Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Lilic na B92. Evo, u Libiji tekli med i mleko, a oni se bune! :isuse:
Zastitni znak nove uredjivacke politike te kuce.No,nije to samo njegova pojava vec minimiziranje dogadjaja ili izrugivanje protestima u Severnoj Africi koje traje nedeljama na sajtu B92.
Link to comment
Zastitni znak nove uredjivacke politike te kuce.No,nije to samo njegova pojava vec minimiziranje dogadjaja ili izrugivanje protestima u Severnoj Africi koje traje nedeljama na sajtu B92.
Mislim da to nije eksluzivna odlika b92 u ovom periodu, već većine medija u zemlji, na čelu sa TANJUG-om i Betom. Daleko da mislim da je sve stvar neke zavere, već isključivo neprofesionalizma i neupućenosti. Da ne govorim o nedostatku sluha za spoljnu politiku...
Link to comment
Mislim da to nije eksluzivna odlika b92 u ovom periodu, već većine medija u zemlji, na čelu sa TANJUG-om i Betom.
Grešiš za Tanjug i Betu, njihov server je krcat informacijama. Problem je u tome koje se vesti prenose i na koji način.
Link to comment

Resena misterijaTwo Libyan air force jets landed in Malta on Monday and their pilots asked for political asylum amid a bloody crackdown on anti-government protesters in Libya, a military source said.The two Mirage jets landed at Malta International Airport shortly after two civilian helicopters landed carrying seven people who said they were French. A military source familiar with the situation said the passengers had left in such a hurry that only one had a passport.The source, who insisted he not be identified further, said the jet pilots — both Libyan air force colonels — had communicated from the air that they wanted political asylum. They had left from a base near Tripoli and had flown low over Libyan airspace to avoid detection, the source said.

Link to comment
sto su zvali lilica kad su mogli da znaju sta ce da lupeta? mozda tako radi na izlaznim vizama
Sam gest pozivanja tog "strucnjaka za Libiju" pokazuje na cijoj je strani redakcija B92,sa Maticem na celu.Tisina koju je emitovala ova kuca tokom dogadjaja u Egiptu,dovoljno je bucna da uznemiri savest novinara, kojih je tamo izgleda sve manje.
Link to comment
sad sam gledala, ovo je samo deo poslovnih veza. jel bese ova unicredit banka isto i kod nas?:mozda su poceli sa koptkinjama, dok se ne pripreme egipcanke. ali da je lepa, jeste, i ja bih bila odusevljena. dok sam letos sanjala o preseljenju na rajsku obalu, agent za nekretnine je bila jos bolja cica, a i neka teta u policiji za strance takodje, samo sto je ona bila koptkinja.izgleda da je saif de facto preuzeo odlucivanje:
Ih, da je samo Unicredit banka. Inače, Gadafi je hteo da podigne učešće u Unicredit-u, čemu se usprotivio dotadašnji predsednik Profumo, pa su ga smenili.Inače, ima on učešće i u Fiatu, pa onda TAMOIL, pa Alitalia.S druge strane, Libija je najveći pojedinačni snabdevač Italije naftom i naftnim derivatima.Počeli su neredi i u prihvatnim centrima po Italiji, naročito u onom na Lampedusi.
Link to comment

edit: ova ^ dvojica uvek blizu jedan drugog, cak i kad se ovako ubace gde ne treba <_<elem: @badenac, vasa, teacher, ... , a oko B92 (ne)izvestavanjaJa bih ipak rekao da se prosto radi o neznanju, tamo prosto nema nikog (kao ni u vecini drugih medija) ko je kvalifikovan spoljno-politicki novinar. Sto je prosto normalna stvar kad smo se dvadeset godina bavili skoro iskljucivo samima sobom. Agencije jesu krcate informacijama, samo sto nema nikoga iole sposobnog da ih obradi i prezentuje. Druga mogucnost je da su procenili da nasu publiku to ne zanima, sto mi je jos gore, ako je istina.

Edited by aram
Link to comment

Pa, za nas, a verujem i za mnoge Italijane, Turke(kazu da ih u Libiji ima oko 25000) je odlazak Gadafija problem - Šule je taman ugovorio da im radimo vojnu bolnicu za nekih 500 milki i sad je pušagija. Kapiram da je tih pola milijarde vec ukalkulisani rast izvoza za ovu godinu.Ako je odlazak Pukovnika za nas problem, onda je to za Italijane i Turke elementarna nepogoda.

Link to comment
×
×
  • Create New...