Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

danas jeste delovala avijacija iz bengazija. napisah vec da je to tek nekoliko ispravnih aviona, migova. cini mi se da je to bio ocajnicki pokusaj da se okuraze snage na terenu i bar malo uspori napredovanje gadafijevih jedinica. od toga su razni "mediji" i twitteri napravili mitomaniju za samo nekoliko sati. ako se iz jos nekih izvora potvrdi vest iz tripolija onda tek treba verovati da se nesto dogodilo pa pokusati saznati sta.sada je bar sasvim jasno da je gadafi sve bacio na zauzimanje istoka. nimalo malim snagama iz sirta pridruzile su se jedinice koje su bile u tripoliju pa se sad vec moze pohvaliti da raspolaze sa vise vojske na terenu plus avijacija plus artiljerija plus nesto mornarice.oni misle da se raspada odbrana revolucionara i to ih gura napred. nije da im ovi ostaju duzni, ali sila boga ne moli.poslednje informacije su potpuno konfuzne. nema potvrde ko kontrolise adzdabiju niti koliko su snage revolucionara jos uvek sposobne za borbu.ben wedeman na twitteru:With heavy heart I left Libya today. I've barely seen my family in 2 1/2 months. My thoughts are with all the brave people I met.

Edited by Bane5
Link to comment

Reuters Africa, prenosi intervju sa nemačkog RTL

Gaddafi: West to lose contracts, but not Germany
+

(AGI) Berlin - According to Muammar Gaddafi, Sarkozy has "gone mad" and that is why he supports the Libyan insurgents who are trying to depose him. In an interview with the German television channel RTL, Gaddafi said that a number of the French president's advisors have spoken to him about Sarkozy's mental 'problems'. "Sarkozy is my friend but I believe he has gone mad, he suffers from mental problems."

Link to comment
With heavy heart I left Libya today. I've barely seen my family in 2 1/2 months. My thoughts are with all the brave people I met.
Tko je uopće ostao sad od zapadnih novinara tamo a da twitiše?Juppe kaže da će Kina blokirati NFZ. Dakle, endgame u svakom pogledu.
Link to comment

na terenu su sigurno aje i aja (necete verovati koliko znaju da im se razlikuju izvestaji) i alarabija (koja nastavlja da po svaku cenu ima drugacije izvestaje od aja). za njih znam jer sam im video danasnje izvestaje. ne znam ko je od zapadnih novinara jos uvek tamo, mada ih sigurno ima u bengaziju jer sam video vesti koje pominju strane novinare u kontekstu da ni iz bengazija (udaljen 160 km) ne mogu da potvrde sta se zaista desava u adzbadiji npr.

Edited by Bane5
Link to comment

Upala je u centar Aj Dabije nekakva prethodnica, ovi su se poplašili i delom pobegli (ti su posle davali izveštaje o gadafijevcima u cenru grada). Sad je ta predhodica odsečena i opkoljena a grad je u rukama pobunjenika, videćemo sutra šta će biti

Link to comment

Luka, pominje se 200 povredjenih i dvoje mrtvih od kojih je jedan navodno pripadnik sigurnosnih snaga ali je sve bilo na nivou spekulacija pa ne znam tacno. Izvori na koji se pozivaju agencije i TV kuce su "medical sources". Sukob je eskalirao kada je vise hiljada protestanata krenulo ka Saudijskoj ambasadi u Manami.edit: Vidim da BBC Arabic ima novinara u Bengaziju i da je ekipa Foxa jos uvek tamo. Jos samo da vidim da li neko twittuje.

Edited by Bane5
Link to comment
Pukovnik rula
Upitan o svojim odnosima sa Berluskonijem, ranije njemu najbližim evropskim prijateljem, rekao je: "Toliko sam šokiran, osećam se izdanim, ne znam čak ni šta da kažem Berluskoniju"......"Mislim i nadam se da će libijski narod preispitati ekonomske i finansijske veze sa Zapadom, kao i one u oblasti bezbednosti", rekao je Gadafi i dodao da njegova zemlja predstavlja bedem širenju islamskog ekstremizma, ali i da će se, ukoliko Zapad odluči da napadne Libiju, snage te zemlje priključiti Al Kaidi i "proglasiti sveti rat".
:0.6:
Link to comment

Ju bože, stvarno piše da je 200 povređenih (ne mrtvih); izgleda se ja redovno izgubim kad je brojevima ljudi reč :isuse:Nađoh ovo

20:52 Al Jazeera Arabic an eyewitness caller from Ajdabiya confirmed that the city is 100% in the hands of the revolution and that no part is being controlled by Gaddafi’s forces.
Link to comment
Kad se revolucionari dokopaju Lažanjskog..
ih....pa stari je to dupeuvlakač,....ne bih se začudio da ima u postavi ušivenu Libijsku kraljevsku zastavu.....
Link to comment
×
×
  • Create New...