Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

jeste imali ovo

Unrest and the Libyan MilitaryLibyan leader Moammar Gadhafi has ordered the Libyan air force to fire on military installations in Libya, according to what the BBC has characterized as a reliable source. Al Jazeera has suggested that air force fighters have opened fire on crowds of protesters.
Though the latter would be particularly draconian, the more important question is whether these signs reflect a split within the regime and Gadhafi using military force to crush opposition to his regime emerging from the military or other security forces. Similar reports of the Libyan navy firing on targets onshore also are emerging, as well as reports that Gadhafi has given execution orders to soldiers who have refused to fire on Libyan protesters.The application of conventional weaponry is noteworthy and will warrant scrutiny — particularly in terms of the targets of the attacks and the rationale behind them. The use of these weapons is more appropriate for other armed entities rather than unarmed protesters. Libyan troops are good at instilling fear, but not good at stabilizing a situation, so the military may not be able to get in on the ground due to lost capability.The situation remains opaque, but these latest developments combined with recent reports of defections of military units to the demonstrators’ side continue to draw STRATFOR’s attention to the possibility that the regime is fracturing.Read more: Unrest and the Libyan Military | STRATFOR
sa press tv
'Massacre unfolding in Libyan capital'Residents of the Libyan capital say 'armed mercenaries' have gone on a shooting spree, carrying out a massacre in Tripoli, a report says.Armed African mercenaries landed from helicopters in some neighborhoods in the capital and opened fire on 'anyone in the streets,' causing a large number of deaths, AFP reported on Monday, quoting local witnesses.There has been "a massacre" in the Tajura and Fashlum districts of the Libyan capital, with gunmen indiscriminately shooting people including women, the report added."What happened today in Tajura was a massacre," a resident told the agency, adding, "Armed men were firing indiscriminately. There are even women among the dead."
Five pro-democracy protesters have been killed and several others have been wounded in Morocco as thousands demand the King give up some of his powers.
Protesters continue to demand the ouster of Yemeni President Ali Abdullah Saleh, despite a government crackdown on demonstrations which has killed at least 22 people.
Link to comment

gadafi nece poviti kicmu i bilo bi iznenadjenje to videti.verujem da ce pricati kako je uspesno ugusena pobuna u tripoliju, pozivace na jedinstvo i sl.

Edited by Bane5
Link to comment
:mellow: ovo treba videti.
Ipak, za sada sin daje izjave:Breaking BBC Arabic: Libyan State TV carries statement from Saif Al Islam Gaddafi denying that military aircrafts have bombed Tripoliko ima twitter, ovog pratiti obavezno:http://twitter.com/#!/SultanAlQassemi Edited by Takeshi
Link to comment

Da, svakako ne očekujem da objavi odlazak kod unuka Marka. Ali pošto mu je sinoć sin isporučio onaj nadrealizam u 40 minuta, ovo večeras će verovatno isto biti za pamćenje.edit: ^ Bane

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
da, stvarno je fascinantno da se nasi mediji uopste ne bave ovim neverovatnim dogadjajima. istorija se desava pred nasim ocima a mediji cute. apsolutno se slazem sa tobom da to nije posledica nekakve politicke agende.
Nije to prvi put, i ranije je bilo primeceno da srpski mediji jedva primete dogadjaje koji tresu ceo svet (ili barem dobar deo). Mislim da je delom u pitanju srpska poslovicna nekompetentost, a drugo je vec dvodecenijski prevashodni fokus na sopstveno dupe.
Link to comment
Nije to prvi put, i ranije je bilo primeceno da srpski mediji jedva primete dogadjaje koji tresu ceo svet (ili barem dobar deo). Mislim da je delom u pitanju srpska poslovicna nekompetentost, a drugo je vec dvodecenijski prevashodni fokus na sopstveno dupe.
Mislim da je u pitanju potpuna dezorijentisanost na društvenom i nacionalnom nivou.
Link to comment
Možda, mada je njegovo pitanje stiglo nakon tvoje konstatacije o kojim helikopterima se radi. U svakom slučaju, jadno je tako se štrecati na moguće insinuacije, te izvinjenje Tebi i svima što offiram.
Ma jok, samo je 40 sek. razlike bilo, Aris je želio :unsure: priljepiti Moammara Amerikancima malo jače. Ili :unsure:. Nije guknuo. U skladu mu je s opusom.Sa beowlom sam pretjerao, evo, isprika, imamo neke staaare raspre, pa bio jedan post na kojeg mi se nije dalo odgovoriti, pa je obnda tu imao malo knee-jerk reakciju na koju sam ja odgovorio svojom jer se stvorila momentalna akumulacija polemičkog žara u mene. Btw., danas par ovih libijskih twitteraša nalaze za shodno upozoriti da ne žele stranu intervenciju i pješadijsku pomoć, samo humanitarnu i političku.aris je pak stara klasa, poznat po praznoglavim ali :unsure: značajnim uanlajnerima kao npr. ovaj
Link to comment

Kako nema ništa u našim medijima, sad sam malo prošla od rts pa nadalje, imam utisak da su se uključili u priču, pohvatali konce..

Бан Кимун "исцрпно" разговарао телефоном са Гадафијем.
e sad mi je lakše.
Link to comment
Mislim da je u pitanju potpuna dezorijentisanost na društvenom i nacionalnom nivou.
Pa da = "ne znamo sta da mislimo o ovome i sta u tome moze biti od koristi za nas". Tako je prosao i cunami iz 2004. i sijaset drugih megadogadjaja. Sa izuzetkom Tunisa, zabrinula ih je pometnja u omiljenoj turistickoj destinaciji.
Link to comment
ko gleda al djaziru videce neminovno. moram podsetiti sve prolaznike pored libijske ambasade u generala zdanova tokom 90tih da su gadafijevi poslenici imali mali izlog americkih zverstava (zrtve bombardovanja tripolija). ovo nije osuda sad ili neka politika ekvidistance vec pre podatak da su sada libija & raznesena tela nepovratno povezana u mom umu.
Čoveče, pre pet minuta mi je pao na pamet taj libijski "izlog" iz 90-tih koji pominješ. Sećam se da je na jednoj slici biladevojčica od 3-4 godine, navodno Gadafijeva usvojena ćerka. Uz sve saosećanje prema žrtvama američkog bombardovanjaTripolija,ovakva "fotogalerija" mi se činila morbidnim gestom, pravno krajnje diskutabilnim, kao što je to i publikovanjeleševa po raznim kuririma, a i zloupotrebom gostoprimstva zemlje domaćina, budući da se "izlog" nalazio izvan ogradeambasade, na trotoaru ispred zgrade.
Link to comment
×
×
  • Create New...