Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

realno me mrzi da se raspravljam sa argumentima a la Nebojsa Bakarec
+1 smile.gifYunis se navodno javio (nisam gledao) alĐaziri, demantirajući time povratak Vođiu Benghaziju inscenirano neko slavljecelebrate-victory400.jpg?w=500imperijalističko SEAD rokanje bi moglo početi za sat vremena
Link to comment
Sve upućuje na to.
jako sumnjam da ce pustiti civile da se motaju oko stajanki na Batajnici™ i baterija PVO, to ce, kao kod nas, biti simbolicka okupljanja. mozda ce i dopustiti nekoj grupi civila da predje na Ahiret na nekoj strateskoj tacki, videli smo to vec u jednom drugom velegradu.@Srbin katolicke vere:zasto mislis da ce poceti za sat vremena, neko nesto nagovestio? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Fighters from the UK, France and Canada will form the first wave of attacks sometime after 15:30
Six Danish F-16s have now arrived at Sigonella Naval Air Base on Sicilia.
1352: US military planes land at Prestwick Airport in Ayrshire to refuel, an airport spokesman says.
Link to comment
erm, pobunjenike je priznala stalna clanica Saveta bezbednosti koja je sponzorisala rezoluciju.kako da ti kazem, uzmi ili ostavi. postoji 100 nacina da se dokaze da se rezolucija ne odnosi na pobunjenicka dejstva, a najvazniji i konacni argument koji mogu da ti dam glasi: rezolucija se ne odnosi na pobunjenicka dejstva. realno me mrzi da se raspravljam sa argumentima a la Nebojsa Bakarec
NFZ je demilitarizovana vazdušna zona.
Link to comment

ugh, sirija, pa tu bi bilo zestoko tj. vec jeste inicijalno.sam grad bengazi je trenutno ociscen od gadafijevih jedinica koje su jutros pokusale proboj u grad.procitao sam neke odluke revolucionarnog komiteta u bengaziju. izdali su naredjenje da se nijedan gadafijev vojnik zatecen u borbi ne sme hapsiti vec momentalno ubiti cak i ako se iz ili nakon borbe pokusa predati.

Edited by Bane5
Link to comment

''Postoje tri velike strasti, alkohol, kocka i vlast. Od prve dvije se nekako može izliječiti, od treće nikako. Vlast je i najteži porok. Zbog nje se ubija, zbog nje se gine, zbog nje se gubi ljudski lik. Neodoljiva je kao čarobni kamen, jer pribavlja moć. Čovjeka na vlasti podstiču kukavice, bodre laskavci, podržavaju lupeži, i njegova predstava o sebi uvijek je ljepša nego istina. Sve ljude smatra glupim, jer kriju pred njim svoje pravo mišljenje, a sebi prisvaja pravo da sve zna, i ljudi to prihvataju. Niko na vlasti nije pametan, jer i pametni ubrzo izgube razbor, i niko trpeljiv, jer mrze promjenu. Odmah stvaraju vječne zakone, vječna načela, vječno ustrojstvo, i vežući vlast uz boga, učvršćuju svoju moć. I niko ih ne bi oborio, da ne postaju smetnja i prijetnja drugim moćnicima. Ruše ih uvijek na isti način, objašnjavajući to nasiljem prema narodu, a svi su nasilnici, i izdajom prema vladaru, a nikome to ni na um ne pada. I nikoga to nije urazumilo, svi srljaju na vlast, kao noćni leptiri na plamen svijeće.''

Link to comment
Fighters from the UK, France and Canada will form the first wave of attacks sometime after 15:30
Hm? Ko ovo reče?
Link to comment
dosadne su utakmice kada ni za koga ne navijaš.
ja tako kad igraju juventus-milan...nego sta bi sa razbojnicima sto su pljackali strane radnike na pocetku pobune? nestalo stranaca pa sad kradu kamile?
Link to comment
nego sta bi sa razbojnicima sto su pljackali strane radnike na pocetku pobune? nestalo stranaca pa sad kradu kamile?
kaze lazanski da su pokrali i wc solje iz ras lanufa i mesalicu "naseg uglednog gradjevinca dragica".mislim da je mnogo veci zlocin prebijanje crnoputih radnika zatecenih na istoku kad je revolucija pocela. za svakog su smatrali da je placenik ili su ih bar tukli pod takvim izgovorom. Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...