Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

koliki je ovaj zeleni trg? ne mogu da ocenim koliko ima muamerovih pristaša.. ukoliko postoji dovoljan broj spremnih da zaginu za njega, bitka za tripoli bi mogla biti vrlo kravava.btw, čovek ostane poražen kad pomisli koliko je ljudi poginulo i još će poginuti zbog ovog bizarnog lika s kapicom, koji bi inače mogao biti prava atrakcija u nekoj ustanovi zatvorenog tipa.

Edited by Gonzo
Link to comment
Daj bre ne pričaj svašta. Mene briga! Građani Srbije treba da budu plaćenici i ubice za belosvetske diktatore? Pa nije to pošten posao, nije to slobodno tržište, nisu oni mall security/obezbeđenje parkinga/policajci nego su poluljudi i janjičari jednog diktatora. Zapitaj se kakva smo mi onda zemlja. Somalija u Evropi... izvozimo ratne zločince da kolju za pare. Ko zna kakve nepodopštine tamo čine. Priče da su upadali u bolnice i ubijali ranjenike i decu me ne čudi.
Polako. Nije rec o tome da li te je briga ili ni, i uopste prenosenje te informacije ne poziva na podgovornost ili moralno bicevanje bilo koga.Stvar je, prosto, zanimljiva kao vest. Ima ih i odavde, ko su? sta su? otkud tamo? Radoznalost.
A i vi k'o da ste juce rodjeni. Mnogi su ratove na teritoriji bivse SFRJ iskoristili da naprave jedinu karijeru za koju su bili sposobni. Sad to naplacuju gde mogu. Bar agencija za distribuciju dogs of war ima koliko hoces. Dux je u pravu, to nema veze ni sa kakvim "nasim" ili "njihovim" placenicima, radi se o ljudima kojima je ratovanje za onog ko bolje plati profesija. Sramotno i bolesno trziste ali, na zalost, postoji.
Link to comment
Daj bre ne pričaj svašta. Mene briga! Građani Srbije treba da budu plaćenici i ubice za belosvetske diktatore? Pa nije to pošten posao, nije to slobodno tržište, nisu oni mall security/obezbeđenje parkinga/policajci nego su poluljudi i janjičari jednog diktatora. Zapitaj se kakva smo mi onda zemlja. Somalija u Evropi... izvozimo ratne zločince da kolju za pare. Ko zna kakve nepodopštine tamo čine. Priče da su upadali u bolnice i ubijali ranjenike i decu me ne čudi.
Pravda za janjičare! Oni nisu, za razliku od ovih bilmeza, imali ikakvog izbora i nisu bili plaćeni. I činili su regularnu vojsku (sultanovu)!Izvol'te!
Polako. Nije rec o tome da li te je briga ili ni, i uopste prenosenje te informacije ne poziva na podgovornost ili moralno bicevanje bilo koga.Stvar je, prosto, zanimljiva kao vest. Ima ih i odavde, ko su? sta su? otkud tamo? Radoznalost.
Ok, ne'am problem da se to prenosi kao zanimljivost. Ali je Dabović pre nekoliko stranica spominjao nekakvu moralnu ili šta-ti-ja-znam koju odgovornost. Edited by dux
Link to comment
Čuj sad "naših najamnika". Moram da te razočaram, ali ne postoji "naš najamnik". Najamnik je naš kada je na "našem" platnom spisku. A mi možemo da budemo kompanija, neki ludak iz Afrike, ili Britni Spirs lično. Verujem da prosečnog Libijca zanima boja krvnih zrnaca tih najamnika, koliko i trenutačna cena nafte na NYSE. I šta i da jesu odavde? Koga bre briga za to. Slobodno tržište, slobodan protok ljudi i robe..
Ono za šta smo se borili Edited by angern
Link to comment

Nemam pristup potocima™ pa da pitam nesto - da li Gadafi stvarno izgovara ove bisere sto ste postavili na zadnje 2-3 strane, i da li stvarno repuje u svojim govorima? :lol:

Čuj sad "naših najamnika". Moram da te razočaram, ali ne postoji "naš najamnik". Najamnik je naš kada je na "našem" platnom spisku. A mi možemo da budemo kompanija, neki ludak iz Afrike, ili Britni Spirs lično. Verujem da prosečnog Libijca zanima boja krvnih zrnaca tih najamnika, koliko i trenutačna cena nafte na NYSE. I šta i da jesu odavde? Koga bre briga za to. Slobodno tržište, slobodan protok ljudi i robe, trt-mrt.
Prosecni Libijac verovatno ne veruje toliko u tu "Slobodno tržište, slobodan protok ljudi i robe" mantru, bar ne u ovim trenutcima. Prosecni Libijac iz Benghazija koji veruje da mu je recimo 2 brata, koja su pre nedelju dana otisli na demonstracije i vratili se bukvalno u delovima, tako krvnicki izmasakrirao neki placenik Srbin, vrlo lako moze da obuzet 1 pravednickim gnevom nadje nekog Srbina gradjevinskog inzenjera ili lekara i da ga prikolje u ime osvete. Mozda bi i iz tog razloga bolje bilo da tamo stvarno nema nikakvih srpskih placenika.
Link to comment
Prosecni Libijac verovatno ne veruje toliko u tu "Slobodno tržište, slobodan protok ljudi i robe" mantru, bar ne u ovim trenutcima. Prosecni Libijac iz Benghazija koji veruje da mu je recimo 2 brata, koja su pre nedelju dana otisli na demonstracije i vratili se bukvalno u delovima, tako krvnicki izmasakrirao neki placenik Srbin, vrlo lako moze da obuzet 1 pravednickim gnevom nadje nekog Srbina gradjevinskog inzenjera ili lekara i da ga prikolje u ime osvete.
mda. bilo je par svedocenja ljudi iz podsaharske Afrike koji pricali da su dobili batine i da su mogli da izgube glavu - zbog koze su ih smatrali za placenike. lako je moguce da je su neki strani radnici izgubili glavu na taj nacin. <_< (cini mi se da je Bengazi bio u pitanju)
Link to comment
Ma slazem se SAD. Al bi jedna brza intervencija najvece regionalne vojne sile zvane Egipat brzo resila stvari.
Egipat je na krivoj strani Libije, a i vojska mu ima pametnijeg posla. Jedina intervencija koja bi imala smisla je da se zauzme i drži aerodrom Tripoli, ali budući da su svi manje više evakuirani, nema ni to smisla. Sve ostalo je više kontraproduktivno, mada bi recimo bilo pametno zaustaviti Gadafijeve jurišnike kod Ras Lanufa ako se situacija slučajno preokrene.
Link to comment
Prosecni Libijac verovatno ne veruje toliko u tu "Slobodno tržište, slobodan protok ljudi i robe" mantru, bar ne u ovim trenutcima. Prosecni Libijac iz Benghazija koji veruje da mu je recimo 2 brata, koja su pre nedelju dana otisli na demonstracije i vratili se bukvalno u delovima, tako krvnicki izmasakrirao neki placenik Srbin, vrlo lako moze da obuzet 1 pravednickim gnevom nadje nekog Srbina gradjevinskog inzenjera ili lekara i da ga prikolje u ime osvete. Mozda bi i iz tog razloga bolje bilo da tamo stvarno nema nikakvih srpskih placenika.
ovaaaj, a na koga je onda Egipćane podsetila ona Američka novinarka ili Tunižane onaj Poljski pop? :unsure:
Link to comment
Čuj sad "naših najamnika". Moram da te razočaram, ali ne postoji "naš najamnik". Najamnik je naš kada je na "našem" platnom spisku. A mi možemo da budemo kompanija, neki ludak iz Afrike, ili Britni Spirs lično. Verujem da prosečnog Libijca zanima boja krvnih zrnaca tih najamnika, koliko i trenutačna cena nafte na NYSE. I šta i da jesu odavde? Koga bre briga za to. Slobodno tržište, slobodan protok ljudi i robe, trt-mrt.
Čim se pominje, znači da je briga. Sad, ko pominje i iz kojeg razloga, to se lako da zaključiti (krivim američke filmove i komšijsku propagandu)   :lol:
Prosecni Libijac iz Benghazija koji veruje da mu je recimo 2 brata, koja su pre nedelju dana otisli na demonstracije i vratili se bukvalno u delovima, tako krvnicki izmasakrirao neki placenik Srbin, vrlo lako moze da obuzet 1 pravednickim gnevom nadje nekog Srbina gradjevinskog inzenjera ili lekara i da ga prikolje u ime osvete.  Mozda bi i iz tog razloga bolje bilo da tamo stvarno nema nikakvih srpskih placenika.
Ako su mu rodbinu ubile gadafijeve snage, onda će ga valjda zanimati samo boja uniforme tih jedinica.Sumnjam da će ići okolo i pitati i koje su konkretno nacionalnosti (kao da bi poštedeo druge)... Još manje da ide okolo i davio lekare ili građevince. Druga bi stvar bila da su ti navodno "naši" sa VS uniformama.
Link to comment
×
×
  • Create New...