nisu ostali duzni - napisah ranije da su izdali naredjenje da ne prihvataju predaju nijednog gadafijevog vojnika za vreme ili nakon borbe. svi ce biti ubijeni.

Edited by Bane5
Link to comment
jos da dodam, samo kao ilustraciju da im ni ovi nisu ostali duzni - napisah ranije da su izdali naredjenje da ne prihvataju predaju nijednog gadafijevog vojnika za vreme ili nakon borbe. svi ce biti ubijeni.
brate isuse.gif ovo ko da je smislio Boldrikov gluplji brati posle neko da me ubedi da te ljude obucavaju nekakvi iluminati iz CIA-e. ovo sto pises je znak potpunog raspada sistema, pada u varvarizam.
Link to comment
to je to, takvu sam sliku o bengaziju i ja stekao.jos da dodam kao podatak/ilustraciju da im ni ovi nisu ostali duzni - napisah ranije da su izdali naredjenje da ne prihvataju predaju nijednog gadafijevog vojnika za vreme ili nakon borbe. svi ce biti ubijeni.
Može im se, pošto kao pobunjenici ne podležu Ženevskoj konvenciji. :D Očaj. Dodati na to intervenciju, trenutno stanje u regionu, plemena, oružje koje je pušteno u promet, i dobijamo 1 kvalitetni afrički građanski rat. Edited by dux
Link to comment
×
×
  • Create New...