Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Mozda, ali od svih tih jedinica nekako Holandske uvek najvise zaseru tj prve se predaju. Cenim da im je jedna od glavnih procedura podici ruke u vis ukoliko vidite naoruzanu osobu kako ne bi rizikovali smanjenje survival rate od 100%
Link to comment
Da to je baš za lupanje po čelu.
Naravno da je za lupanje po čelu kad lupaš bez blama. O kakvim bre procedurama pričaš, jesil' to gledao na Diskaveriju? Koje "sve te jedinice", u kojim situacijama? Izguglaj mi molim te, procedure (Grunf objasnio) za povećanje survival rate-a pri spasilačkoj misiji. Smejurija, jbt.
Link to comment
Naravno da je za lupanje po čelu kad lupaš bez blama. O kakvim bre procedurama pričaš, jesil' to gledao na Diskaveriju? Koje "sve te jedinice", u kojim situacijama? Izguglaj mi molim te, procedure (Grunf objasnio) za povećanje survival rate-a pri spasilačkoj misiji. Smejurija, jbt.
a što bre ljudi mažete čoveka kad je potpuno u pravu. Praise the lord and pass me the ammo je krilatica koja postoji još samo u Holivudskim filmovima i wannabe glavama....i naravno, paljevinskim emisijama sa Discovery Kanala. Postoji OP /iliti PS/ koje precizno kaže kako se i šta radi i govori u situacijama kada si priteran uza zid. Nema tu onog poslednji metak fazona. Cilj u takvim situacijama i jeste da se sačuva glava. Ne zato što je bilo kome mnogo bitan taj jedan život nego zato što se računa da će preživeti to fight another day.Ljubitelji Army emisija se sećaju onog debelog sergeanta što je sa brkom iz škotske /inače kasnije postao jedan od likova u CoDu/ pravio serijal o specijalnim trupama. E u jednoj od tih emisija je bio detaljno objašnjen postupak SASa o ponašanju vojnika u zarobljeništvu Ako je ta akcija bila kilavo planirana i izvedena onda je i normalno da su ovi nesrećnici najebali. A to što niko od njih nije hteo u nekoj lepoj materini da ostavi koske kako bi imao "večnu zahvalnost" Libijskog naroda....pa to je zdravorazumsko razmišljanje čak i da nema realnih PSova. PS jbšga, zadnje vreme došlo kad ja moram da podržavam Eraserove postove :D Edited by steins
Link to comment
Vrijedno istaknuti:
For an hour and half I felt so angry from Shafik and I was not alone actually because twitter and FB were full of angry comments as well. Then came the golden announcement on Yosri Fouda’s twitter : Al Aswani and Kandeel will join the PM afterwards in an open discussion and it was the announcement of something unprecedented in the Arab world. We know Kandeel and Al Aswani as outspoken opposition figures who were fought explicitly during the Mubarak era and paid the price for this , we know that they do not want Shafik and want him to step down. We know that this was not arranged according to our knowledge “we do not know yet how it was arranged actually on set” We know most importantly that we can expect the unexpected from these two vs. Shafik on air and this is why it was something completely new in the Arab world where shows are tailored to please the prime ministers and officials. In our Arab world questions and answers are prepared in advance and usually the interviews with ministers do not include any other guest not to mention opposition figure in a debate like show.
Također:
Sources: Abu elgheit gone, so is wagdy. State security will be dismanteled and renamed. #jan25about 4 hours ago via Twitter for BlackBerry®
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
a što bre ljudi mažete čoveka kad je potpuno u pravu. Praise the lord and pass me the ammo je krilatica koja postoji još samo u Holivudskim filmovima i wannabe glavama....
Raspitaj se malo o operaciji Anakonda npr. Mislim, postoji mali milion primera ali ovaj je jedan od svežijih i modernijih. Da su pratili ovu holandsku logiku, američki padobranci i brdski specijalci bi se tamo predali istog trenutka kada su shvatili da su se iskrcali u potpuno okruženje Talibana. Pošto nisu holandske vulve, oni su izabrali da se bore, pošteno su okrvavili gaće i na kraju uspeli da se izvuku iz obruča uz žrtve. Niko ko je svedočio o tim borbama, nikada nije pominjao bilo kakav survival rate.PS pravilnik o ponašanju kada si već dopao zarobljeništva je jedno, a pravilnik o polaganju oružja čim vidiš naoružanog neprijatelja nešto sasvim drugo.
Link to comment
Raspitaj se malo o operaciji Anakonda npr. Mislim, postoji mali milion primera ali ovaj je jedan od svežijih i modernijih. Da su pratili ovu holandsku logiku, američki padobranci i brdski specijalci bi se tamo predali istog trenutka kada su shvatili da su se iskrcali u potpuno okruženje Talibana. Pošto nisu holandske vulve, oni su izabrali da se bore, pošteno su okrvavili gaće i na kraju uspeli da se izvuku iz obruča uz žrtve. Niko ko je svedočio o tim borbama, nikada nije pominjao bilo kakav survival rate.
ja sam siguran da se ovde krije neki sledeći Blockbuster. :jerry:
PS pravilnik o ponašanju kada si već dopao zarobljeništva je jedno, a pravilnik o polaganju oružja čim vidiš naoružanog neprijatelja nešto sasvim drugo.
ustvari ja sam sasvim siguran da su njih trojica mogli da sruše gadafijev režim samo da su hteli. http://www.youtube.com/watch?v=BANS3gKTx_w
Link to comment
A hundred soldiers loyal to Colonel Gaddafi were taken prisoner by rebels in the town of Brega yesterday, AFP news agency reports. "We have taken many prisoners, not less than one hundred," said a spokesman for the rebels, in Benghazi.
Link to comment
ja sam siguran da se ovde krije neki sledeći Blockbuster. :jerry:
Jok, nego će blockbusteri da se snimaju među pripadnicima vojske čiji čitavi bataljoni drhte pred ratnim zločincima i ostavljaju im civile na milost i nemilost, dočim marinci hrabro iskaču iza neprijateljskih linija i odmah se predaju.
Link to comment
Slušam radio u kolima jutros, pazi kad se belgijanci, taj u pesmama opevani ratnički narod, sprdaju sa holandskim junaštvom.
nisi citao asteriksa? tu su belgijanci naaci
Link to comment
nisi citao asteriksa? tu su belgijanci naaci
Хм... наци[сти], најјачи, значи, или нешто четврто? Edited by расејан
Link to comment
France rejected an offer by Venezuelan President Hugo Chavez to mediate in Libya and dismissed talk of any solution that would allow embattled leader Mouammar Gaddafi to stay in power."Any mediation that allows Colonel Gaddafi to succeed himself is obviously not welcome," Foreign Minister Alain Juppe said in response to Chavez's proposal, speaking after talks with his British counterpart William Hague
Ne zna se sta je u Chavezovom planu ali verovatno je da se u njemu Gadafi ostavlja "u sedlu" a za uzvrat bi morao da donese ustav i raspise izbore i naravno pokrade ih. Edited by Bane5
Link to comment
×
×
  • Create New...