Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

ovo je drugo, ovde je prisutna socijalna svest.inace, sumanuto mi je tamo je manje lose no sto mediji kazu izjednaciti sa nemaju razloga da idu kucidozvolite da se ljudi mozda i nisu nasli u epicentru sukoba.

Link to comment
prijatelj iz crne gore nije uspeo da stupi u kontakt sa sinom koji je otisao u libiju preko "agencije kruso" iz herceg novog, sve dok nije zvao srpski mip, tako da je to jedini savet koji mogu da ti dam.
da, da, na krusa i mislim, tj taj konzorcijum za koji 200 i nesto ljudi iz ex yu radi u libijuizgleda da je sama evakuacija cg gradjana manje problematicna od komunikacije posredstvom mip-a cg, sto je bolja stvar nego da je obratno, ali ozbiljno dovodi u pitanje elementarnu sposobnost mip-a Edited by morgana
Link to comment
dozvolite da se ljudi mozda i nisu nasli u epicentru sukoba.
naravno, dakle nemaju pojma sta se desava posto ne gledaju lazljivi BBC i CNN i najverovatnije ne umeju da koriste nove medije, ali se osecaju pozvano da mrljave o tome da je "manje lose nego sto mediji kazu". mislim iz koje pozicije oni to govore? ocevidaca? nisu ocevici. sretao sam u zivotu ljude koji su me ubedjivali da su vidjali narkomane kako se valjaju po ulicama na demonstracijama 1996/97 godine i da su im delili drogu iz kombija. pretpostavljam da su i ti ljudi kredibilni, posto su sticajem okolnosti u vreme 1996/97 bili u Srbiji.
Link to comment
da, da, na krusa i mislim, tj taj konzorcijum za koji 200 i nesto ljudi iz ex yu radi u libijuizgleda da je sama evakuacija cg gradjana manje problematicna od komunikacije posredstvom mip-a cg, sto je bolja stvar nego da je obratno, ali ozbiljno dovodi u pitanje elementarnu sposobnost mip-a
Posle skoro 5 godina Roćena dobro su i ovoliko funkcionalni.
Link to comment
ovo je drugo, ovde je prisutna socijalna svest.inace, sumanuto mi je tamo je manje lose no sto mediji kazu izjednaciti sa nemaju razloga da idu kucidozvolite da se ljudi mozda i nisu nasli u epicentru sukoba.
Nekoliko puta sam proshao kroz takve stvari, nikada nisam otishao prvim vozom, a najbednije od svega je da onaj koji se popne u taj prvi voz pochne na njegovom odredishtu da pricha kako tamo odakle je doshao i nije tako strashno.
Link to comment
slazem se, nije mesto njihovim impresijama u vestima.
ma ja mislim da jeste, ali da je teska malogradjanstina da se to gura u prvi plan. ko sto rekoh, its always about us.edit: evo lepo rekao Cedo, pametan mladic kad oce. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

a jebiga, da imas opciju da uletis u prvi avion, i da se vratis svojima doma, mozda bi i cekao sledeci.ajda, previse ste strogi. nisam stekao utisak kod bilo koga da tendenciozno nastupa. sem kod onog matorog sto je kod engleza radio.

Link to comment
ma ja mislim da jeste, ali da je teska malogradjanstina da se to gura u prvi plan. ko sto rekoh, its always about us.edit: evo lepo rekao Cedo, pametan mladic kad oce.
ma jasno ...a i ti znash biti pristojan kad hocesh :) ... povuklo te juche malo ... ali pazi ... posmatram te :D
a jebiga, da imas opciju da uletis u prvi avion, i da se vratis svojima doma, mozda bi i cekao sledeci.ajda, previse ste strogi. nisam stekao utisak kod bilo koga da tendenciozno nastupa. sem kod onog matorog sto je kod engleza radio.
nije problem odlazak, barem iz mog ugla ... vec pricha Edited by cedo
Link to comment
cekaj, problem je sto iznose svoje utiske? ili sto se ti utisci guraju u pogresan kontekst?
ja kontam da Cedo hoce da kaze da je ruzno sto neki od tih ljudi bagatelisu tragediju zemlje iz koje su dosli.inace u nasoj zemlji postoji gotovo potpuni konsenzus o tome da je Gadafi maltene mucenik i da je tamo u toku pobuna u reziji CIA. uopste me ne zanima sta bilo koji average Joe ima da kaze na temu Libije.
Link to comment
cekaj, problem je sto iznose svoje utiske? ili sto se ti utisci guraju u pogresan kontekst?
I jedno i drugo ... ne znam da li mogu da budem jasniji do li shto sam napisao par postova ranije.Ako si odluchio da odesh, izuzetno je licemerno da posle toga prichash kako tamo, odakle si otishao, nije strashno. Chemu to?Za kontekst/novinarstvo, nadam se da nema spora ...
Link to comment

pa dobro sa svim se slazem, ali to ne umanjuje besmislenost sto su se onda vratili reakcije. mozda sam nesto propustio, ali sem kod pomenutog matorog nisam primetio neku tendenciju.

Link to comment
×
×
  • Create New...