Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Da kojim slučajem postoji mogućnost da se organizuju slobodni izbori, kako bi Gadafi prošao na njima?

Edited by Zugurosh
Link to comment
Al Jazeera Arabic Ajdabiya residents who have fled the city towards Tobruk have been speaking about the horrors and massacres that their city has been subjected to over the past 24 hours. Merciless killings that spared no one be they young or old, man or woman. Residential areas that housed peaceful families were heavily bombed with tanks and heavy artillery. The civilians were unarmed and were simply overwhelmed. Many have fled and are now near the Libyan-Egyptian border.
Al Jazeera Arabic has just reported that Gaddafi’s ground troops, tanks and heavy artillery are only 50km away from Benghazi and making headway to the city right now
Izgleda je Ajdabiya pala. Gadafi hoće svet da stavi pred svršen čin.
Link to comment
lepo, drago mi je, onda procitaj ono sto meni spocitavas - "obuzdavanje", "netrpeljivost" i sl. pa primeni na svom recniku na tom istom forumu. nisi naveo samo primer gde je moja neobuzdanost i netolerantnost zasmetala. ti si poceo da nekoga oznacavas pickom jer, izgleda da ne znas drugacije, ja sam se za to uhvatio. da li je to razmena misljenja i razlog dolaska na forum, ne znam. kvalifikovao sam tvoju primitivnu i jadnu reakciju. ako ti smeta sto nekome smeta tvoj primitivizan ili mozda to sto se lose izrazavas izvoli pa upotrebi ignore listu.
Opet flejmuješ bez potrebe, reaguješ kao da tebe lično vređam.Osim toga, opet mi prišivaš da sam ja nepoznate ljude kitio nekim epitetima, iako to uopšte nije tačno.Evo, izvinjavam se svima, pa i učesnicima i simpatizerima pobune u Libiji, na svom uličarskom žargonu. Reći ću da su pobunjenici dobili po nosu. Nadam se da to ne znači da su svi pobunjenici nosevi. Inače, nemam nameru da bilo koga stavljam na ignore listu. Ja i želim da raspravljam sa pametnim ljudima i da me oni kritikuju, obzirom da od toga mogu biti samo bolja osoba. Da sam hteo da idem u klub prijatelja istomišljenika, u kome bi lažno laskao drugima i bio lažno hvaljen, učlanio bih se u neku stranku.
Link to comment

@angernUspeće mu koliko i Miloševiću svojevremeno.edit: mislim da Ayatollah piše dobre i smislene postove i da obogaćuje ovu raspravu.edit2: za razliku od Minke.

Edited by Anonymous
Link to comment
@ AyatollahMubaraka nije zamijenio Sulayman.
Znam, napisao sam to u brzini, mrzi me da sada editujem (niti je naročito bitno, opet ga je zamenio neko ko je bio visoko u hijerarhiji).
Link to comment

Joj, već dugo nisam posjetio Andrewa Sullivana. Tog Bushevog nekadašnjeg gay warmonger isto,khm,mislioca, intelektualca, korisnu budalu, danas zbog toga tako muči savjest da je Obamu, koji je tražio i dobio odluku Vijeća Sigurnosti, regionalnih igrača, koji nikog nije kinjio, ucjenjivao, tjerao i kasnije kažnjavao ukidanjem frenčnosti french friesa - proglasio Imperijalnim Precjednikom.The Imperial President.

A congressional vote is also important to rein in the imperial presidency that Obama has now taken to a greater height then even Bush. No plane should lift off, no bomb released, until the Congress has voted. I don't see why Obama should oppose this. He needs some Congressional support in an open-ended military commitment to ensure the protection of civilians in Libya.
Ah, ljudi i njihova ljudska narav. Ah intelektualci.. biggrin.gifJedan mu čitatelj piše ono što bi mu napisao i ja:
Please stop the false equivalencies. Bush did not “argue” Saddam was a threat. Bush lied, repeatedly, and had his entire administration, and a pliable press corps, push nuclear Armageddon hyperbole (“mushroom cloud as a smoking gun”) until the American Congress and public, already scared because of 9-11-01, and reacting emotionally to 9-11-01, conceded to a war that was promised to be quick, cheap, and easy.Just because you were among those in the intelligentsia who were duped into believing the BS does not make the BS anymore of an “argument” than my dog crapping on my carpet and telling me it's fertilizer.
Inače, da ih ne piše čovjek koji si je već jednom dopustio da izgubi kompas i napada ljude koji su mu 2002 govorili da malo oladi, ima tu jako dobrih poanti.Međutim, jedna stvar je ključna - Obama si neće dopustiti da se u Libiji ukopa, čovjek je odlučio samo biti enabler za druge sada kad oni očekuju njegovu podršku i potpuno sam siguran da, come what may, niti jednog jedinog marinca ni pod kojim okolnostima nećemo vidjeti niti na tlu Libije, niti u Sjevernoj Africi uopće. A Baneta bi uputio na Guardianov live blog, koji vrlo pregnantno šapuće da je savršeno realno da ovo režanje i dalje, nakon glasanja, bude premalo i prekasno. Da se ništa neće dogoditi do srijede. Podsjetit ću da vajna Galia i Avalon nisu dorasli Pukovnikovoj PZ(V)O pa da upadnu bez Yenkija.
Link to comment

pbp!Yemen

Today's violence in Yemen has forced open the cracks in the ruling party of President Ali Abdullah Saleh.With some 40 people killed by snipers and other security forces, tourism minister Nabil Hasan al-Faqih became the first cabinet member to defect, resigning his post and quitting the ruling party. The head of the party's foreign affairs committee also left, as did a former ambassador to Russia.A member of the ruling party's central committee, Jalal Faqira, who heads the political science department at Sanaa University, also resigned from the party along with another 50 professors.
+The Best & The Brightest Dynamics! Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Znam, ali šta će sad narod u Ajdabiyi?
Da čeka bolja vremena (ko preživi), isto kao nesrećnici na Kosovu svojevremeno. Na nebu napaljeni piloti, gađaju sve što se miče, dole asanacija terena.
Link to comment
Opet flejmuješ bez potrebe, reaguješ kao da tebe lično vređam.Osim toga, opet mi prišivaš da sam ja nepoznate ljude kitio nekim epitetima, iako to uopšte nije tačno.
kontekst je itekako bio takav. neki cobani, budale, nahuskani od "zna se koga" hteli da se hrvaju sa beloved muamma i dobili po picki... nigde nisi napravio odmak od tog konteksta i ispalo je "ko ih jebe" tako im i treba, a oni iskrvarise jos malo pa ko za vreme Omara Mukhtara i u 300 puta manjem vremenskom intervalu. nista vise. to me je isprovociralo. sinoc napisah i mislim da sam par puta ponovio da licno nemam nikakav problem sa bilo cime sto je suprotno mojem stavu, misljenju, zelji i sl. a ova tema je u pitanju. morao sam naglasavati to bas da ne budem shvacen kao ostrasceni nekomunikativni stagod.
Link to comment
Prvi povratnički tekst našeg & vašeg Miroslava. Nekako je suh, blijed, neveseo. unsure.gif Ko je ukrao Miroslavu nalog?Nevjerojatno kako se sineki dobro razumiju u Veliku Igru:
Gaddafi forces continuing to advance toward Benghazi despite proclaimed ceasefire: U.S. National Security official7 minutes ago via web
Do srijede bi Benghazi mogao biti otok u zelenom moru, kao Misurata. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Međutim, jedna stvar je ključna - Obama si neće dopustiti da se u Libiji ukopa, čovjek je odlučio samo biti enabler za druge sada kad oni očekuju njegovu podršku i potpuno sam siguran da, come what may, niti jednog jedinog marinca ni pod kojim okolnostima nećemo vidjeti niti na tlu Libije, niti u Sjevernoj Africi uopće.
Baš sam se danas ovo zapitao, da li će Obama krenuti stopama svojih prethodnika i biti još jedan koji se (tj. koji je us trupe) umešao u rat u tamo nekoj zemlji zarad "dovođenja demokratije"...
Link to comment
Prvi povratnički tekst našeg & vašeg Miroslava. Nekako je suh, blijed, neveseo. unsure.gif Ko je ukrao Miroslavu nalog?Nevjerojatno kako se sineki dobro razumiju u Veliku Igru:Do srijede bi Benghazi mogao biti otok u zelenom moru, kao Misurata.
Oprezno prognoziram da se neće čekati do srede za prve udare. Do ponedeljka, na žalost, sada je već verovatno. Iako pričaju to što pričaju, treba imati na umu i da Gadafiju sigurno neće reći "napašćemo te sutra posle 12"
9.41pm: Appearing on CNN just now, the US's UN ambassador Susan Rice said Gaddafi's forces were in violation of the UN Security Council resolution through their advance upon Benghazi, and warned of "swift and sure consequences including military action".
Edited by MancMellow
Link to comment
Baš sam se danas ovo zapitao, da li će Obama krenuti stopama svojih prethodnika i biti još jedan koji se (tj. koji je us trupe) umešao u rat u tamo nekoj zemlji zarad "dovođenja demokratije"...
Довођења? Утеривања.
Link to comment
×
×
  • Create New...