Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

libijska drzavna televizija koja prenosi saopstenje svog ministarstva. gde ces zvanicnije?:)moj brejking njuz je bio ironican. ne ulazim u raspravu. potpuno je jasno da je ta vest plasirana u zelji pukovnikovog rezima da nastavi da raspolucuje javnost u libiji mada sumnjam da mu bilo ko veruje jer ionako ne kontrolise mnogo toga.
Pitam zato sto se u jednom momentu pojavila vest da je Libijski Ivica Dacic podneo ostavku i podrzao pobunu. Kao i veci broj Libijskih diplomata.Nisam pitao zvanicno, nego nezavisno. Naravno da ce Gadafi da kaze da su protiv njega sotona, Al Kaida, SAD, narko karteli, Sava Savanovic i sva ostala sila necastiva Edited by minka
Link to comment
„Zbog jake kiše ljudi nisu u ponedeljak uveče izašli na ulice. Od demonstranata sam čuo da oni očekuju da će ovo u Tripoliju trajati najmanje 10 dana. Oni su spremni da poginu. I neće odustajati”, kaže jedan od zaposlenih u kompaniji „Petrolkomet” čiji radnici se nalaze u Ras Lanufu, na pola puta između Tripolija i Bengazija.
Link to comment

minka, dosta je oprecnih informacija, ali ovde je svakako bilo reci o ministarstvu inostranih poslova (navedeno je). ministar unutrasnjih poslova se po poslednjem vodi kao "uhapsen", navodno je i ministar odbrane u tom statusu od pocetka demonstracija. vise desetina oficira je van gadafiju odanih jedinica, desetine diplomata mu je okrenulo ledja i nepoznat broj ostalih zvanicnika koji su u "oslobodjenim" gradovima" i sl.negde sam cak procitao da prakticno (bez mozda jednog ili dva odana coveka) u samom vrhu vlasti vise niko ne odlucuje, a da nije iz kruga porodice.gadafijev rezim bi se raspao da zavisi samo od libijaca jer mnogo zavisi od stranih placenika. na kraju, postoji i prosto objasnjenje za "problem" da pukovnik ispuni svoj zivotni san i organizuje bombardovanje bengazija jer je ocigledno i njima tesko da za kratko vreme nadju pilote ubice - "pse rata" koji pritom znaju da savrseno upravljaju avionima 'sukhoi 22' pa se ocajnicki guraju libijci za koje je sada vec ocigledno da nece da bombarduju svoj narod.btw. drzavna tv "briljira" - grad (po njima i cela drzava sem bengazija) se vraca normalnom zivotu, konstantno se emituju snimci od juce/sinoc, pukovnik je voljen, narkomani ce umreti. ne znam da li ostale televizije emituju program, ali i ovo je dovoljno.edit: wow, evo i tv dzinglova u kojima su semplovali pukovnikov jucerasnji govor. mantra za sve poklonike.

Edited by Bane5
Link to comment
6.15pm: A private Libyan jet that was prevented from landing at Beirut's airport was carrying on board the wife of one of Gaddafi's sons, Voice of Lebanon radio reported Wednesday. Several Libyan regime figures could have been among the plane's passengers, the radio station said.6.10pm: Government sources say Muammar Gaddafi's daughter was on board the National Libyan Airlines plane that tried to land in Malta on Thursday, Al Jazeera's Cal Perrry reports from Valletta.
Link to comment
minka, dosta je oprecnih informacija, ali ovde je svakako bilo reci o ministarstvu inostranih poslova (navedeno je). ministar unutrasnjih poslova se po poslednjem vodi kao "uhapsen", navodno je i ministar odbrane u tom statusu od pocetka demonstracija. vise desetina oficira je van gadafiju odanih jedinica, desetine diplomata mu je okrenulo ledja i nepoznat broj ostalih zvanicnika koji su u "oslobodjenim" gradovima" i sl.negde sam cak procitao da prakticno (bez mozda jednog ili dva odana coveka) u samom vrhu vlasti vise niko ne odlucuje, a da nije iz kruga porodice.gadafijev rezim bi se raspao da zavisi samo od libijaca jer mnogo zavisi od stranih placenika. na kraju, postoji i prosto objasnjenje za "problem" da pukovnik ispuni svoj zivotni san i organizuje bombardovanje bengazija jer je ocigledno i njima tesko da za kratko vreme nadju pilote ubice - "pse rata" koji pritom znaju da savrseno upravljaju avionima 'sukhoi 22' pa se ocajnicki guraju libijci za koje je sada vec ocigledno da nece da bombarduju svoj narod.btw. drzavna tv "briljira" - grad (po njima i cela drzava sem bengazija) se vraca normalnom zivotu, konstantno se emituju snimci od juce/sinoc, pukovnik je voljen, narkomani ce umreti. ne znam da li ostale televizije emituju program, ali i ovo je dovoljno.edit: wow, evo i tv dzinglova u kojima su semplovali pukovnikom govor. mantra za sve poklonike.
zbog bolda sam i pitao ko je saopstio i da li postoji nezavisni, a ne zvanicni izvor.Daj link za dzinglove!!!
Link to comment

nemam link za dzinglove, cisto sumnjam da bilo ko sedi i snima program libijske drzavne tv. imam link za live stream i malo je tesko gledati u kontinuitetu. to je vec za mazohiste i one koji se mozda dublje zele baviti ovim fenomenom. nezvanicnih izvora u libiji trenutno nema. na istoku su vec strani novinari. u tripoliju je moguc rad samo drzavnim medijima i domacim novinarima. mozda je najnezvanicniji izvor, mala mreza izvestaca/reportera/prijatelja koja radi za list quryna koji je od pocetka van drzavne kontrole valjda zato sto se servisira van drzave. sve ostale informacije iz tripolija i ostalih gradova stizu od obicnih ljudi, svedoka, ucesnika dogadjanja... nista zvanicno.edit:

residents have renamed central square to "Tahrir Square"
Trg Slobode/Oslobodjenja za one koji eventualno ne znaju. Edited by Bane5
Link to comment
zbog bolda sam i pitao ko je saopstio i da li postoji nezavisni, a ne zvanicni izvor.
Pa upali lutko tv i videćeš gomile intervjua koji dotični (odbegli ambasador Libije u Americi, Francuskoj, min. unutrašnjih poslova itd.) daju svim mogućim svetskim medijima nemilice...
Link to comment
6.55pm: UN High Commissioner for Human Rights, Navi Pillay, tells the Associated Press that if reports of aerial attacks against civilians turn out to be true, the international community may need to impose a no-fly zone over Libya.
Link to comment

Saudijski kralj vratio se u zemlju i najavio povlastice

Da u regiji vrlo ozbiljno shvaćaju val prosvjeda potvrđuje saudijski kralj Abdulah (87) koij se nakon tromjesečna se liječenja u inozemstvu vratio u zemlju i najavio je niz povlastica za Saudijce u vrijednosti od 35 milijarda dolara.
linkBiće love, droge..
U Saudijskoj Arabiji nema izabranog parlamenta i ne tolerira se javno izražavanje neslaganja. "Mislim da je to dobro, ali potrebno je više reforma, poput općinskih izbora i boljega zakonodavstva. Financijske beneficije funkcioniraju samo ako i dužnosnici odgovaraju", rekao je jedan saudijski političar analitičar koji je želio ostati anoniman.
Tamo nema čak ni Loja Džirge Edited by angern
Link to comment
×
×
  • Create New...