Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

malo o al dzaziri, zanimljivo je da se ocekuje objektivnost od stanice koja je u vlasnistvu katara. besmisleno. koja televizija bilo gde u svetu danas nudi tzv objektivno izvestavanje i, boze me sakloni, kriticko misljenje? kriticko misljenje treba da imaju gledaoci (citaoci), a ne mediji.takodje, jel gledate 24 sata tu televiziju? empire je verovatno najbolji hardtalk na tvu trenutno, cak je i riz khan, tesko mi da priznam, dobar. kao i sve druge, i aje ima opinioniste i sa jedne i sa druge strane koje dovodi po potrebi.ako je sajt u pitanju, eno sa strane blogovi i analize.goloruki narod je izasao na ulice, to je cinjenica. svaka stanica ima uredjivacku, ili bolje receno, vlasnicku politiku prema njima i zemlji u kojoj su.

Link to comment

Jedan komentar sa B92:

Mi smo u mestu Misurata, 200km od Tripolija. Ovde je jutros oko 5.30 pocelo zestoko. Cuju se protivaivionski topovi, automatske puske i bombe. Mi nikako ne mozemo do Tripolija. Putevi su puni naoruzanih bandi i niko od ovdasnjh nece da nas preveze. Nasa ambasada zna za nas, ali nista! Pomagajte!(gastos, 23. februar 2011 08:27)
Ako se ne varam, izgleda da je Jat među retkim prevoznicima koji su dobili dozvolu da slete u Tripoli. Francuski avioni juče nisu dobili dozvolu i morali su da se vrate na Maltu, a jutros su Britanci navodno odustali od svojih letova. Sve više zemalja se okreće brodskoj varijanti i traži pomoć prvenstveno od Grčke (već su dogovorili evakuaciju 15-ak hiljada Kineza na Krit). Ako Jatovi avioni stvarno obave ovaj posao, to ćemo možda imati da zahvalimo tim čuvenim vezama koju stanoviti krugovi u Srbiji već decenijama imaju sa Gadafijem. Pa da barem ispadne i nešto dobro od toga. Kako će se izvlačiti ovi što su rasuti po unutrašnjosti, to ostaje da se vidi.edit: sad čitam da je ipak dosta aviona sletelo u Tripoli, najviše iz Turske. Edited by beowl
Link to comment

Al Dzazira je zauzela stranu, sto je ponekad eticki imperativ, a ne trazenje ravnoteze ili, ne daj Boze, ekvidistance. Ova stanica je glasnogovornik revolucije i njen katalizator, a ne ususkani blog sa analizama. Dogadjaji na Bliskom istoku toliko su znacajni i sa toliko dalekoseznim implikacijama da se na njih ne mogu primenjivati obicni standardi izvestavanja, a medijski prostor nudi sasvim dovoljno suprotstavljenih misljenja i kritickih sudova...udaljeni su samo jedan klik misa.Inace Al Dzazira je juce dala 1 sat neometanog vremena u etru samom Gadafiju. Ja ne znam moze li se vise od toga.

Link to comment
Jedan komentar sa B92:Ako se ne varam, izgleda da je Jat među retkim prevoznicima koji su dobili dozvolu da slete u Tripoli. Francuski avioni juče nisu dobili dozvolu i morali su da se vrate na Maltu, a jutros su Britanci navodno odustali od svojih letova. Sve više zemalja se okreće brodskoj varijanti i traži pomoć prvenstveno od Grčke (već su dogovorili evakuaciju 15-ak hiljada Kineza na Krit). Ako Jatovi avioni stvarno obave ovaj posao, to ćemo možda imati da zahvalimo tim čuvenim vezama koju stanoviti krugovi u Srbiji već decenijama imaju sa Gadafijem. Pa da barem ispadne i nešto dobro od toga. Kako će se izvlačiti ovi što su rasuti po unutrašnjosti, to ostaje da se vidi.
Francuzi su sletjeli.
Link to comment
12.00pm: The French news magazine Le Point is running a graphic and seemingly credible account from a French doctor who was working at Benghazi's main hospital. Gérard Buffet, an anaesthetist at Benghazi Medical Centre for 18 months, said he had witnessed "hell". His hospital had seen at least 2,000 deaths, with protesters attacked with firearms and then mortar and artillery. Here is a translation of some of his first person account, given following his return to France:We have been to hell ... The forces of oppression included the police and army, but also mercenaries from Chad and Nigeria, trained in the depths of the Sahara and very well equipped and armed. We saw them going past in 4x4s, armed to the teeth, a very impressive sight. It was impossible to know how many there were – some said 5,000, others 50,000...Benghazi was attacked on Thursday. On the first day our ambulances brought in 75 dead; the second day 200; then more than 500 ... At first they were firing at people's legs and midriffs, then at their chests and heads. Then we saw mortars and anti-aircraft artillery fired directly into the crowd. It was carnage – people burned, blown to pieces. In total I think there have been more than 2,000 deaths, and (the injured) filled two 1,500-bed hospitals... During those days I saw warfare. In Benghazi there were snipers everywhere. I found myself face down in the street – it was carnage.
Link to comment
B92 jutros: avioni tipa B737 koje Jat šalje u Tripoli imaju po 80 mesta, tako da će biti potrebno dosta letova :isuse:
Nesto mi tu ne stima - 'cipiripi' ima 120 i nesto sedista :huh:
Link to comment
ako su ljudi spremni da zrtvuju zivote da bi zbacili gadafija, to zaista znaci da je nezadovoljstvo veliko.
Pa i mi smo se poklali kad su nam plate bile 1000 maraka. Kad se priblizi gradjanski rat, padaju racionalni razlozi. Ono sto meni nije jasno je da li je u pitanju opsta socijalna revolucija ili ce Gadafi uspeti milosevicevskom taktikom da sukob pretvori u gradjanski rat.
Link to comment

Potpuno je cudesno kako je taj narod jedna stoka grdna: Pobune se sve u zmeljama koje spadaju medju arapske drzave sa meksim rezimima. Nikako da se pobune u Saudijskoj Arabiji! Ili krsenje ljudskih prava i standard puchine nije kriterijum koji presudjuje... <_<No ako, jedva cekam da raznorazni Hizbulasi, DzamaIsalmije, Talibani i bratija uspostave vlast od Atlantika do pacifika. Cesace se Vestervele i ostali pametnjakovici tamo gde ih sada ne svrbi. Gadafi i Mubarak ce izgledati kao Mahatma Gandi, glavom i lenonkama licno. Kao i uvek, ceh ce placati obrnuto proporcionalno zaslugama: Arapski narod, Izrael, Evropa... Uncle Sam rulz!

Link to comment
Potpuno je cudesno kako je taj narod jedna stoka grdna: Pobune se sve u zmeljama koje spadaju medju arapske drzave sa meksim rezimima. Nikako da se pobune u Saudijskoj Arabiji! Ili krsenje ljudskih prava i standard puchine nije kriterijum koji presudjuje... <_<No ako, jedva cekam da raznorazni Hizbulasi, DzamaIsalmije, Talibani i bratija uspostave vlast od Atlantika do pacifika. Cesace se Vestervele i ostali pametnjakovici tamo gde ih sada ne svrbi. Gadafi i Mubarak ce izgledati kao Mahatma Gandi, glavom i lenonkama licno. Kao i uvek, ceh ce placati obrnuto proporcionalno zaslugama: Arapski narod, Izrael, Evropa... Uncle Sam rulz!
Potpuno je cudesno koliko debil moras da budes da napises ovo, samo nazivanje Libije "meksim rezimom" te diskvalifikuje i iz prvenstva u proturanju drvene kocke kroz drveni obruc.
Link to comment
×
×
  • Create New...