Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Neznam kako, ali nekako ce biti, mada je ovo skoro pa presedan, da se Rusija, Amerika i Kina sloze...Gadafi je diktator, ali ko dolazi posle???Uopste, bas me interesuje, sirom arapskog sveta, KO DOLAZI...??
Mladi lideri...
Link to comment

Meni se čini da je zona zabrane letenja iznad Libije bila predviđena prvobitnim nacrtom već usvojene rezolucije SB, ali da je povučena na insistiranje Kine, koja je pretila vetom ukoliko ostane u konačnom tekstu. Kažem, čini mi se, nisam siguran. Ono što sam siguran je da su u Bengaziju počeli odmah da kukaju kada je to javljeno, jer "postoji šansa da će ih tokom marša na Tripoli napasti Gadafijeve vazdušne snage". Zanimljivi neki ljudi, izvršili bi vojni napad na glavni grad, ali ne bi da ih protivnik u tome ometa.Naravno, sve ovo neće sprečiti Amere da unilateralno proglase No-fly zone iznad Libije, i počnu da sami, ili u društvu Egipćana i Italijana, nadgledaju libijski vazdušni prostor. Ono što je, međutim, veliko pitanje je da li Obama uopšte želi da demonstrira silu u situaciji kada ceo arapski svet kuva, jer bi na taj način lako mogao dodatno pogurati radikalnije elemente među Arapima. Videćemo.

Link to comment
jel se igdje komentarise gadafijev pink govor?
Mršavo, a i bolje je tako.BBC sajat, na TV-u ni pomena:
Col Gaddafi tells Serbian TV the people are behind him and the rebels will be "dealt with"
Gardijan
Talking to Serbian television he vows to stay in Libya and blames foreigners and al-Qaida for the unrest that is threatening his 41-year rule.The interview has yet to be broadcast but journalists at the Pink station in Belgrade said it was conducted via phone with Gaddafi at his office in Tripoli.
Link to comment

U vezi sa zonom zabrane letenja...

Al Arabiya: Reuters: Military plane shot down in Misurata
Navodno su uspeli da spasu/uhvate clanove posade.Da li ce progovoriti srpski ili ce ovo biti dokaz da tamo ne letei 'nasi'?
Link to comment

Reuters je imao intervju za sat vremena, i prepričane glavne teze.Nažalost, ovo što Abu kaže je vrlo pronicljivo.

However Shane spoke also spoke to Abu Khaled, a Jordanian jihadist who fought in Iraq with the insurgent leader Abu Musab al-Zarqawi, who had a rather different view."At the end of the day, how much change will there really be in Egypt and other countries?" he asked. "There will be many disappointed demonstrators, and that's when they will realize what the only alternative is. We are certain that this will all play into our hands."
Ubacit ću editom Beaumonta Tripolitanskog:
Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Za tren, nazad o Egiptu:BBC ticker:

Egypt imposes a travel ban on Hosni Mubarak and his family while complaints against him are investigated
Link to comment
Za tren, nazad o Egiptu:BBC ticker:
Dabudevo & Lubo, ima li onaj uvjet 100% egipatskosti da bi se kandidiralo za mjesto Raisa neke poante & konotacije kojih ja nisam svjestan?
Link to comment
Iako se nadam da ove priče o vezama Srbije i Gadafija neće dobiti veći publicitet u svetskoj javnosti velika je nesreća što nam se ovakve stvari lepe na ionako lošu reputaciju.
Pa sad, nema tu ničeg ilegalnog a za namensku je bolje da ima kupce nego da ih nema. Gadafiju oružje prodaju i Britanci i Francuzi, takođe preko nekih svojih Lilića za vezu. Libija nije bila na crnim listama pa nisu ni postojale prepreke za vojnu saradnju i stotine milijardi dolara stranih investicija. Sad, što se pre deset dana čitav svet naprasno dosetio da Libijom vlada 1 osvedočeni psihopata, ne mora nužno da ide na teret Srbije i njene reputacije.
Link to comment
Pa sad, nema tu ničeg ilegalnog a za namensku je bolje da ima kupce nego da ih nema. Gadafiju oružje prodaju i Britanci i Francuzi, takođe preko nekih svojih Lilića za vezu. Libija nije bila na crnim listama pa nisu ni postojale prepreke za vojnu saradnju i stotine milijardi dolara stranih investicija. Sad, što se pre deset dana čitav svet naprasno dosetio da Libijom vlada 1 osvedočeni psihopata, ne mora nužno da ide na teret Srbije i njene reputacije.
Ne, nismo se razumeli. Namenska nije problem. Namenska prodaje onome ko ponudi pare i to je normalno. Mislio sam na ove "plaćenike" koji se koliko vidim povezuju sa Srbijom kao da ih je Tadić lično poslao i na ovaj intervju koji se tumači kao nekakva bliskostr Srbije i Gadafija. Što kaže hazard mi smo tu ipak pozadinska priča, ali bi bilo bolje da smo potpuno van cele kombinacije.
Link to comment
×
×
  • Create New...