Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

OPERACIJA LIBIJA: Lilić sredio intervju sa GadafijemZoran Lilić išao avionom „Er pinka" i sredio razgovor sa Gadafijem za TV Pink.- Intervju je uradio Miodrag Popović, urednik spoljnopolitičke rubrike televizije Pink, koji je išao sa Lilićem u Libiju. To je zaista ekskluziva - izjavila je Vojtehovski.- Lilić je rekao da ide da spasava naše građane, ali Pink nije ni spomenuo. Dačić je revoltiran takvim postupkom Lilića jer smatra da će to veoma štetiti imidžu Srbije. U ovom trenutku nimalo nije dobro za Srbiju da jedna naša televizija objavljuje ekskluzivni intervju sa Gadafijem - kaže izvor Pressa.
jbt, trovač je neuništiv... :isuse:
Link to comment

jebote, druge televizije bi se lomile za takav intervju. kakav imidž srbije, kakvi su ovo tekstovi? privatna televizija privatnim kanalima obezbedila intervju, aman.... ako srbiju nešto treba da tangira, onda je to ovo što potencira beowl.

Link to comment

Budi strpljiv, trebaće im malo vremena da iseku sve delove u kojima pukovnik kaže kako će sve da pobije, pa onda da iseku one delove u kojima se zahvaljuje Srbiji što će do kraja ostati uz njega, pa da malo izmiksuju delove u kojima ne može da se načudi svojim nezahvalnim sugrađanima kojima je sve dao a oni mu ovako vraćaju. Nakon dan ili dva montaže dobićemo hvalospev diktatoru dostojan srpskih medija.

Link to comment

nakon danasnjeg intervjua koji je al arabya ekskluzivno uradila sa saifom gotovo svi libijci koje pratim u svojim komentarima osudjuju prostor koji saif dobija. pritom libijska drzavna tv radi po diktatu gadafijevih i njihovi govori i izjave se tamo redovno vrte kao i sva ostala propaganda. saif se dakle ne skida sa drzavne tv i svaki njegov javni nastup prenesu i jazeera i al hurra i al arabyakomentarise se da na ovaj nacin al arabya kontrira jazeeri i stice poene kompromitujuci se prema zrtvama libijaca (pitanja novinara su bila presmesna i nimalo direktna). interes al arabye mozda postoji iznad onoga sto se desava na terenu, ali kakav je interes tv pink da intervjuise psihopatu, a da pre toga u svom naci dnevniku libiji posveti vremena manje od minuta?

Link to comment
interes al arabye mozda postoji iznad onoga sto se desava na terenu, ali kakav je interes tv pink da intervjuise psihopatu, a da pre toga u svom naci dnevniku libiji posveti vremena manje od minuta?
đavolji advokat: interes je gledanost i ekskluziva. ukazala im se prilika da intervjuišu najtraženijeg lika na planeti u ovom trenutku. nemoj sumnjati da fox, cnn, sky, euronews, i sve nacionalne televizije eu ne bi volele da dobiju ovakvu priliku.platiti liliću da obezbedi intervju sa gadafijem je kusur u odnosu na povraćaj reputacije nakon što su svi poverioci pokrenuli menice kada su čuli da je mitrović fasovao bolnicu. na pinku su skratili plate svim zaposlenim radnicima baš zbog toga. po sredi je vraćanje u velikom stilu, i to za sve pare - na međunarodnoj sceni.think big.inače, moram da kažem da si jedan veliki car što se tiče izveštavanja na ovoj temi!! Edited by pacey defender
Link to comment
kakav je interes tv pink da intervjuise psihopatu, a da pre toga u svom naci dnevniku libiji posveti vremena manje od minuta?
kakve su šanse mitroviću da taj intervju plasira dalje?mislim da je to najmanje radio za domaće potrebe...
Link to comment

pacey,kapiram ja ekskluzivnost. to sve stoji, ali ovde je ekskluzivnost besmislena. mitrovic moze da proda intervju i mozda i da zaradi - intervju pravi tv koja nije informativna, pink je govno da napravi dobar intervju, intervju im sredjuje covek koji svih ovih dana tvrdi da gadafi ne ubija svoj narod i da se oni bune bez raloga. vec sada mogu da potpisem da su pitanja pukovniku besmislena i da se savrseno uklapaju u sliku koju ovdasnji narod ima o heroju i bratu gadafiju.taj intervju ako ga prodaju nekome moze samo da posluzi kao podsmeh psihopati ali i nama.

Edited by Bane5
Link to comment
Naš najveći kupac oružja trenutno je Irak, a posao je pod direktnim nadzorom i odobrenjem SAD. Toliko o mudrostima Jelene Milić.
Mislim da je moj post išao na tu stranu :)Nema posla koji ne odobri BIA, a ona veoma vodi računa da u trgovinu ne budu uključeni blacklisted trgovci.
Link to comment
pacey,kapiram ja ekskluzivnost. to sve stoji, ali ovde je ekskluzivnost besmislena. mitrovic moze da proda intervju i mozda i da zaradi - intervju pravi tv koja nije informativna, pink je govno da napravi dobar intervju, intervju im sredjuje covek koji svih ovih dana tvrdi da gadafi ne ubija svoj narod i da se oni bune bez raloga. vec sada mogu da potpisem da su pitanja pukovniku besmislena i da se savrseno uklapaju u sliku koju ovdasnji narod ima o heroju i bratu gadafiju.taj intervju ako ga prodaju nekome moze samo da posluzi kao podsmeh psihopati ali i nama.
verujem da se ništa epohalno neće saznati u tom intervjuu, baš iz razloga koji pominješ, da je u pitanju intervju afirmativnog tipa. ipak, mislim da će se ovdašnja javnost zalepiti za ekskluzivu, i da će u regionalnim okvirima ovo ipak biti ekskluziva. što se tiče reputacije srbije, mislim da posledica neće biti.
Link to comment
ispratio sam da si se mahom javljao komentarisanjem izveštavanja al džazire, i sada kada si se osvrnuo na komentar jelene milić. recimo, ilustrativno je da nisi napisao da danas svako može da sebe nazove "orijentalistom", debelo lupeta i od toga odlično živi, ali si se osvrnuo na to da danas "svaka budala danas može da se zaposli u nekakvim nazovi centrima za nekakve studije, debelo lupeta i od toga odlično živi".
Al Džaziru sam komentarisao zbog njihove navijačke subjektivnosti i jeftinog senzacionalizma, a Jelenu Milić zbog izjavljene ortodoksne gluposti. I jedan i drugi su ekstremi za koje sam smatrao da ih vredi komentarisati. Ako će ti biti lakše, mogu komentarisati i navijačku subjektivnost Al Džamahirije i ortodoksne gluposti koje priča npr. Zoran Lilić, i o njima mislim manje - više isto.Što se tiče ovog drugog, pričao sam o konkretnoj osobi, koja radi u konkretnoj organizaciji, od čega živi i pretenduje da bude ekspert u tome u čemu se bavi, i u svojoj delatnosti daje idiotske izjave , pri čemu je to trimilioniti put da od osoba sličnih profila koje rade u sličnim organizacijama čujem idiotske izjave o poslovima kojima se bave, pa mi je jako čudno da takve osobe neko za to i plaća i da se njihove izjave prenose u medijima. To ne znači da raznorazni drugi likovi koji pretenduju da su nekakvi eksperti u nekim drugim oblastima (pa i raznorazni samozvani orijentalisti) takođe ne prosipaju ekvivalentne gluposti i od toga dobro žive, jedino što oni nisu bili predmet posta.
Link to comment
×
×
  • Create New...