Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

The Guardian can reveal that the helicopter group's contact was a British national named Tom, who is believed to be an MI6 officer. He had worked for the past five months as an administrator in the Al-Khadra Farm Company, 18 miles south-west of Benghazi. The group's cover was blown by suspicious guards as soon as they arrived at their staging point inside the farm courtyard, which was adjacent to Tom's living quarters."This could play into Gaddafi's hands," said Ahmed al-Bira, the director of the Al-Khadra Farm Company. "From the beginning this has been from the people here. It is not about foreigners."
Link to comment
0942: The Independent's Robert Fisk reports that the US government has asked Saudi Arabia if it can supply weapons - including anti-tank rockets and mortars - to the rebels in the eastern Libyan city of Benghazi. The Saudis have so far failed to respond to Washington's highly classified request, although King Abdullah personally loathes Col Gaddafi, who tried to assassinate him just over a year ago, he says.
1202: The Arab League supports the creation of a military no-fly zone over Libya to protect civilians, the French foreign ministry has told the AFP news agency. On Sunday, French Foreign Minister Alain Juppe held talks in Paris with Arab League Secretary General Amr Moussa.
Edited by Tutankamon
Link to comment

Dok u Omanu promenise skoro celu Vladu, u Bahreinu se protesti nastavljaju, a u Libiji se vode borbe na istim pozicijama kao i juce - Az Zawiyah, Misrata, Ras Lanuf (Ben Jawad). U isto vreme Nato je podigao retoriku i svet se verovatno blizi nekoj vrsti ogranicene intervencije (NFZ).Ipak, za mene je kuriozitet dana da se iz luke Tobruk put Italije sprema malteski tanker sa 600000 barela nafte. Plovice pod zastavom koju nose revolucionari sto prakticno znaci da su oni pokrenuli/nastavili trgovinu naftom sa starim kupcima ili vlasnicima.

Edited by Bane5
Link to comment

Ispovijest Libijke: Monstrum Gadafi mi je uništio životGadafi je najveći živući monstrum i diktator današnjice, samoljubivi krvnik koji neće milom odstupiti – priča nam 46-godišnja Libijka sa zagrebačkom adresom Suzan Valent Ashoor Zoghni, čija je obitelj pred Gadafijevim progonom još 1979. godine izbjegla u Dubrovnik, da bi 1985. našla konačno utočište u Hrvatskoj. Njezina životna priča ne samo da je do danas bila neispričana nego je mnogo detalja o teroru Gadafijevih “eskadrona smrti” koji su sedamdesetih i osamdesetih mnogo prijatelja i oporbenih kolega njezina oca vratili kući doslovce u ljesovima – a što je drhtavim glasom prvi put otkrila u ovoj ispovijesti Večernjem listu – bilo nepoznanica čak i njezinu suprugu, Zagrepčaninu Nevenu Valentu, glazbeniku, osnivaču i umjetničkom ravnatelju Festivala Sv. Marka. Suzan je, naime, sve ove godine šutjela kao zalivena i živjela vrlo povučeno, a sve u strahu od Gadafijeve osvete – jer te slike iz djetinjstva proganjaju je i do danas, kad je njezin narod napokon krenuo u, nada se, konačan obračun s Gadafijem. Zbog opreza nije kontaktirala ni s ostalim Libijcima u Hrvatskoj – jer, kako kaže, nikome na čelu ne piše “tko je tko”... link

Link to comment
Dok u Omanu promenise skoro celu Vladu, u Bahreinu se protesti nastavljaju, a u Libiji se vode borbe na istim pozicijama kao i juce - Az Zawiyah, Misrata, Ras Lanuf (Bin Yawad). U isto vreme Nato je podigao retoriku i svet se verovatno blizi nekoj vrsti ogranicene intervencije (NFZ).
Mada je Gates bio full of shit neki dan (ono let's call spade a spade, za ostvarenje NFZ u Libiji jednostavno treba uništiti piste onih aerodroma koji se koriste, i eventualno avione..) od NFZ neće biti ništa, kolika god bila retorika, ako ne bude rezolucije u VS. I ne znam koliko će NAC izgledati oportuno da se NFZ realizira pod njegovom robnom markom bez neke nužne potrebe.
Ipak, za mene je kuriozitet dana da se iz luke Tobruk put Italije sprema malteski tanker sa 600000 barela nafte. Plovice pod zastavom koju nose revolucionari sto prakticno znaci da su oni pokrenuli/nastavili trgovinu naftom sa starim kupcima ili vlasnicima.
The Spice must flow. biggrin.gif
Link to comment
Mada je Gates bio full of shit neki dan (ono let's call spade a spade, za ostvarenje NFZ u Libiji jednostavno treba uništiti piste onih aerodroma koji se koriste, i eventualno avione..) od NFZ neće biti ništa, kolika god bila retorika, ako ne bude rezolucije u VS. I ne znam koliko će NAC izgledati oportuno da se NFZ realizira pod njegovom robnom markom bez neke nužne potrebe.
danas je procurela vest iz diplomatskih izvora da uk i france uveliko sastavljaju rezoluciju za SB za NFZ. Edited by Bane5
Link to comment

SAD traži Saudijce da naoružaju Libijcemain-libya-arms_571521a.jpgKako bi izbjegli američki vojni angažman u Libiji u slučaju da se sukob ondje produlji, Amerikanci su zatražili od Saudijske Arabije da dostave oružje pobunjenicima iz istočnog dijela Libije. Saudijci još nisu odgovorili, no poznato je da saudijski kralj Abdul mrzi Gadafija (Independent). Gadafiju s druge strane navodno pomažu plaćenici iz Sirije, Srbije, Rumunjske i Ukrajine, a pobunjenici su dosad već srušili dva sirijska aviona (Jerusalem Post). Ynet piše kako je Gadafi ponudio da siđe s vlasti, pod uvjetom da može ići u koju god državu poželi te da on i njegova obitelj budu pošteđeni progonalink

Link to comment
Dear Leader/Kinezi i Gadafi su u talu? Zanimljivo... Diktator uvek pomogne drugom diktatoru...
Bilo je za očekivati da municiju kupuje od Najdražih. Pretpostavljam da su nekad i uran bratski dijelili.Hague je kao preuzeo odgovornost za masterful classy cock-up.Dougie Alexander mu je malo nos ribao o patos:
"The British public are entitled to wonder whether, if some new neighbours moved in to the foreign secretary's street, he would introduce himself by ringing the doorbell or instead choose to climb over the fence in the middle of the night," said Alexander, to laughter from the Labour benches.
twak.gif Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Roger, revolucionari su zahvalni za izvestavanje BBC-ja ali su besni sto je Simpson u nekim izvestajima bio isuvise bukvalan primenjujuci ono pravilo koje smo ovde vec pominjali (prenesi ono sto sam vidis i cujes) pa je doslovce uspeo da navodi libijsku avijaciju da gadja neke lokacije nakon njegovih izvestaja, a zasmetala im je i intonacija izvestaja nakon povlacenja iz Bin Jawada gde ih opisao skoro kao ocajnike koji beze. Skrenuta mu je paznja na to.

Edited by Bane5
Link to comment

gadafi nema dovoljno ljudi da osvoji bilo koji veci grad. sve se svodi na to da napadnu sa desetak tenkova, probiju se do centra grada, i sta onda? narod se razbezi po okolnim ulicicama pa treba neko da ide i da osvaja ulicu po ulicu, kucu po kucu, a nema ko. i posto ne mogu da ostanu u gradu u tenkovima jer ovi na njih pucaju iza coskova, gadafijevci se povuku, usput malo seju municiju, po nekog i zakace, pobunjenici im mozda roknu neki tenk, zarobe ponekog placenika, i sutra opet ista prica.a s druge strane ovi sa istoka mi deluju suvise neozbiljno da bi mogli da pobede bilo koju malo bolje naoruzanu i organizovanu vojnu jedinicu. svaka im cast na hrabrosti, ali u onim njihovim kolonama automobila deluju kao da su posli u svatove a ne u rat protiv dobro naoruzane i obucene vojske.cerace se jos u libiji do letnji dan u podne.a za to vreme svetski politicari mi deluju smesno sa svojim "snaznim podrzavanjima" i "najostrijim osudama". najsmesniji su ispali britanci sa ovim sas-ovcima. previse gledaju filmove. mislili su da desantiraju u sred pustinje i da startuju prvog seljaka "take me to your leader". debili.

Link to comment
×
×
  • Create New...