Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Kakva eksplozija licemerja (ne nuzno na forumu, vise na marginama prave diskusije o dogadjajima na Bliskom istoku: moronski komentari ispod vesti, moronski postovi nastali u pauzama veoma dobrog researcha koji sprovodi Luba uz podrsku jos par ljudi, usputno likovanje "neka, neka, ako su Amerikanci svrgnuli Mubaraka, hihi ala ce im se lupiti to o glavu")Arapi se kritikuju zbog toga sto zive u tiranijama i sto ne razumeju demokratiju. Kada se oslobode tiranije, onda "e sada ce svi da se pretvore u teroriste, trebalo je nekako spasti njihove tirane". Ljudi koji umiru na ulicama - ne postoje, oni su lutke, marionete, bez svoje volje. Ili su samo americki CGI.Dno.
Ovo su generacije stasale na Markalama, Srebrenici i Vukovaru, zato treba da razumes zasto su mnogi cinizam usvojili kao odbrambeni sistem. Na kraju, mnogi su se sa ovog foruma nagledali otkinutih ruku uzivo i to zauvek izmeni reakciju koju bi na takvu sliku imao prosecan Evropljanin bez slicnog iskustva.Mislim da to ne treba da blokira diskusiju na forumu i diskvalifikuje forumase. Neki Minkini stavovi su vise posledica rezignacije prema vec vidjenom scenariju koji sleduje i Libijcima, nego neosetljivost na ocigledne patnje ljudi u Tripoliju.
Link to comment
Ne, ne smatram ih, smatram ih za nesrecnike koji trpe, manje ili vise, iste posledice arapskog nejednistva i neprincipijelne politike velikih sila. Ali mislim da ce im ova "revolucija" doneti onoliko dobra koliko je i irancima donelo zbacivanje Shaha Reze, koji se bez play off-a kvalifikuje kao pocasni clan u krug Diktatora koji sad odlaze na ropotarnicu.Znaci, "O, da li ce sloboda umeti da peva, kao sto su suznji pevali o njoj". Nece to biti prve drzave na svetu gde ce, nakon diktature i kratkog zamaha demokratije, nastati banana-republike ili nove diktature. Juzna amerika je slikoviti primer, sa dovoljnom distancom da vec znamo ko je sta radio i iza cega stajao.
U redu. Onda pitam sledeće: - na osnovu čega tvrdiš da će u tim zemljama sada zavladati islamisti, Al-Kaide i šta ti ja znam? Zašto jer je svaki Arapin/musliman terorista u najavi, ili postoji neka konkretna argumentacija? Uostalom, ako ispadne tako, to će biti najbolji dokaz da ovo što se sada dešava nije američko maslo. Zapravo, postoji još bolji dokaz, ako znaš šta trenutno predstavlja glavni (a često i jedini) dnevni obrok za nekih 90% Egipćana. Ako već moramo da uvlačimo Ameriku u ovo, onda je ovo pobuna protiv njihovih poslušnika a ne pobuna koja ima za cilj da postavi njihove poslušnike. Ali je pre svega pobuna naroda koji više ne može da se prehrani i nema šta da izgubi.
Link to comment
?
Izbaciti ove tisuće stranih radnika, čijim 'poslovima' se kupuju strani prijatelji za skrivanje pokradenih para i sitne usluge, pri tom angažiravši i takvu sitnež od država kao što su Hrvacka i Svrbija - i zapošljavanje domaćih ljudi. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
U redu. Onda pitam sledeće: - na osnovu čega tvrdiš da će u tim zemljama sada zavladati islamisti, Al-Kaide i šta ti ja znam? Zašto jer je svaki Arapin/musliman terorista u najavi, ili postoji neka konkretna argumentacija? Uostalom, ako ispadne tako, to će biti najbolji dokaz da ovo što se sada dešava nije američko maslo. Zapravo, postoji još bolji dokaz, ako znaš šta trenutno predstavlja glavni (a često i jedini) dnevni obrok za nekih 90% Egipćana. Ako već moramo da uvlačimo Ameriku u ovo, onda je ovo pobuna protiv njihovih poslušnika a ne pobuna koja ima za cilj da postavi njihove poslušnike. Ali je pre svega pobuna naroda koji više ne može da se prehrani i nema šta da izgubi.
Kako ne razumeš, Amerika podstiče uspon terorističkog kalifata zato što želi da generiše nestabilnost kako bi imala izgovor da napadne Bliski istok još više, i zato ima moralnu obavezu da sanira posledice revolucije koju je sama izazvala tako što će se vojno umešati u sukob u Libiji a to će dabome dovesti do toga da će teroristi napraviti islamsku džamahiriju u Libiji, Tunisu i Egiptu, a Amerika koja je sposobna da napravi 3 narodne pobune za mesec dana tako da je niko ne izvali osim anonimnih morona sa interneta istovremeno mora da se obraća jednom Minki za savet o tome šta će biti u budućnosti.Zar nije logično
Link to comment
Saudijski kapital radije plaća stranu radnu snagu nego Saudijce, to je generator nezaposlenosti.
To je u Saudijskoj Arabiji prilicno drugacije nego sto se misli; Evropljani su, npr. slabije placeni nego Arapi na istim poslovima. Iz te perspektive, dodju kao jeftina radna snaga.Mada, ako se Francuzi bune sto im jeftina radna snaga uzima radna mesta, zasto se Saudijci ne bi bunili.
Link to comment
To je u Saudijskoj Arabiji prilicno drugacije nego sto se misli; Evropljani su, npr. slabije placeni nego Arapi na istim poslovima. Iz te perspektive, dodju kao jeftina radna snaga.
Da, da, zaboravih to da objasnim. za strance iz Jevrope manje plate, a bogami i gadno izdrkavanje primitivaca umazanih naftom. Prvi ešelon čine stručni i KV šljakeri bele puti, a drugi i treći ešelon su maltene robovi, najčešće iz Indije, koji nemaju apsolutno nikakva prava.
Link to comment
Saudijski kapital radije plaća stranu radnu snagu nego Saudijce, to je generator nezaposlenosti.
Razumem. Medjutim, postavlja se pitanje mase siromaha iz Pakistana koji nemaju nikakva prava u SA osim na rad; sta ce se desiti sa njima? Meni to ne lici na nikakve reforme vec presipanje iz supljeg u prazno i zamazivanje ociju.
Link to comment
Razumem. Medjutim, postavlja se pitanje mase siromaha iz Pakistana koji nemaju nikakva prava u SA osim na rad; sta ce se desiti sa njima?
Ne verujem da će išta, oni rade poslove koje nijedan Saudijac ne želi da radi.
Link to comment
Ne verujem da će išta, oni rade poslove koje nijedan Saudijac ne želi da radi.
ili ne ume.u predstavnistvu moje firme u saudijskoj arabiji su strucnjaci (masinski i elektroinzerenji) ili iz nemacke ili skolovani kadar iz jordana, sirije, pakistane i indije. a znam za jos neke firme koje saradjuju sa mojom firmom gde je ista situacija. ako im oni odu, slabo ce im rafinerije dihtovati.
Link to comment

Realno, da li u Saudijskoj Arabiji postoji domaća sirotinja? Ja nešto kapiram da sve i da im se ponude radna mesta na građevini (koja trenutno popunjavaju iz Indije, Bangladeša i Palestine), oni bi ih ladno odbili. Imaju čak i snage bezbednosti čije usluge izvoze po okolnim zemljama.

Link to comment
U redu. Onda pitam sledeće: - na osnovu čega tvrdiš da će u tim zemljama sada zavladati islamisti, Al-Kaide i šta ti ja znam? Zašto jer je svaki Arapin/musliman terorista u najavi, ili postoji neka konkretna argumentacija? Uostalom, ako ispadne tako, to će biti najbolji dokaz da ovo što se sada dešava nije američko maslo. Zapravo, postoji još bolji dokaz, ako znaš šta trenutno predstavlja glavni (a često i jedini) dnevni obrok za nekih 90% Egipćana. Ako već moramo da uvlačimo Ameriku u ovo, onda je ovo pobuna protiv njihovih poslušnika a ne pobuna koja ima za cilj da postavi njihove poslušnike. Ali je pre svega pobuna naroda koji više ne može da se prehrani i nema šta da izgubi.
Danasnji The Wall Street Journal pise da bi Al Qaeda mogla imati veliki uticaj u istocnim provincijama Libije. :)
Link to comment
Ne verujem da će išta, oni rade poslove koje nijedan Saudijac ne želi da radi.
Od jednog kolege koji je svojevremeno ziveo u S. Arabiji sam cuo kako se tamo maltene lokalci podsmevaju bilo kom lokalcu koji zapravo nesto radi, a da nije recimo neki sef ili direktor (ili "moralni" tj. verski policajac).
Link to comment
×
×
  • Create New...