Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

twitter paydirtprelazak libijske granice u realnom vremenu, gospodja novinarka sa zavidnim regionalnim iskustvom je usla pre sat vremena i non stop tvituje
Ovaj novi Egipat mi izgleda sve ljepše i ljepše:
Passed the first of a few egyptian military checkpoints at border with no problem. They r waving in journalists. #Libyaabout 4 hours ago via web
wub.gif
Link to comment
Da, da, zaboravih to da objasnim. za strance iz Jevrope manje plate, a bogami i gadno izdrkavanje primitivaca umazanih naftom. Prvi ešelon čine stručni i KV šljakeri bele puti, a drugi i treći ešelon su maltene robovi, najčešće iz Indije, koji nemaju apsolutno nikakva prava.
Притом су и у Либији (знам двојицу који су тамо радили, наслушао сам се прича) сви они у ствари помоћници мештана, а као помоћници, јелда, зарађују мање. Нема везе што мештани немају појма и не раде ништа.
Link to comment
1756: New York Times columnist Nicholas Kristof tweets: Amazing: I hear by phone that Tajura, #Libya , less than 10 miles from Tripoli, has fallen. Rebel flag flying over it."
Link to comment

Istina je da su zapadne™ njuzorganizacije bile zavedene uspješnom propagandom druggiesa & thuggiesa da je u Tripoliju bilo bombardiranja civilnih rezidencijalnih područja, to je sad debunked (za Tripoli), mada je zanimljivo da ambasadori i generali navode to (ili možda misle na Cirenaiku unsure.gif) kao razlog za dezertiranje. Bombardirane su kasarne i skladišta municije, a za Benghazi - ne znam.Car Zubin Gulati ne piše već cijeli dan, what gives? sad.gif

Link to comment
Ma ko zna da l' je taj ikad i bio u Libiji.
Ne znam da li si sarkastičan, ali da Srbi najbolje od svih provaljuju američke podmetačine i preuveličavanja, pokazuje i sveže evakuisana sugrađanka:
Dragana Stanojević rekla je da je na ulicama glavnog grada Libije nije osećala opasnost o kojoj su izveštavali mediji. "Izveštaj o nemirima i bombardovanju su preuveličani. Jedina gužva sa kojom smo se sreli je na samom aerodromu u Tripoliju", rekla je ona.
Prejako. Sve što se dogodilo drugima a ne njoj, preuveličano je od strane Amerike u sklopu nekog mračnog plana. Ono što ona nije doživela, nije se ni dogodilo. Naravno nije ostala u Libiji da ličnim primerom potvrdi kako su izveštaji preuveličani. I sad će na izjave ovakvih genijalaca i genijalki da se pozivaju svi koji tvrde da je ovo zavera protiv slobodoljubivog pukovnika, kojim se rukovodi direktno iz Lenglija. Edited by beowl
Link to comment
Ma ko zna da l' je taj ikad i bio u Libiji.
a ti si iz fazona da veruješ liku? ne kapiraš da on ovo govori zato što se nada da će se Gadafi vratiti u sedlo, i dobiti poziv da se vrati nazad? ovo važi za sve evakuisane stručnjake i radnike. naravno da će da pričaju bajke, malo li je 8.000 evra mesečno?"ako odstranimo sve što je BBC i CNN" isuse.gif jok, nego ću da verujem čoveku kome hleb zavisi od Gadafija i ko unjka ko beogradski taksista kad laže o svom poštenju."nije to sve baš tako" isuse.gif Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Naravno da mu ne verujem. Jasno je da ne može da bude objektivan kada mu posao zavisi od Gadafijevog opstanka na vlasti.
a, to, izvini. ja nešto pogrešno skonto.nego, malo mi je odvratno da ljudi u zemlji u kojoj se jedna vazdušna kampanja proglašava za najveći zločin u istoriji - ovako ravnodušno gledaju masakr u nekoj drugoj zemlji, a često i likuju. kako bih reko to su uglavnom isti ljudi. ali ističem očigledno, bolje da prestanem
Link to comment

Izgleda da dobar deo planete misli da je Gadafi lično zaslužan za postojanje nafte (samim tim i unosnih poslova) u Libiji i da će njegovim odlaskom sve to nepovratno nestati.

Link to comment
×
×
  • Create New...