Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

slazem se, dobrim delom. dodao bih i da je US administracija poprilicno ne-intervencionisticki raspolozena. ali... ako (ako!!!) se dobije odobrenje UNSC, to moze da bude sve osim simbolicnog bombardovanja. tek nakon toga Ameri i ostali ne mogu da dopuste da Gadafi pobedi - sa mandatom UNSC i Arapske Lige, politicki je potpuno neprihvatljivo dopustiti Gadafiju da pobedi. nakon toga, Ameri i ostali ce ici na zbacivanje Gadafija. bez milosti. i to je u stvari glavni problem NFZ i rezolucije UNSC-a, nakon toga nema nazad.(bez odobrenja UNSC, mogu da tvrde da su zeleli uz odobrenje UN, da bi bilo pogubno ici bez toga, kriviti Ruse i Kineze za veto, itd.)
Moj utisak: Gadafiju treba stati nogom za vrat, no da li je ovo najbolji nacin?Moj, laicki utisak je da ce se teziste pomeriti tako da UK/FRA izigravaju vaazdusnu pordsku Bengaziju, kako je to vec dosta ranije primeceno. Istok je zasticen. Fair enough. No, prethodne tri nedelje su pokazale da Gadafi nije bas toliko slab da se odma' raspadne. Ako se ne raspadne, potencijalne civilne zrtve usled ustanaka po Zaviji, Misrati, Tripoliju u borbi sa neraspadnutim diktatorom mogu biti visestruko vece nego posredovano primirje i de fakto podela zemlje da nekog dugorocnijeg diplomatskog resenja.Najbolje resenje (za civile) je brz raspad Gadafija (ala Talibani koji su komotno drzali Avganistan, ali su uz nesto malo treninga i naoruzanja i vojnu podrsku bili potuceni vrlo brzo). Da li je to dobro procenjeno ili ne, ne znam.
Link to comment

Mislim da je sa ove tačke gledišta nemoguće proceniti tačan razvoj događaja, osim, ostajem pri tome, da će Gadafi neminovno, na kraju krajeva, biti potučen. Kao i to da će se prvi vazdušni udari desiti još koliko danas (tj. još uvek sutra u UK). Ostalo kako će se odvijati, jako je teško reći...

Link to comment

Rezolucija

widens asset freeze to include Libyan Investment Authority, Central Bank of Libya and Libyan National Oil Company among others
Realističan best case scenario za zle imperijaliste je da se Benghazi održi, kao alternativa i simbol, a da se Pukovnikov režim, mondieu inshallah uruši uslijed nestanka kinte. Ako se ne varam, to bi bilo to.Uostalom, za diplomatski prestige zemlje koja je izmislila prestige, emblemes_armoiries.g.pngto održanje je od supernajveće važnosti.
Link to comment

U ovim najcrnjim trenutcima, moramo se ipak, nevoljko ali slatko, vratiti tom Fenomenu: internet-komentarima u Srbalja. sleep.gif Molim najbolje urednike istih na PPPu, hellu i hattorija, velike žrece, da nam se pridruže u ovom svetom poslu:

(petak, 18. mar 2011, 00:26)anonymous [neregistrovani] pošalji odgovorizdajaRusi i Kinezi IZDALI STE ne samo Gadafija, već i celu Libiju I CEO SLOBODARSKI SVET !!!!! Ko je to na vlasti u Rusiji, Medvedev i Putin ili Jeljcin i Gorbačov ? Rusi i Kinezi, želim vam da i vama Amerika uskoro uvede ZONU ZABRANJENOG LETA i izvrši AGRESIJU NA VAS !!!!! IZDAJNICI !!!!!!
happy.gif
(petak, 18. mar 2011, 00:02)dragan cvetkovic [нерегистровани] пошаљи одговорe rusi...Oduvek ste bili prevrtljivci i prodane duse!Gde je sada VETO? Ma nemate vi ni prava na veto,odavno su vas procitale ove belosvetske lopuze.Tesko se i vama pise,polako i videcete i vi.Sramite se,do danas sam cenio Putina i Medvedeva a sada ih se jednostavno gadim!fuuuuj
happy.gif Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Sva sreća te Srbija nije bila među onim nestalnim članicama UNSC. Mogu da zamislim kako bi to izgledalo...

Edited by MancMellow
Link to comment

Ok, možda neće baš danas...ali cenim da će to zavisiti i od toga šta radi Gadafi

7.16pm ET: Italy announces it is opening its air force and naval bases in Sicily for operations against Libya – the obvious spot to base US and British jets.The Berlusconi government may have had relatively warm relations with Libya, but Italy's Nato obligations gave it little choice but to allow other members to use its bases.7.11pm ET: US enforcement of a no-fly zone in Libya could begin by Sunday or Monday, according to anonymous US officials quoted by AP, and would involve "jet fighters, bombers and surveillance aircraft".
Link to comment
U ovim najcrnjim trenutcima, moramo se ipak, nevoljko ali slatko, vratiti tom Fenomenu: internet-komentarima u Srbalja. sleep.gif Molim najbolje urednike istih na PPPu, hellu i hattorija, velike žrece, da nam se pridruže u ovom svetom poslu:happy.gifhappy.gif
di nalazis te carosti?
Link to comment

Gluposti, Italija nema nikakve automacke NATO obveze da dopušta korištenje svojih baza. Čak i ako NAC usvoji neki OpPlan, nisu ni dalje obavezni da pruže te usluge.

Link to comment
di nalazis te carosti?
PTC. Kao i obično, najaktualniji. Jesu ovo neki subverzivci, ili nekakvi nadrogirani Libijci u Srbiji nesvjesni svoje uloge u borbi protivu imperijalizma? angry.gif
(petak, 18. mar 2011, 00:40)anonymous [neregistrovani] pošalji odgovorcestitam narod LibijeBobmardovanje veceras, free Libija out diktator, sretno
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Постојање УН је дно. Бесмислена организација која служи да измишља оправдања за западњачке пљачкашке походе.
какав си ти кретен када се радујеш НАТО БОМБАРДОВАЊУ ЗЕМЉЕ КОЈА ЈЕ СУВЕРЕНА И НЕ ЖЕЛИ ДА КЛЕЛНЕ И ДА ЉУБИ СКУТЕ УБИЦАМА!!!
Nisu ni srpski nacionalisti loši.
Link to comment
Gluposti, Italija nema nikakve automacke NATO obveze da dopušta korištenje svojih baza. Čak i ako NAC usvoji neki OpPlan, nisu ni dalje obavezni da pruže te usluge.
Ma samo da vidim kako odbijaju :D Mislim, jasno mi je da ce tome pristupiti ne previse entuzijasticno, no, sto se mora nije tesko...
Link to comment

Vjera ne umire!:

(petak, 18. mar 2011, 00:48)anonymous [neregistrovani] pošalji odgovorSramotaSramota, ne mogu da verujem. A sta je sa Kinom, Rusijom? Pa zar je ovo normalan svet. Mada sam siguran da ovo opet Americki blef. Ne verujem da ce se Sarkozi i Kusner usuditi na napadnu.. Videcete ovo je blef i Gadafi ih je procitao.( fantom.gif)
Kouchner biggrin.gifSudbina IZDAJNIKA:
petak, 18. mar 2011, 00:50)anonymous [neregistrovani] pošalji odgovorza Ko je sledeci..Pa Kina i Rusija su sledeci, naravno.
Link to comment
×
×
  • Create New...