Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

mislim da prerano otpisujete sinove bengazija.pogledajte samo primer zawiye. neka ostali bar upola budu kao oni, nece to biti lak posao za "usiljenu" gadafijevu vojsku ciji je moral i volja kudikamo manja.

Link to comment
Bitno je u smislu pokazivanja kredibiliteta sagovornika. Ko za 12 godina nije uspeo da ukaci da nije bilo nikakve akcije po imenu "Milosrdni andjeo", pokazuje da jednostavno ne ume da barata dostupnim informacijama i sva je prilika da ce slicne greske praviti i u drugim prilikama. To je srpski ekvivalent verovanja da je put na Mesec reziran u pustinji Mohave.
Pa baš i nije, jer 1500 civila raznetih u komade nije slepo verovanje već suva činjenica. Nije korektno da nekome odričeš kredibilitet i sećanje na taj užas zbog toga što nije u stanju da zapamti kako se tačno zvala ta skrnava operacija. Uostalom, menjali su joj ime praktično u svakoj fazi, pa i nije toliko čudno da ljudi nisu uspeli da sebi utuve u glavu Allied Force za vijek i vijekov. Meni to tvoje alarmantno: "Nikakva akcija pod tim imenom nije izvedena te godine" zvuči praktično kao: "Nikakvi civili uzduž i popreko Srbije nisu poubijani bombama te godine", što je jedno 79 puta gore od verovanja da je put na Mesec režiran u pustinji Mohave.
Link to comment

totalni offprimecujem da su ljudi na ivici poslednjih nedelju dana. ja sam se posvadio sa dve i umalo i trecom osobom u neposrednom okruzenju a da ni ne znam sta sam tacno ucinio. predlazem povecanu budnost moderacije. ovo je sada kao kontinuirana noc punog meseca.

Link to comment

novi, mega važni momenti:

Reports emerged on March 14 that forces from Gulf Cooperation Council (GCC) countries will enter Bahrain to help the Bahraini regime quell unrest. The report was published by Bahraini Alyam Newspaper (known for its close links with the ruling al-Khalifa family), and came one day after clashes occurred between Shiite protesters and police in the capital, Manama. Troops from United Arab Emirates are reportedly expected to arrive in Bahrain March 14. Al Arabiya reported that Saudi forces have already entered Bahrain, but these claims have yet to be officially confirmed by the Bahraini regime. The only announcement so far came from Nabil al-Hamar, the former information minister and adviser to the royal family, who has written on Twitter that the Arab forces arrived in Bahrain. An unnamed Saudi official also said on March 14 that more than 1,000 Saudi troops from the Shield of Island entered Bahrain on late March 13, al-Quds reported, citing AFP.
Link to comment

to je worst case scenario. to ce se pretvoriti u napad sunita na siite, to je bas do jaja nedostajalo regionu.zanima me kakva ce reakcija Irana biti na napad placenika koalicije naftnih barona na gradjane strane zemlje. ovde ce u etickom smislu biti veoma tesko ne biti na strani Irana i bahreinskih Siita (ne u smislu da mi ovde na forumu treba da navijamo za jedne ili druge, nego da bi svaka propaganda koja bi pokusala da minimizuje cinjenicu da bi, bez obzira na poziv vlade u Manami, to bila okupatorska misija, bila veoma nevijabilna na duze staze).(Reuters) - Bahraini opposition groups including the largest Shi'ite Muslim party Wefaq said on Monday that any intervention by Gulf Arab forces on the Gulf island is a declaration of war and occupation.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

laik mode on:To mi mirise na vrlo vrlo lose. Em ce stranci da ulecu sa vojskom em su ti stranci najzadrigliji suniti koji ce da pucajupo siitima koji protestuju upravo zbog sunitske vlasti. Nece to izaci na dobro...

Link to comment
laik mode on:To mi mirise na vrlo vrlo lose. Em ce stranci da ulecu sa vojskom em su ti stranci najzadrigliji suniti koji ce da pucajupo siitima koji protestuju upravo zbog sunitske vlasti. Nece to izaci na dobro...
mirise na vrlo vrlo lose kako god da okrenes. Iran bi veoma lako mogao da odgovori na nasilje u Bahreinu (ako do nasilja dodje) slanjem sopstvenih trupa. Amerika, koja ima oko 1.500 ljudi u Bahreinu plus Petu flotu, morala bi da bira izmedju dva zla: da napusta Bahrein, ili da pojaca svoje vojno prisustvo. Bahrein je sada bure baruta.
Link to comment

zurka moze da pocneMANAMA, Bahrain — A military force from Saudi Arabia and other Gulf nations moved into Bahrain Monday to shore up the nation's Sunni rulers in the face of escalating Shiite-led protests seeking to break the monarchy's hold on power.Bahrain's main opposition groups immediately denounced the outside intervention as an "occupation" that pushed the tiny Gulf kingdom dangerously close to a state of war.It also marks the first cross-border military operations to try to quell unrest since the Arab world's rebellions began in December and underscores the Gulf leaders' worries about their own standing and fears that instability in Bahrain could give a foothold for Shiite powerhouse Iran.The strife in Bahrain began to dramatically escalate over the weekened just as the U.S. defense secretary arrived to urge its leaders – key Washington allies – to heed at least some of the demands for change.A Saudi security official said the Gulf units dispatched to Bahrain come from a special force within the six-nation Gulf Cooperation Council. He did not give details on the size or national breakdown of the force – estimated in some reports at about 1,000 strong – but said they were deployed by air and road and will help protect key buildings in the strategic nation, which hosts the U.S. Navy's 5th Fleet.The official spoke on condition of anonymity because he was not authorized to brief media. The GCC members are Bahrain, Saudi Arabia, Kuwait, Qatar, Oman and the United Arab Emirates.

Link to comment
×
×
  • Create New...