Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

guardian pwnuje

He says satellite channels are claiming he has called for arrests of the rebels – I haven't, he says. It sounds as though he is responding to coverage of the first part of his speech.
laugh.gif
Link to comment

"Krivi su mladi i Al Kaida"Ministarstvo odbrane Libije je za nasilje optužilo bande mladih delikvenata i terorističku organizaciju Al Kaidu.Za haos i razbojništvo na ulicama libijskih gradova, tvrde iz ministarstva, odgovorni su kriminalci koji su oružja nabavili pljačkanjem vojnih skladišta oružja, preneo je Rojters."Oni terorišu građane, onemogućavaju trgovinu, zastrašuju trgovce i potrošače i prete da će biti uskraćene civilne službe kao što su zdravstvo i obrazovanje", navedeno je u saopštenju objavljenom na državnoj televiziji. linkŠta čekaju udruženja za zaštitu potrošača?

Link to comment

Vesti iz UN-a.Libijski ambasador se odjednom pojavio ,sedeci na dve stolice.On osudjuje nasilje ali se protivi uspostavljanju zone civilnog leta.Britanija salje ratni brod koji ce da evakuise njene gradjane.

Link to comment
...
Hm... Stavi Putina na avatar, da provjerim 1 teoriju. ;) Malo me štrecnulo kad sam vidio da se i Qardawi počeo petljati, imajući u vidu njegove ispade u vezi holokausta.Nego, koliko bi moglo biti da su Obama i Putin dogovorili nemiješanje u revoluciju? Ono, "ja ću, Vlado, pustiti Hosnija niz vodu, a ti se halali sa Moamerom"?
Link to comment
Jbt, na kraju arlauknu, izljubiše ga nekakvi vojnici i sede u kola za golf. Pa kakav ludak, leb ti jebem...
Na Al Dzaziri rekose da je onaj prvi sto ga je izljubio njegov sin.
Link to comment
Nego, koliko bi moglo biti da su Obama i Putin dogovorili nemiješanje u revoluciju? Ono, "ja ću, Vlado, pustiti Hosnija niz vodu, a ti se halali sa Moamerom"?
sto ne bi moglo? mada, realno, sumnjam da je uopste bilo dovoljno vremena za stvaranje delotvornih strategija.
Link to comment
sto ne bi moglo? mada, realno, sumnjam da je uopste bilo dovoljno vremena za stvaranje delotvornih strategija.
Pitam čisto zbog moje skepse spram teoretičara zavjere koji bi dali tuki na panj da su i ovu revoluciju, i potres u Novom Zelandu, i dolazak Roberta Prosinečkog u Crvenu Zvezdu organizovali familija Rothschild i američka vlada kako bi sproveli svoj supertajni plan koji na Googleu nema ni 70 miliona rezultata. S druge strane, izostanak značajnije reakcije SAD-a i Rusije u ovoj priči previše bode oči. Edited by ArleKino
Link to comment

Moja teorija je da ne reaguju zato sto su zateceni i zabezeknuti, i zato sto je situacija previse fluidna za davanje bilo kojih izjava mimo floskula o necinjenju nasilja / stabilnosti / bla, u skladu sa lokalnim strategijama.

Link to comment
Predsednik spoljnopolitičkog odbora američkog Senata, Džon Keri založio se za razmatranje mogućnosti obnove sankcija SAD prema Tripoliju.
Šta bi tim postigli ostaje nejasno. Edited by Anonymous
Link to comment
The BBC's reporter in Tripoli, who cannot be named for security reasons, says Col Gaddafi's speech has sparked no noticeable reaction on the streets - but the opposition have already pledged to stage a big protest after nightfall, and demonstrators are said to begun arriving in Tripoli from the other cities in Libya.
Link to comment
Moja teorija je da ne reaguju zato sto su zateceni i zabezeknuti, i zato sto je situacija previse fluidna za davanje bilo kojih izjava mimo floskula o necinjenju nasilja / stabilnosti / bla, u skladu sa lokalnim strategijama.
+1Osim ako se ne misli da su u vladama USA i Rusije supermeni sa moćima predviđanja i planiranja poput pokojnog Talja...
Link to comment
I Ortega.Zanimljivo je da se Cavez jos nije oglasio.
Pa trlja ruke zbog nafte
A ja se smejao Mubarakovom poslednjem govoru.
U odnosu na ovo, to deluje kao Churchillov pristupni govor
Serbian advisers who fled during the war. Loyal to Gadaffi.BBC analiticar
E jbg, posle ovoga jedino da upravo mi posaljemo recnu mornaricu da ga likvidira :(
"Oduzmite im drogu... droga je loša za njihova srca..."
Mislim da je pronasao protivotrov do sada. U medicini se internacionalno oznacava sa "Pb"
na bbcu je gotov prijenos..
Pa kad nisu platili puna prava za prenos...
Link to comment
Pitanje oko srpskih aviona je glupost naših novinara. Ali ono o čemu se baš ozbiljno priča, a padale su tamo i zvanične izjave, to je da naši piloti učestvuju u bombardovanju. Nije jasno da li u svojstvu freelancera ili ih je naša vlada tamo poslala.
Od idiota koji čine našu vladu ništa me ne bi iznenadilo ali ipak se radi o potpuno neproverenoj informaciji tako da je treba uzeti sa rezervom.Prethodni srpski režim je, doduše, još 1997-me ostvario pozamašan dil sa Mobutuom i poslao mu nekoliko stotina vojnika (mahom bivših pripadnika VRS) uz nekoliko Jastrebova sa sve pilotima. Nezvanični izveštaji kažu da je ova brigada stranaca ostvarila veoma dobar učinak - u okretanju još većeg dela naroda protiv Mobutua. Nisu nešto previše učestvovali u borbama a jedan je navodno uspeo da u blaženom stanju zakuca Jastreba i sebe u zemlju.http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=726&d=1137298316http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=727&d=1137298363http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=728&d=1137298403
Link to comment
×
×
  • Create New...