Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Zašto se izvinjavati? Koliko znam ne ratujemo sa njima (libijcima).
Ne ratujemo sa Libijcima ali zato izgleda da bivši piloti našeg RV preko nekih udbaških kanala organizovano odlaze u Libiju da ubijaju civile u brišućim naletima, sve to za pare koje stižu od pomahnitalog diktatora koji je trenutno na globalnom stubu srama zbog slanja odreda smrti na sopstveni narod.Da, to po meni iziskuje jedno masno izvinjenje na čisto moralnoj osnovi. Tek da se država svojim ćutanjem ne bi stavila na stranu paradžavnih struktura koje posluju sa Gadafijem. Ako ništa drugo, onda zbog toga što bi to moglo da Srbiji poveća šanse da je i buduća libijska vlast razmotri kao poslovnog partnera.
Treba se distancirati od pojedinaca i što neko već reče, ostaviti takve da im se tamo sudi.
Distanca i izvinjenje mogu sasvim lepo da se nadopune. Ili makar neko javno izražavanje žaljenja, uz javno presecanje kanala kojim se šalju plaćenici u pomoć Gadafiju.
A po kom osnovu i zakonu bi taj vlasnik agencije bio kriv? I za šta, za posredovanje, menađerisanje™?
Ja sam siguran da je njihova delatnost savršeno legalna. Ali kada obrukaju državu pred čitavim svetom, onda država - ako je iole ozbiljna - obično žrtvuje jednog ili dvojicu tako što im iskopa neko krivično delo ili ih jednostavno uhapsi pred kamerama pa ih posle izvesnog vremena oslobodi kada se prašina slegne.Ljudi, ja ne znam da li vi kapirate kakav je ovo blam (ako ćemo već da zanemarujemo kasapljenje civila kao takvo, i da furamo priču "svi to rade"). U trenutku kada čitav svet saopštava pukovniku da je odsvirao svoje, pojavljuje se vest da dotični može da se osloni na srpske plaćenike koji za razliku od libijskih pilota hoće da bacaju bombe po civilima. To naprosto zahteva nekakvu reakciju države. Bilo šta, samo da pokažu da ne stoje iza toga i da osuđuju one koji to rade. Šta ih košta da pokažu malo solidarnosti sa civilima u Libiji? Treba li da te podsećam kako Srbi vole da podsećaju čitav svet na bombe koje im je NATO bacao na glavu? Evo im idealne prilike da malo kapitalizuju tu traumu. Ali ne, Srbi će dopustiti sebi da pred svetom ispadnu one najgore licemerne vulve samo da bi nekolicina dobro povezanih posrednika uzela svoju kintu. Odvratno, bre.
Link to comment
dok ti, nadam se, iluzija da nasa vojska sa tim ima nesto deluje kul u predstojecim medjudrzavnim odnosima
A ti se u stvari brineš za buduće međudržavne odnose. Dobro. Vidi, meni je nadasve interesantno i zanimljivo što se potežu nekakva izvinjenja u slučaju Libije. Ako je kod tebe taj osećaj krivice uzeo toliko maha, predlažem ti da se koliko sutra spakuješ i kreneš na hodočašće po Saharama.
Link to comment
Vidi, meni je nadasve interesantno i zanimljivo što se potežu nekakva izvinjenja u slučaju Libije.
Zašto ti je toliko interesantno? Probaj nekada da se izviniš nekome za nešto, makar iz čisto moralnih razloga, onako proaktivno, tek da uradiš nešto što smatraš da je ispravno. Veruj mi, niti boli, niti pada kruna sa glave, niti te žigoše kao krivca za vijek i vijekov. Možeš samo da dobiješ, ništa se ne gubi.
Link to comment
Pa 1 izvinjenje 1 preCednika bi povuklo pitanje kolektivne odgovornost, ne?
nakon sukoba u Libiji: utvrditi odgovornost pilota. Ukoliko imaju nase drzavljanstvo, zaplena imovine stecene u najamnickoj akciji i upucivanje tih fondova libijskim bolnicama, i izrucenje Libiji ili medjunarodnom sudu. Preferiram izrucenje Libiji. Ova drzava je te pilote (ako je to istina) obucila i omogucila im da se bave svojim krvavim zanatom, najverovatnije uz posredovanje paradrzavnih agencija kao sto su SDPR i slicne.Izvinjenje se podrazumeva. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ovo je već ozbiljan skandal. Pešadinaca na lizing ima koliko voliš i to se ne može kontrolisati, ali VBA bi morala da zna gde su i šta rade bivši piloti, odnosno da li postoji neki organizovan kanal kojim se bivši piloti šalju na plaćeničke poslove u druge zemlje. Još uvek želim da verujem da u ovoj zemlji zaista ne postoji ludak kome bi palo na pamet da aktivne pripadnike RV šalje u pomoć režimima u drugim zemljama.
Ne moraju biti u pitanju aktivni piloti, nakon svih onih rezova u RViPVO ima i vise nego dovoljno bivsih vojnih pilota u Srbiji koji su poslati u prevremene penzije a jos su uvek zeljni "akcije" i nisu preterano gadljivi na novac. A tu treba dodati i prekodrince, nekadasnje pripadnike vasduhoplovstava pri vojskama RS i RSK."Nasi" su takodje bili aktivni onomad i u Zairu kad je Mobutu rusen, doduse to je bilo jos uvek za Milosevica, jedan pilot je tom prilkom i poginuo ukucavsi se u krov zgrade na aerodromu izvodeci akrobacije proslavljajuci povratak iz "akcije".Indikativno je da je i bivse vazduhoplovstvo Zaira kao i Libijsko koristilo aparate ex-YU proizvodnje - Galeb i Jastreb - sto cini angazovanje pilota-placenika sa ovih prostora jos laksim.No, ne bi me iznenadilo da medju njima ima cak i poneki aktivni pripadnik srbijanskog RViPVO :|
Link to comment
... Tek da se država svojim ćutanjem ne bi stavila na stranu paradžavnih struktura koje posluju sa Gadafijem. Ako ništa drugo, onda zbog toga što bi to moglo da Srbiji poveća šanse da je i buduća libijska vlast razmotri kao poslovnog partnera. Distanca i izvinjenje mogu sasvim lepo da se nadopune. Ili makar neko javno izražavanje žaljenja, uz javno presecanje kanala kojim se šalju plaćenici u pomoć Gadafiju. ...
Aha, ako sa dobro razumeo, ti predlažeš da se državni vrh odredi prema stradanjima libijskih civila i osudi plaćenike koji učestvuju u masakru. Tu se slažemo, i treba. Ali, izvinjavanje zbog srba plaćenika - nikako. To bi ispalo kao da je sama država imala veze sa slanjem tih jedinica sa ciljem sticanja zarade i da se isključivo zato izvinjava (a ne zbog muke koja je zadesila libijce). Nije država slala njih da ubijaju. Ako je slala neka registrovana firma, ugasiti je - takve nam ne trebaju.
Probaj nekada da se izviniš nekome za nešto, makar iz čisto moralnih razloga, onako proaktivno, tek da uradiš nešto što smatraš da je ispravno. Veruj mi, niti boli, niti pada kruna sa glave, niti te žigoše kao krivca za vijek i vijekov. Možeš samo da dobiješ, ništa se ne gubi.
Izviniti se nije slabost, već odlika dobrog vaspitanja i kulturnog ponašanja.Ali izvinjenje bez razloga ili umesto drugoga nije ništa do priznavanje krivice za nešto što nisi učinio, i amnestiranje pravog krivca.Ako nisi ništa skrivio i nikome naudio, zašto se izviniti? Svako je odgovoran samo za svoja dela.
Link to comment

Mozda mi je promaklo, ali postoji li bilo kakav pouzdan podatak(da nije twiter ili tako nesto slicno) da tu uopste ima nasih pilota, posto vidm da vec na nekoliko strana raspravljate o tome na siroko?

Inače, imam neke informacije da su svojevremeno srpski piloti išli u Libiju u sklopu vojne saradnje koja postoji na zvaničnom nivou. Odatle pa do nečije genijalne dosetke da se i penzionisani piloti mogu dobro iskoristiti, verovatno nije dalek put.
Isto tako u cilju ratne propagande "Nece libijski piloti i vojska da napadaju svoj narod" nije dalek put od konstrukcije koja moze da bude tacna( s obzirom na svu tu istoriju izmedju nas i Libije), do onog sto stvarno jeste(ponavljam, do sada nisam procitao(a mozda mi je i promaklo) bilo kakvu kredibilnu potvrdu da nasi piloti tamo bombarduju civile). Edited by deeps
Link to comment
nakon sukoba u Libiji: utvrditi odgovornost pilota. Ukoliko imaju nase drzavljanstvo, zaplena imovine stecene u najamnickoj akciji i upucivanje tih fondova libijskim bolnicama, i izrucenje Libiji ili medjunarodnom sudu. Preferiram izrucenje Libiji. Ova drzava je te pilote (ako je to istina) obucila i omogucila im da se bave svojim krvavim zanatom, najverovatnije uz posredovanje paradrzavnih agencija kao sto su SDPR i slicne.
Pokušajmo ipak da izbegnemo generalizacije:1. Pilotski zanat nije krvav kao takav.2. Čak ni najamnički angažman nije krivično delo kao takav, već to postaje ukoliko se u okviru istog počine zločini i druga krivična dela.3. Ova priča se relativno lako može proveriti ako se sazna koje tipove aviona koristi libijsko RV u borbenim operacijama koje trenutno izvodi. Na primer, ako koriste one Miraže u kojima su ona dvojica prebegla na Maltu, onda je malo verovatno da tu ima srpskih pilota jer oni jednostavno nisu obučeni da lete na tim avionima. Libija od jurišnika koristi još SU-22 i Mig-23 - takođe avioni za koje srpski piloti nisu obučeni. Realno, jedino na čemu oni mogu da lete su Galebovi i Jastrebovi u sastavu RV Libije, za koje je veliko pitanje u kakvom su stanju. Ako sam dobro zapamtio, ona dva pilota koja su se katapultirala i obrušila svoj avion kako ne bi bombardovali Bengazi, bili su u SU-22. Dakle, još uvek nema bilo kakvih potvrda da libijsko RV ovih dana koristi J-21 ili G-2 jugoslovenske proizvodnje.edit: izvinjenje se naravno podrazumeva. Edited by beowl
Link to comment
Mozda mi je promaklo, ali postoji li bilo kakav pouzdan podatak(da nije twiter ili tako nesto slicno) da tu uopste ima nasih pilota, posto vidm da vec na nekoliko strana raspravljate o tome na siroko?
Tupimo na nekoliko strana jer se ta informacija sada već pojavljuje iz više izvora, a počelo je još onog dana kada su ona dva libijska potpukovnika zapalila na Maltu. Nikakvi kredibilni dokazi ne postoje ali isto tako nema kredibilnih dokaza da stotine ljudi gine svakog dana, pa smo ih ipak usvojili kao osnovane. Valjda po sistemu da gde ima dima, ima i vatre. Dodatno, pošto je činjenica da su srpski plaćenici (uključujući pilote) svojevremeno ratovali za Mobutua, to ostavlja prostor za forumsko kafanisanje o mogućem angažmanu u Libiji. Ako država može da ćuti kao zalivena, možemo i mi da grakćemo kano vrane crne :)
Link to comment

Tunis:

The industrial action has halted state TV news bulletins. One striker said: "We are on strike demanding an end to all the pressure and to stop the censorship, and to allow us to work freely ... We will not accept restrictions any more."
Dosta je žironde!
Link to comment
Pokušajmo ipak da izbegnemo generalizacije:1. Pilotski zanat nije krvav kao takav.2. Čak ni najamnički angažman nije krivično delo kao takav, već to postaje ukoliko se u okviru istog počine zločini i druga krivična dela.3. Ova priča se relativno lako može proveriti ako se sazna koje tipove aviona koristi libijsko RV u borbenim operacijama koje trenutno izvodi. Na primer, ako koriste one Miraže u kojima su ona dvojica prebegla na Maltu, onda je malo verovatno da tu ima srpskih pilota jer oni jednostavno nisu obučeni da lete na tim avionima. Libija od jurišnika koristi još SU-22 i Mig-23 - takođe avioni za koje srpski piloti nisu obučeni. Realno, jedino na čemu oni mogu da lete su Galebovi i Jastrebovi u sastavu RV Libije, za koje je veliko pitanje u kakvom su stanju. Ako sam dobro zapamtio, ona dva pilota koja su se katapultirala i obrušila svoj avion kako ne bi bombardovali Bengazi, bili su u SU-22. Dakle, još uvek nema bilo kakvih potvrda da libijsko RV ovih dana koristi J-21 ili G-2 jugoslovenske proizvodnje.edit: izvinjenje se naravno podrazumeva.
G-2 ? Ako me secanje ne vara, Libija se krajem osamdesetih nakupovala G-4.
Link to comment
×
×
  • Create New...