Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Da li je zaista toliko bitno misliti da će doći do boljitka (ekonomskog, pretpostavljam da misliš) nakon promene dok se naređuju vazdušni napadi a onaj bunca pred kamerama? Možda hoće ako ovoliko krvava revolucija donese do makar i blage promene svesti onih koji se pitaju i iza Gadafija, ili će se pitati nakon Gadafija. Realno nisam optimista da će ni Egipat ni Libija videti neko brzo poboljšanje standarda. Sa druge strane pobogu, radi se o diktatorima koji vladaju policijskim državama 40 godina pod stalnim vanrednim stanjem. U Egiptu se radilo o čoveku koji je demonstrirao silu naredivši mlaznjacima da štraftaju iznad pola miliona protestanata i koji je slao lojalnu policiju i plaćenike da mlate demonstrante. U Libiji se radi o čoveku nepatvorenom ludaku odvaljenom od svake veze s realnošću koji naređuje vazdušne napade na protestante, u pauzama pucanja na njih 25mm rafalima.Da Gadafi ima magični štapić i prekosutra bude u stanju da omogući porast GDP-a od 25%, taj ludak jednostavno mora da ode. Mlađan Dinkić na čelu države umesto Gadafija bi im bio boljitak i to kakav.
zasto cistiti sobu kad ce se ionako opet zaprljati?tako mi nekako zvuce primedbe cemu pobuna protiv vladara maratonaca.:D
Link to comment

Obama se obraca sto znaci da je feribot sa amerima izasao iz dometa Gadafija...

Obama: I have asked my administration to prepare the full range of options that we have to respond to this crisis
Link to comment
neki internet servis (verovatno van libije) ih servisira.nije za gledanje duze od 2 minuta. dosadno je, ali bar se moze steci neki uvid sta se zbiva sa rezimom.linkmms link ima na zvanicnom sajtu televizije na ovoj adresi ljbc.net pa u gornjem desnom uglu ispod gadafijeve slike.
Hail.gifedit: sad možemo da objektivno sagledamo šta se dešava u Libiji, ne moramo više da pratimo lažljivu al džaziru. Edited by Anonymous
Link to comment
Obama se obraca sto znaci da je feribot sa amerima izasao iz dometa Gadafija...
Ljudi su ukrcani, ali brod je još na vezu u Tripoliju. PJCrowley kaže da su ljudi na njemu sigurni. Marinci? biggrin.gifSuper ovaj tokšou na ĐamahirijiTV. Neki analitičar uzrujano melje, imaju i callere, evo sad 1 koler spominje mukhabarat amiriqija, koliko moje ultraskromno prepoznavanje arapskih riječi pomaže, CIA snajka CIA.. biggrin.gif
Link to comment
Super ovaj tokšou na ĐamahirijiTV. Neki analitičar uzrujano melje, imaju i callere, evo sad 1 koler spominje mukhabarat amiriqija, koliko moje ultraskromno prepoznavanje arapskih riječi pomaže, CIA snajka CIA.. biggrin.gif
Ludilo, već 15 minuta sam zakucan za ekran, a ne znam ni reč arapskog.
Link to comment
i znaci, ti neki poludivlji pobunjenici iz pustinje su ustvari gadafijeva vojska koja je pod njegovom komandom i koja avionima bombarduje civile (iako niko avione nije video, iako te horde nemaju nikakvu jasnu vezu sa gadafijem), bravo!
Link to comment
Ludilo, već 15 minuta sam zakucan za ekran, a ne znam ni reč arapskog.
Ja se uključio na ovog cara, sve razumem - "Amerikani - bi in maj šuz - masterkard - dis iz d nejm of d gejm - fesbuk - tviter" i telefonska uključenja...masterkard.png"Voditeljka" ne sme ni da pisne...
Link to comment

uzgred, sve i da je gadafi licno u helikopteru koji ispaljuje rakete 24 sata dnevno na civile (a nije), kako je to toliko mnogo hiljada puta drugacije i gore od cinjenice da to isto organizovano kao drzava SAD rade vec deset godina u Iraku i Avganistanu, ali se nad time ovi kao civilizovani nimalo ne zgrazavaju i ne traze da demokratija zameni tiraniju!?

Link to comment
i znaci, ti neki poludivlji pobunjenici iz pustinje su ustvari gadafijeva vojska koja je pod njegovom komandom i koja avionima bombarduje civile (iako niko avione nije video, iako te horde nemaju nikakvu jasnu vezu sa gadafijem), bravo!
Šta tebi tačno nije najjasnije u situaciji? Misliš li da je iscenirana revolucija u Tunisu, ono natezanje od mesec dana u Egiptu, protesti širom Jemena i Bahreina čisto da bi u kulminaciji sada Bilderberg grupa proturala laži o nasilju u Libiji radi svrgavanja Gadafija? Čoveče, do sada je ubijeno nekoliko hiljada ljudi, imaš pre nekoliko stranica slike plaćenika koji u vojnim džipovima i pod naoružanjem krstare Tripolijem, jbt imaš ispovesti od iks običnih ljudi iz same Libije šta rade branioci pukovnika koji imaju naoružanje. Šta tačno pokušavaš da kažeš? Da je sve to lažno i iscenirano? A ko da je to uradio? Masoni? Odakle ti i promil bilo kakvog nagona da staješ u odbranu onog ludaka? Zato što je srpski prijatelj, i neprijatelj mrske Amerike?!
Link to comment
×
×
  • Create New...