Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

hihi, morgana pocela da pise po novom pravopisu ^_^
nije, jer crnogorsko ministarstvo se zove "ministarstvo vanjskih poslova", a ne spoljnih kao sto je morgana napisala ili inostranih kako se po navici prica.on-topic - da ponovim - neka zovu srpsko ministarstvo - rekose mi - iz trece ruke, doduse, da su se culi telefonom i da su tamo dobro.
Link to comment
inace u nasoj zemlji postoji gotovo potpuni konsenzus o tome da je Gadafi maltene mucenik i da je tamo u toku pobuna u reziji CIA. uopste me ne zanima sta bilo koji average Joe ima da kaze na temu Libije.
ma gdje vidis taj konsenzus?ja imam zamjerku na rad rts-a prije svega jer ne daju ni trunku informacija mimo ovih dnevnih, a posao im je da predoce i kontekst (prognoze niko ne ocekuje). te informacije jesu na 3 klika kroz gugl, ali to nije nikakav argument protiv obaveze medija da predoce neki makar najkraci istorijat i kontekst. cak ne mislim da, neovisno o situaciji u libiji, nego uopsteno govoreci, drze taj nizak nivo kvaliteta programa tendeniozno da bi zaglupljivali ljude (niti mislim da im je maksimum kvaliteta tu gdje su ga planski postavili), nego mi se cini da stvarno imaju pogresnu sliku o kapacitetu prosjecnog gledaoca. jedino, sta znam, ako su isli na to da odrze nekakve odnose sa libijom da bi izvukli izlazne vize i dozvole za slijetanje, pa da se ne konfrontiraju, mada sumnjam da je to u pitanju.edit, najgori, hvala za savjet, bas cu da ga prenesem nekolicini Edited by morgana
Link to comment

Evo, ne mogu da ne ispricam, profesor, perfektno zna engleski, cita sve po netu, i kaze : Ovo u Libiji, sve to CIA. I meni je prosto izletelo: " Ma nije, bre, CIA". Ali stvarno sta reci tim stereotipima kojima ljudi robuju. Slazem se, mnogima ide u prilog da Gadafi ode, ali prosto ko pasulj, pa da je mogla USA bi to napravila ranije, nema nikakvog smisla takvo razmisljanje, cak sta vise ja mislim da su i USA totalno zateceni.

Link to comment
ma gdje vidis taj konsenzus?
iskreno, ovde se vodim komentarima ispod vesti. to mi obicno nije reper ali na svim medijima je zaista izuzetno mali broj onih koji poklanjaju bilo kakvu paznju izvestajima o nasilju nad protivnicima Gadafija, a oni koji poklanjaju paznju uglavnom odobravaju to u sklopu borbe za slobodu od americke hegemonije. ovde je na snazi neka naopaka i pervertirana ljubav prema nesvrstanosti, gde se sloboda i antiimperijalizam brkaju, to jest izjednacavaju sa tiranijom. sve to sa bezbedne distance, naravno.ovde je neka hipnoza u toku, neki uzasan izlet u mentalne krajnosti, na ivici psihoze. ne treba poklanjati nikakvu paznju tome sta ti covek kaze dok se ne legitimise o nekoliko osnovnih stvari. mojoj listi pitanja koja pokazuju da li si uravnotezeno ljudsko bice (verujes li u misiju "Apolo", verujes li u svetsku zaveru itd) prikljucujem i pitanje: verujes li da revolucija u Libiji nije skuvana u Lengliju. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
iskreno, ovde se vodim komentarima ispod vesti. to mi obicno nije reper ali na svim medijima je zaista izuzetno mali broj onih koji poklanjaju bilo kakvu paznju izvestajima o nasilju nad protivnicima Gadafija, a oni koji poklanjaju paznju uglavnom odobravaju to u sklopu borbe za slobodu od americke hegemonije. ovde je na snazi neka naopaka i pervertirana ljubav prema nesvrstanosti, gde se sloboda i antiimperijalizam brkaju, to jest izjednacavaju sa tiranijom. sve to sa bezbedne distance, naravno.
Lupam, ali cini mi se da je sve to plitka percepcija obicnog naroda, koji "zna" da nam je Gadafi uvek bio "prijatelj". S druge strane, ako islamski ekstremisti (procitah negde Al-Kaida podrzava narod protiv Gadafija) "podrzavaju narod" protiv Gadafija, to ne izgleda bas obecavajuce Edited by Diabolic
Link to comment
iskreno, ovde se vodim komentarima ispod vesti. to mi obicno nije reper
Ne slazem se, meni je bas to reper. Hebes ti obrazovane tipove koji mnoge stvari kazu i uvijaju u politicku korektnost. Meni je bas misljenje ljudi koji komentarisu reper(ponavljam se). Sad je ovo off topic: juce su kosovski mediji objavili slike Pacollijevog telefona kako se dopisuje sa potrckom koji mu je mediator sa americkim ambasodorom na Kosovu i tu se sve vidi koja se igra igra. Danas na komentarima, 90% ljudi kazu, nema veze, znate sta je Amerika uncinila za nas i taj rad. Mislim, mozes da gotivis Ameriku ali ne ambasadora ili, mozes da mrzis Thaqija a da ne budes "izdajnik". Ovo je ovde Balkan. Svi su isti. Ili si "nas" il' si "njihov",. Do qrtza s'tim vise.
Link to comment
iskreno, ovde se vodim komentarima ispod vesti. to mi obicno nije reper ali na svim medijima je zaista izuzetno mali broj onih koji poklanjaju bilo kakvu paznju izvestajima o nasilju nad protivnicima Gadafija, a oni koji poklanjaju paznju uglavnom odobravaju to u sklopu borbe za slobodu od americke hegemonije. ovde je na snazi neka naopaka i pervertirana ljubav prema nesvrstanosti, gde se sloboda i antiimperijalizam brkaju, to jest izjednacavaju sa tiranijom. sve to sa bezbedne distance, naravno.
pa mali broj ljudi poklanja paznju dogadjajima koji ih se ne ticu direktno, tako da se stav vecine uopste ne ogleda u komentarima u ovom slucaju. vecina vjerovatno uopste nema neko misljenje, a ako ga i bazira na nekom stereotipu, onda je to cesto bas iz nezainteresovanosti a ne neke gluposti ili zlobe.iskljucujem pitanje evakuacije iz ovoga, naravno, tu su ljudi direktno zainteresovani za porodicu, prijatelje ili sunarodnike, jasno je i normalno da ce da reaguju. mislim, ljudi reaguju na sunarodnike, blizi su im srbi nego libijci ili amerikanci, tu naravno nema niceg cudnog.mozda bi mediji mogli da urade nesto da bi gradjani dobili pravu sliku o gadafiju Edited by morgana
Link to comment
Evo, ne mogu da ne ispricam, profesor, perfektno zna engleski, cita sve po netu, i kaze : Ovo u Libiji, sve to CIA. I meni je prosto izletelo: " Ma nije, bre, CIA". Ali stvarno sta reci tim stereotipima kojima ljudi robuju. Slazem se, mnogima ide u prilog da Gadafi ode, ali prosto ko pasulj, pa da je mogla USA bi to napravila ranije, nema nikakvog smisla takvo razmisljanje, cak sta vise ja mislim da su i USA totalno zateceni.
Либија јесте већ деценијама на нишану и Ције и Мосада, ал' нешто ми не личи да су они ово све закували. Роварили су годинама, па ништа, и шта, баш сад их нешто кренула карта? Где су били досад?Што не значи да неће кроз десет година да крену да цуркају фришко напаковане информације како су они били иза свега. Мало рекламе никад није на измет.
Link to comment

Vijesti idu da Gaddafi pokušava vratiti Misratu i Zawyiju. Ako on, kako se kaže, 'preuzme inicijativu', i nakon ove konsolidacije oko Tripolija počne vraćati izgubljeno, ja za razliku od ovih brojnih reportera svakako vidim mogućnost trijumfalnog & vjerojatno krvavog povratka u Benghazi, bilo za tjedan bilo za mjesec dana.

Link to comment
Rekao bih da je ovih dana situacija upravo suprotna - američki saveznik No1, Kolumbija, je demokracija, dok je susjedni Igrač Velike Igre™ nezamjenjjivi dekretlija.
Dobro, nije bas ni totalna diktatura. Nedavno su imali izbore gde je opozicija uzela pola mandata. Cavez je na skali autokratije vise k'o Sloba.
Link to comment
×
×
  • Create New...