Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Brega je mesto - rafinerija. Sam gradic ima 2600 kuca koje se nalaze oko 30km od rafinerije. Pored gradica je i mala luka i aerodrom. Po svemu sudeci Gadafijeve snage su se uspele probiti u luku i aerodrom ali ne i osvojiti samo mesto. U svakom slucaju, mala Brega postade mesto gde se stosta moze prelomiti.I jos o bombardovanju civilnih mesta:

CNN saying the bomb in brega dropped "near" the cnn crew
Novinari su (videlo se i po snimcima sa lica mesta) unutar naseljenog dela. Edited by Bane5
Link to comment

Na žalost, čini se da će, bar u vidu vazdušnih napada i dejstvovanja sa mora, nekakvo vojno angažovanje sa strane ipak biti neophodno.

Link to comment

Bilo bi glupo da ovakvih nema.

Hello, I'm looking for a security agency to get involved alongside Muammar al-Gaddafi and the Libyan people, against U.S. and allied laura, I'm 27 years old Serb, I have a Serbian passport and a passport Switzerland I was part of Serbian special forces and I have experience in the field of security and close urban combat, they know you're an agency that needs the world like me, contact me or send me an email : Thank denis_filipovic@hotmail.com
Link to comment

Od sveg ludila na toj fejsbuk grupi, meni je ovo najviše upalo u oči.2urqbso.jpgDakle tip koji podržava nesvrstanog Gadafija i baca shout out našoj nesvrstanoj braći avataru ima lik Đenerala Draže. Draža... nesvrstani... Sunce ti jebem, koja je to šizofrenija.

Link to comment

Mene samo zanima ko je ukačio pok. vasu u sliku. Jbt, čovek se reinkarnirao u Marka M. davno pre početka panarapske pobune, tako da je il neki lurker sa zavidnim stažom il Miralem.

Link to comment
Mene samo zanima ko je ukačio pok. vasu u sliku. Jbt, čovek se reinkarnirao u Marka M. davno pre početka panarapske pobune, tako da je il neki lurker sa zavidnim stažom il Miralem.
...са незавидним.
Link to comment
Od sveg ludila na toj fejsbuk grupi, meni je ovo najviše upalo u oči.2urqbso.jpgDakle tip koji podržava nesvrstanog Gadafija i baca shout out našoj nesvrstanoj braći avataru ima lik Đenerala Draže. Draža... nesvrstani... Sunce ti jebem, koja je to šizofrenija.
Uskoro ce se pojaviti mitolosko bice Drazatito ili Titodraza, srpski nacionalista, protivnik komunistickih ustasa partizana, vodja sprskih partizana cetnika, nacionalista, monarhista, bolji od kralja, borio se za kralja, bio za slobodu i privatnike a u isto vreme organizovao socijalizam pa je svima bilo dobro i odlicno, i poubijao sve lopove i tajkune, al se ipak znalo ko je gospodin, neprijatelj Sovjeta, slamatelj Amerikanaca, vodja nesvrstanih, ubica balija, gazitelj siptara, i u cije vreme nije bilo turbo folka i slusala se samo kvalitetna rok muzika, narod je imao posla, pravili smo sve od igle do lokomotive i znao se neki red...
Link to comment
Od sveg ludila na toj fejsbuk grupi, meni je ovo najviše upalo u oči.2urqbso.jpgDakle tip koji podržava nesvrstanog Gadafija i baca shout out našoj nesvrstanoj braći avataru ima lik Đenerala Draže. Draža... nesvrstani... Sunce ti jebem, koja je to šizofrenija.
to je jedna kvalitetna staljinisticka konfuzija. ja sam o tome vec drvio te ne bih opet ali je ocigledno zar ne?
Link to comment
Na žalost, čini se da će, bar u vidu vazdušnih napada i dejstvovanja sa mora, nekakvo vojno angažovanje sa strane ipak biti neophodno.
U.S. Secretary of Defense Gates just said a no fly zone in Libya would require an attack on Libya, and that the U.S. does not currently have the resources in the region to do so
http://twitter.com/foxnewsradio :(
Link to comment

Pobunjenici odbranili Bregu 02.03.2011article-0-0D5750B9000005DC-869_634x452.jpgPobunjeničke snage odbile su danas napad snaga lojalnih libijskom lideru Moameru Gadafiju na istočni grad Bregu, koji je važan centar naftne industrije.Gadafijeve snage ušle su u istočni dio zemlje prvi put od kada je nekoliko gradova palo u ruke protivnika vlasti prije dvije sedmice. BBC reporter javio je da u gradu nema trupa lojalnih Gadafiju.Jedan od lokalnih komandanata izjavio je da su se Gadafijeve snage možda povukle zato što im je nestalo municije.Izvještač AFP-a prenio je da su borbeni avioni bacili dvije bombe nedaleko od jednog trga u Bregi, na kojem je nekoliko desetina pobunjenika slavilo pobjedu, ali da nije bilo žrtava.Pobunjenički Libijski nacionalni savjet saopštio je ranije da su njegovi pripadnici spremni da krenu sa istoka na zapad zemlje, ukoliko Gadafi odbije da se povuče sa vlasti.Američki ministar odbrane Robert Gejts ponovio je u svjedočenju pred Kongresom ocjenu da bi za uspostavljanje zone zabranjenog leta u Libiji bio neophodana napad na protivvazdušne sisteme te zemlje.Državni sekretar Hilari Klinton izrazila je uvjerenje da odluka o uspostavljanju zone zabranjenog leta još nije na pomolu.Gadafi je u novom govoru na državnoj televiziji upozorio da će hiljade Libijaca poginuti ukoliko zapad pokrene vojnu intervenciju u Libiji.link

Edited by angern
Link to comment

Riyadh/Cairo - Saudi activists alleged Wednesday that state security shot dead a leading online activist, who was calling for a 'Day of Rage' on March 11 in the oil-rich kingdom.Faisal Ahmed Abdul-Ahadwas, 27, was believed to be one of the main administrators of a Facebook group that is calling for protests similar to that have swept North Africa and the Middle East.The Facebook group, which has over 17,000 members, is calling for nationwide protests and reforms, including that governors and members of the upper house of parliament be elected, the release of political prisoners, greater employment, and greater freedoms.Online activists said they believe Abdul-Ahadwas was killed by state security and that his body was taken by authorities to 'hide evidence of the crime.'They argued he was killed because of 'his commitment to a better future for his country.'Although these allegations could not independently verified, the religiously and socially-conservative kingdom has moved in recent days to quell a possible uprising similar to those in nearby Tunisia, Egypt, Libya, Bahrain and Yemen.Saudi authorities were recently slammed by rights groups, including the US-based Human Rights Watch, for the arrest of Sheikh Tawfiq al-Amir, a Shiite cleric who was calling for a constitutional monarchy and equal rights for minority Shias.Salih al-Chaslan, spokesman for the National Human Rights Society of Saudi Arabia said, when asked, that he knew nothing of the arrest of the religious leader, nor of the death of the man from Riyadh.

Link to comment
×
×
  • Create New...