Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Razumem logiku i ona jeste sugestivna. Ali ko tacno iz Libije trazi intervenciju i kog oblika? Jel to preovladjujuci zahtev? tu su mi stvari takodje nejasne, svakodnevno vidjam argumente i za i protiv i iz arapskog sveta.
NFZ je zahtev pobunjenickog saveta u Bengaziju. dobiti jasan zahtev od Arapske Lige i mandat od UNSC. sprovesti zajednicku akciju sa vidljivim i jako naglasenim ucescem egipatske i/ili turske vojske, i ugovoriti povoljan PR tretman sa Katarom (siguran sam bi AJ drage volje pomogla takvom plemenitom cilju :P). postoji li politicka volja za takvo sto? je li takav sled moguc? sumnjam.ili pak gurati Arape da se umesaju? jos manje moguce.kako bilo, podrske za obaranje Gadafija ne manjka... Essam Al-Erian, spokesman for the Muslim Brotherhood, says his group is organizing humanitarian assistance to Libya’s anti-government protesters, who demand leader Moamer Gadaffi, step down and cede power.“We announced many times that we are supporting the struggles of Libyans against Gaddafi’s regime. This is our political situation. But, we appeal to the Arab League and Amr Mousa, the Secretary General of the Arab League, to provide help by all means to the people of Libya and also to intervene as Arabs to prevent any international or foreign interference in Arab affairs,” said Al-Erian.“We remember what happened after international interference; the whole country was destroyed. And, that time also, we called (upon) the Arab governments to save the Iraqis under the dictatorship of Saddam Hussein. Now, we repeat the same call and appeal to the Arab League, the armies of Arab countries, to help and stop this catastrophic massacre done by Gaddafi.” Edited by Gandalf
Link to comment

Nekako mi je to promaklo, a vrlo je bitno. A tek sad vidim i ovo:

The Organization of the Islamic Conference, which is every Islamic country in the world, is asking for a no-fly zone.
Ima li jos nekog?Ann-Marie Slaughter je unconventional i po drugim pitanjima, ali mislim da je dosta uticajna. No ova debata `To Intervene Or Not To Intervene` obuhvata vise argumenata od ovih koje su oni potezali..Negde sam procitala da je Hilari potegla bombardovanje Srbije kao primer neuspele NFZ (NFZ? - mislim, vrlo rastegljiv pojam), u smislu - eto toliko smo ih rokali a Milosevica nismo smakli..
Link to comment

Francuski klaun bi da se igra rata. Neka resava brdo neresenih problema kod kuce ili jos bolje, neka nestane sa scene i ode zajedno na odmor sa svojim italijanskim kolegom-klaunom. Opoziciji u Libiji treba eventualno pomoci da se odbrane kao i pomoc u hrani/medicinskoj opremi. No fly zona bi pored dobro kontrolisanog Stinger programa bila skoro nepotrebna.

Link to comment
gadafi sigurno pada, evo ga lazanski u tripoliju.
laugh.gifHRTov izvještavač kaže da su danas na daljinski iz Tripolija u Benghaziju ugašeni internet i mobilne mreže, a odzdravni SMS pred gašenje bio kratak: 'Dolazimo. wicked.gif' Edited by Roger Sanchez
Link to comment
ako se prihvati da je jalil, koji je od prosle nedelje svuda predstavljen kao "head of the rebel national council", onda pozivi za intervenciju stizu sa te strane
Sad vidim da je taj poziv uputio prekjuce. Pa da, to je najformalnije mesto (iz same Libije) sa koga taj zahtev moze da se uputi. ne znam, kad god razmisljam o ovim stvarima zakljucim da je sva sreca sto ja ne odlucujem, nego samo ovako teoretisem na suvo. prosto ne bih znala sta da radim. Edited by Luka
Link to comment
ne znam, kad god razmisljam o ovim stvarima zakljucim da je sva sreca sto ja ne odlucujem, nego samo ovako teoretisem na suvo. prosto ne bih znala sta da radim.
mda... Damned if you do, damned if you don't. Edited by Gandalf
Link to comment

Najveci problem oko NFZ je da prvo mora da se unisti kompletna Libijska PVO (ili jedan ogroman deo), sto znaci da se prvo moraju bombardovati ta postrojenja, od kojih su mnoga verovatno blizu naseljenih mesta, pa tu moze doci do kolateralne stete.

Link to comment
Najveci problem oko NFZ je da prvo mora da se unisti kompletna Libijska PVO (ili jedan ogroman deo), sto znaci da se prvo moraju bombardovati ta postrojenja, od kojih su mnoga verovatno blizu naseljenih mesta, pa tu moze doci do kolateralne stete.
Lažu. Kad je bilo u Bosni nisu morali da srede PVO. Ne odgovaraju njima revolucionari..
Link to comment
Najveci problem oko NFZ je da prvo mora da se unisti kompletna Libijska PVO (ili jedan ogroman deo), sto znaci da se prvo moraju bombardovati ta postrojenja, od kojih su mnoga verovatno blizu naseljenih mesta, pa tu moze doci do kolateralne stete.
Bombardovanje saveznika i civila se podrazumeva. Jbg. navika :fantom:
Link to comment
Exclusive: Gaddafi's Son Saif Talks of Victory and Reform
Muammar Gaddafi's powerful son Saif al-Islam tells TIME in an exclusive interview Thursday night that his father's military is on track to seize the entire area of rebel-held eastern Libya, with pounding victories on Wednesday and Thursday in various parts of the country irreversibly turning the momentum of the war in Gaddafi's favor. "The big war is over," Saif says
Link to comment
Lažu. Kad je bilo u Bosni nisu morali da srede PVO. Ne odgovaraju njima revolucionari..
Pa u Bosni su naucili lekciju kad su skinuti oni Mirazi. Nema sanse da oni lete po vazdusnom prostoru Libije i izbegavaju PVO projektile u stilu - "Hey Maverick, incoming from the left!" Whoa, that was close Iceman, thanks a lot man, you saved my ass!" i da niko na to ne uzvrati vatru.
Bombardovanje saveznika i civila se podrazumeva. Jbg. navika :fantom:
Sta ces, ko radi taj i gresi. A ni sloboda nije besplatna. <_<
Link to comment
×
×
  • Create New...