Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

i ovo..

22:13 BREAKING from Al Jazeera Arabic The revolutionaries in Ajdabiya have captured 7 tanks in very good condition and have handed them over to the defected 36th battalion.
Link to comment

Hoćeš da kažeš da je i to "vest" u cilju podizanja morala? Šta ja znam, meni su i onako bataljoni, tenkovi i te stvari skoro nerazumljive pojave..

Link to comment

da ne bude zabune 36. bataljon iz bengazija je na strani revolucionara.svakako treba uzimati oprezno brojke o tenkovima, cifre ubijenih i uhvacenih protivnika.edit: adzdabija danas odbranjena. hoce li biti odbranjena sutra nije lako odgovoriti.

Edited by Bane5
Link to comment

Ma koliko Gadafi njih plaćao znaju i oni da nije sve u parama već da ima nešto i u tome da se bude slobodan čovek,a ne sluga nečije private prćije i familije.Pored ostalog fascinantno je kako je Jazeeri i svim ostalim svetskim medijima kao iz jednog centra naređeno da olade sa Libijom.

Edited by angern
Link to comment

Samo da dodam par reči o NFZ. Kroz neke reakcije se stiče utisak da su Sarkozi i Kameron oličenja humanosti, dočim su svi ostali jajare koje ne slede njihovu viziju. A ni njih dvojica nisu definisali šta tačno misle kad kažu NFZ, niti su na jučerašnjem UNSC podneli nacrt rezolucije sa definisanim stvarima. Jer videli ste da je NFZ vrlo rastegljiv pojam - od misije bez ulaska u libijske teritorijalne vode, preko bombardovanja do ratovanja punog intenziteta. Da su ova dvojica jasno definisala ciljeve i načine, pošla od manjih očekivanja i zahteva, i tek zatim lobirala, možda bi njihovo liderstvo u ovoj krizi bilo uspešnije. Ja sigurno ne bih imala utisak da se na jeftin način razmeću humanošću i to u unutarpolitičke svrhe i svrhe međunarodnog prestiža a ne stvarnog rešenja krize. Kome nije jasno šta je problem sa stranim intervencijama u unutrašnjim sukobima i kakav etički i vojni slippery slope one predstavljaju, neka pročita pažljivo sledeći tekst. Ja ne bih možda potpisala svaki zaključak iz njega, ali on sistematično prikazuje probleme intervencionizma.Intervention in Libya? A case of shooting from the hip, slowly

So with intervention, do it or don’t do it, but above all don’t pretend there is a cheap and easy version.
Link to comment
Pored ostalog fascinantno je kako Jazeeri i svim ostalim svetskim medijima kao iz jednog centra naređeno da olade sa Libijom.
"Free press" = "џабе ти и штампа"
Link to comment

Pukovnik se odnekud opet obracao. Nista novo nije rekao. Ponavljao iste fraze, recenice, sve isto. Doduse nije delovao nesto sigurno kao u prethodnim obracanjima, kao da ga nesto drzi u nezivesnosti. I takav Gadafi je dovoljan da The Miroslaw L. ima vlazne snove tunajt.

Link to comment
The Libyan flag was lifted this evening in the city of Sirte. Many more unconfirmed reports coming from Sirte this evening
Neproverena vest
Link to comment

Kolicina neproverenih vesti je danas nadmasila sve meni poznate razmere.Nedostatak pravih izvora informacija na terenu u Libiji je uslovio da se 90% vesti bazira na izjave ocevidaca, slucajnih prolaznika, nekoga ko je cuo nesto od nekoga ili na citiranja nebuloza drzavne televizije. Kad sve to dodje na twitter ili FB ode sve na nivo sigurne tvrdnje.Ovo vise nema blage veze sa medijskim ratom i "zna se ko stoji iza njih" Jazerom i Al Arabijom, ovo je samo puko zatrpavanje raznih kanala neproverenim ili namerno proturenim glasinama.Neko ko se bude bavio ulogom interneta u sirenju protesta i dizanju ili podrzavanju revolucija imace neverovatnu kolicinu podataka da obradi i nadje zakonitosti.@Tutankamon, nije ovo upuceno tebi vec kreatoru informacije i onima koji su navodno potvrdili njenu tacnost. Apsolutno tvrdim da bi Sirt pao morao bi se desti potpun slom u redovima Gadafijevih snaga u sta ne treba verovati (ili bi nam trebali mnogo jaki dokazi za to). Eventualni izolovani incident sa zastavom bi dao za pravo da se kaze da ima drcnih ili nezadovoljnih ljudi tamo, ali nista vise od toga.edit: Miro naredjuje predajte se ili bezite Kakav pacenik!

Edited by Bane5
Link to comment

Update: two more defecting fighter jets land in Benghazi airport and join the revolution02:11 Almanara Media trusted sources are reporting that Sirt’s airport, Al Gurdabiyaa air base and two Gaddafi battalions are currently under the control of the defected 36th battalion and the revolutionaries. Instinkt mi kaže da je ovo istina.

Link to comment

"U ratu je istina tako dragocena da bi uvek trebalo da je prati telesna garda laži"WSC to JVD-S8000 novih ljudi i teško naoružanje za odbranu Bengazija? Teško. Odakle? Druga stvar koja me interesuje je sa kojih aerodroma operišu pobunjenici? Mislio sam da su sve piste na istoku bombardovane (ovde ide pretpostavka da je onaj ko je to radio znao šta radi). Ako je tačna informacija da imaju par aviona, zašto nisu pokušali da bombarduju one samohodne haubice umesto samoubilačkih napada? One su im nanele više štete nego pešadija i avijacija. Jedina šansa za pobunjenike da uopšte dođu u situaciju da pregovaraju je da Gadafi polomi zube u napadu na Bengazi. On je dovoljno lud da to pokuša. Interesantno je da su tokom WW2 i Italijani i Britanci i Nemci izbegavali da se ušanče u Bengaziju - grad je više puta napuštan, čak ponekad i bez inače obaveznog rušenja skladišta, rezervoara za gorivo i dokova. Bilo bi dobro da su postavili bar neku osnovnu protivtenkovsku odbranu u vidu betonskih blokova (North Korea style). btw. HRT je sinoć imao emisiju o Bengaziju. Imaju dva ratna broda u luci ali niko ne zna kako da njima upravlja. Bilo bi glupo da im ovaj noću pošalje desantne trupe da zauzmu te brodove i onda opale po gradu.

Link to comment
×
×
  • Create New...