Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Gadafi i Mubarak ce izgledati kao Mahatma Gandi, glavom i lenonkama licno.
Ovo ja stalno razmišljam da napišem, no me mrzi posle da se upuštam u diskusije.Uostalom, kako bar malo ne voleti čoveka sa ovakvim stajlingom?:D
Link to comment

Pusti, vidis da su dosli proroci koji sve znaju sta ce biti, koji nisu naivni i kojima je sve ovo nekako zabavno. Neka se malo izigraju, meni ne pada na pamet da ulazim u diskusiju sa tim moronlucima.

Link to comment
Možda ovako?
Naravno da nisam mislio ozbiljno da ga volim. Slike jesu potresne (podjednako bi bile potresne i da su posledica saobraćajne nesreće), videćemo kakve će budućnost doneti. :(
Link to comment

Kakva eksplozija licemerja (ne nuzno na forumu, vise na marginama prave diskusije o dogadjajima na Bliskom istoku: moronski komentari ispod vesti, moronski postovi nastali u pauzama veoma dobrog researcha koji sprovodi Luba uz podrsku jos par ljudi, usputno likovanje "neka, neka, ako su Amerikanci svrgnuli Mubaraka, hihi ala ce im se lupiti to o glavu")Arapi se kritikuju zbog toga sto zive u tiranijama i sto ne razumeju demokratiju. Kada se oslobode tiranije, onda "e sada ce svi da se pretvore u teroriste, trebalo je nekako spasti njihove tirane". Ljudi koji umiru na ulicama - ne postoje, oni su lutke, marionete, bez svoje volje. Ili su samo americki CGI.Dno.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

A najsmešniji su ovi koji u isto vreme tvrde kako je sve ovo izaivala Amerika, kako su ti posmenjivani pajaci bili njihovi najbolji ortaci te kako Obama mora da vojno interveniše ili barem uspostavi no "fly zone over Libya" inače će se duboko razočarati u njega... :isuse:

Link to comment
Potpuno je cudesno kako je taj narod jedna stoka grdna: Pobune se sve u zmeljama koje spadaju medju arapske drzave sa meksim rezimima. Nikako da se pobune u Saudijskoj Arabiji! No ako, jedva cekam da raznorazni Hizbulasi, DzamaIsalmije, Talibani i bratija uspostave vlast od Atlantika do pacifika.
Hoću da ti postavim pitanje u vezi donje rečenice, ali da bih to uradio, želim prvo da znam da li ti zaista ozbiljno smatraš taj narod tamo za stoku nezahvalnu?
Link to comment
Možda ovako?
...dok tela raznetih municijom koja će doneti istinu/ljubav/slobodu izgledaju drugačije?
Pusti, vidis da su dosli proroci koji sve znaju sta ce biti, koji nisu naivni i kojima je sve ovo nekako zabavno. Neka se malo izigraju, meni ne pada na pamet da ulazim u diskusiju sa tim moronlucima.
Jesi li spreman da sutra odeš u Libiju kao dobrovoljac i (recimo) previjaš ranjene?Samo time umem da merim nečiji angažman - par postova na forumu su pičkin dim.
Link to comment

Mene više zanima kako se Libija kvalifikuje kao "mekši režim", voleo bih split na Deponiji da porazgovaramo o tomeovo je jebena diskusija a ne licitiranje ko je koliko cinican ili koliko je idealista. nego: ideja o placanju prevoza nekakvim nevidljivim mlaznjacima za coveka koji u zivotu nije video zavoj (ja), kako bi previjao ranjene u Libiji. pre nego sto ti dam odgovor, nadam se da mozes malo da mi pojasnis detalje ovog aranzmana?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
...dok tela raznetih municijom koja će doneti istinu/ljubav/slobodu izgledaju drugačije?
Kontekst je drugaciji.Ovi ljudi su razneseni granatama koje su sami placali kroz porez. Nekako, cudovishno je kako god pokusas da okrenes.Zaista ne shvatam da neko u ovom trenutku nije na strani ljudi i ljudskosti.
Link to comment
×
×
  • Create New...