Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Meni samo nije jasno, kako neko iz Srbije ko je preziveo bombardovanje, moze biti za to.Ovde su ljudi koji osudjuju intervenciju u manjini, a ja kad se setim porusenih mostova u Novom Sadu (valjda da tenkovi iz brojnih kasarni po Vojvodini, ne bi stigli na Kosovo) nikako ne mogu biti na strani sile a da pritom nikakvi pregovori ni nista nije pokusano...Ne mogu da verujem, da zagovarate bombardovanje a ziveli ste u Srbiji 99te...Mogu da razumem Britance i Francuze, njima se zivo jebe za Libiju niti su ikad bili u takvoj situaciji, ali da ovde neko likuje to mi je neverovatno..No ima nas raznih...Edit:Jako je to lose da pomislim, ali nek pokusa i da uzvrati..tesko ce moci, jer ne moraju ni da im se priblize da bi bombardovali, ali neka pokusa..

Edited by žaro
Link to comment

A htela je ona u Ligu šampiona...(evo ti ih, tvoji prijatelji iz Lodona, Rima i Pariza... mislio si da ćeš ući u njihovo društvo sa par izručenja terorista i guranjem lukrativnih ugovora tamo gde sunce ne sija... ne biva, pukovniče... evo ih, vraćaju ti tvoje ugovore zakačene na AASM-ove... Bujrum)

Link to comment
Meni samo nije jasno, kako neko iz Srbije ko je preziveo bombardovanje, moze biti za to.Ovde su ljudi koji osudjuju intervenciju u manjini, a ja kad se setim porusenih mostova u Novom Sadu (valjda da tenkovi iz brojnih kasarni po Vojvodini, ne bi stigli na Kosovo) nikako ne mogu biti na strani sile a da pritom nikakvi pregovori ni nista nije pokusano...Ne mogu da verujem, da zagovarate bombardovanje a ziveli ste u Srbiji 99te...Mogu da razumem Britance i Francuze, njima se zivo jebe za Libiju niti su ikad bili u takvoj situaciji, ali da ovde neko likuje to mi je neverovatno..No ima nas raznih...
siguran sam da ni zitelji Bengazija nisu bas odusevljeni bombardovanjem koje je vec danima u toku, ali mi se cini da njih izostavljas iz ove jednacine.ne verujem da iko ovde zaista zeli vazdusne napade po libijskim ciljevima. medjutim, alternativa tome je mnogo groznija. nego, Gadafi je rekao da ce uzvratiti napadom na civilni vazdusni saobracaj nad Mediteranom. to zelis? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Meni samo nije jasno, kako neko iz Srbije ko je preziveo bombardovanje, moze biti za to.Ovde su ljudi koji osudjuju intervenciju u manjini, a ja kad se setim porusenih mostova u Novom Sadu (valjda da tenkovi iz brojnih kasarni po Vojvodini, ne bi stigli na Kosovo) nikako ne mogu biti na strani sile a da pritom nikakvi pregovori ni nista nije pokusano...Ne mogu da verujem, da zagovarate bombardovanje a ziveli ste u Srbiji 99te...Mogu da razumem Britance i Francuze, njima se zivo jebe za Libiju niti su ikad bili u takvoj situaciji, ali da ovde neko likuje to mi je neverovatno..No ima nas raznih...Edit:Jako je to lose da pomislim, ali nek pokusa i da uzvrati..tesko ce moci, jer ne moraju ni da im se priblize da bi bombardovali, ali neka pokusa..
sta se cudis , ljudi ovde mrze Lazanjskog.
Link to comment
Meni samo nije jasno, kako neko iz Srbije ko je preziveo bombardovanje, moze biti za to.
Svakome normalnom coveku je vojna intervencija nesto cemu se ne moze radovati i biti za nju.Svakome normalnom coveku ne moze biti svejedno to sto u ovom trenutku u opkoljenoj i pod stalnim napadaima Misrati nema vode, u bolnici vise nema anestetika, ljudi ne mogu iz kuca jer ih vrebaju snajperi, poginuli se svakodnevno spaljuju...Sta uraditi i spojiti ove dve stvari?ps. Uz dodatnu tacku oko interesa nekih zemalja, dvolicnosti njihove politike etc. etc. Edited by Bane5
Link to comment
Svakome normalnom coveku je vojna intervencija nesto cemu se ne moze radovati i biti za nju.Svakome normalnom coveku ne moze biti svejedno to sto u ovom trenutku u opkoljenoj i pod stalnim napadaima Misrati nema vode, u bolnici vise nema anestetika, ljudi ne mogu iz kuca jer ih vrebaju snajperi...Sta uraditi i spojiti ove dve stvari?ps. Uz dodatnu tacku oko interesa nekih zemalja, dvolicnosti etc. etc.
ne slazem se da podrzavanje neke akcije mora nuzno da znaci i radovanje toj akciji. meni ova vojna intervencija ostavlja jako mucan ukus u ustima posto mi je jasno kakvi su kompromisi napravljeni da bi do nje doslo, i kojim se kriterijumima vode evropske zemlje u izboru mete. medjutim, takodje smatram i da je u ovom trenutku neophodna.
Link to comment
siguran sam da ni zitelji Bengazija nisu bas odusevljeni bombardovanjem koje je vec danima u toku, ali mi se cini da njih izostavljas iz ove jednacine.ne verujem da iko ovde zaista zeli vazdusne napade po libijskim ciljevima. medjutim, alternativa tome je mnogo groznija. nego, Gadafi je rekao da ce uzvratiti napadom na civilni vazdusni saobracaj nad Mediteranom. to zelis?
da, humanitrano bombardovanje ce zesce spreciti Gadafijev basibozuk da zaturi neku bombicu u kofercetu
Link to comment
Meni samo nije jasno, kako neko iz Srbije ko je preziveo bombardovanje, moze biti za to.
Žaro, ova priča je malo kompleksnija od za ili protiv bombardovanja. Neko pametan je na prethodnim stranama napisao, Gadafi je posejao seme ovoga što će danas da se desi još pre 40 godina tj. onog dana kada je izvršio puč. Žetvu je počeo u februaru, masovnim ubijanjem demonstranata po Bengaziju i drugim gradovima. Što kaže narod, sam pao, sam se ubio.Ono oko čega se slažem sa tobom je da je diplomatiji ostavljen minimum prostora, ako joj je uopšte nešto ostavljeno. Svi su iz momenta proglasili Gadafija političkim mrtvacem i sada će morati da mu bombarduju zemlju jer je on odlučio da se - kada je već mrtav - bori do smrti.Iako bombardovanje tek počinje, priča u Libiji je manje-više završena. Libijci će dobiti onu demokratiju koja se (bukvalno) baca iz aviona i na njima je da vide šta će i kako će dalje. Meni su u ovom trenutku na umu oni nesrećnici u Jemenu, koji su malte ne trgovinskim sporazumom stavljeni pred cevi svog pomahnitalog predsednika, a kojima ničija avijacija neće priteći u pomoć. Jer nemaju čime da tu pomoć otplate. Jezivo.
Link to comment
da, humanitrano bombardovanje ce zesce spreciti Gadafijev basibozuk da zaturi neku bombicu u kofercetu
ovo sam rekao u kontekstu zelje Zaroa da Gadafi uzvrati, i Gadafijeve najave kako ce uzvratni udar izgledati. za mene postoji ozbiljna razlika izmedju podrske intervenciji koja za cilj ima vojne efektive u Libiji, i podrske udarima na civilne avione koji prevoze turiste.
Link to comment
AP reports that two US F-15 Strike Eagle ground attack jets have taken off from US Air Force base at Lakenheath, near Bury St Edmunds, Suffolk, in England
Link to comment

Pa sta znam, sve zavisi od toga kakvo ce ovo bombardovanje biti. Ono, da li ce se zaustaviti na taktickim napadima po aerodromima i jedinicama na frontu ili ce za legitimni vojni cilj proglasiti libijsku drzavnu televiziju.

Link to comment
Pa sta znam, sve zavisi od toga kakvo ce ovo bombardovanje biti. Ono, da li ce se zaustaviti na taktickim napadima po aerodromima i jedinicama na frontu ili ce za legitimni vojni cilj proglasiti libijsku drzavnu televiziju.
pa ne verujem da ce se zaustaviti na vojnim ciljevima. jbt, stomak mi se okrece kad procitam kako se sarkozi brine za narod libije i kako kameron izgovara he has lied to the international community.sa druge strane, jos odvratniji su likovi koji se loze na gadafija. Edited by kojot
Link to comment

tuzno je da ima onih koji tvrde da su ljudi u jemenu nesretnici ali su zato libijci smradovi sto se bune protiv gadafija ali ih neko pozdrao vojno. jebes sve ono izmedju. lazanski sledbenici.:isuse:

Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...